Наука і віра

 • Понеділок, Січень 14, 2019 - 17:22

  Найновіші дослідження італійських вчених підтверджують, що “людина, яку було вкрито Туринською Плащаницею, була раніше розп’ята”. Вони також визначають точне місце удару списом, який пробив бік Ісуса та підтверджують автентичність слідів крові на Плащаниці.

 • П'ятниця, Листопад 30, 2018 - 13:35

  Дослідникам з Єврейського університету в Єрусалимі вдалося розшифрувати напис на перстні, виявленому 50 років тому в ході перших розкопок фортеці Іродіон - однієї з твердинь, зведених царем Іродом в Юдейській пустелі.

  Незабаром після Шестиденної війни в фортеці, розташованій на південь від Єрусалиму, почала працювати археологічна експедиція під керівництвом професора Єврейського університету Гідеона Форстера. Були знайдені тисячі предметів старовини різного ступеня збереження.

 • П'ятниця, Листопад 23, 2018 - 18:25

  Історики з університету Хайфи виявили на об'єкті всесвітньої спадщини ЮНЕСКО - у візантійській церкві в самому серці пустелі Негев - унікальне зображення обличчя Ісуса.

  За повідомленням видання, фахівці виявили малюнок на стелі давнього християнського храму, який вже практично зруйнований. Вважається, що церква тут була зведена ще  триста п'ятдесятого року нашої ери, повідомляє Християнський Мегапортал invictory.com з посиланням на www.timesofisrael.com.

 • Четвер, Листопад 22, 2018 - 11:01

  Під час просіювання грунту, проведеного організацією "Град Давида" в національному парку "Долина Цурім", була виявлена кам'яна гирька, що датується періодом Першого храму і яка використовувалася для зважування храмових пожертвувань.

  Грунт надійшов в національний парк з розкопок, що проводилися у південній частині Стіни Плачу, біля Арки Робінсона. Вага гирькиі - півшекеля, так звана "бека". Саме стільки становив три тисячі років тому храмовий збір з кожного чоловіка старшого 20 років.

 • Неділя, Листопад 11, 2018 - 20:22

  У Всесвітній день науки на користь миру та розвитку Святіший Отець закликає вчених прокладати шлях до цілісного розвитку, що є запорукою миру

 • Середа, Жовтень 10, 2018 - 20:48

  Уже 2000 років тому слово «Єрусалим» писали івритом так само, як зараз.

  При розкопках в Єрусалимі археологи виявили рідкісний артефакт – фрагмент кам'яної колони з вибитим на ній написом івритом. Імовірно, знахідка датується періодом Другого храму (точніше, I ст. до н. е.). Камінь вперше представили у вівторок, 9 жовтня, на прес-конференції Управління старовини і Музею Ізраїлю.

 • Понеділок, Жовтень 1, 2018 - 16:48

  Біля річки Йордан археологи знайшли можливі свідчення виходу євреїв з Єгипту – це залишки стоянки кочівників, які перетнули Йордан і осіли в нагір'ях Ізраїлю, повідомляє christianpost.

 • Четвер, Вересень 13, 2018 - 10:15

  Щодня з неба падають метеорити й інші предмети позаземного походження, їх також доправляють на Землю космічні місії. Вони вимагають догляду й аналізу. Про те, що роблять з камінням з космосу, допоможе дізнатися семінар, організований Ватиканською Обсерваторією

 • Вівторок, Серпень 21, 2018 - 23:25

  На Святоюрській Горі відбулася прес-конференція щодо знахідки під час реставраційних робіт фундаменту споруди, датованої, за попередніми результатами, XIV століттям.

  За словами Олега Осаульчука, директора Науково-дослідного центру «Рятівна археологічна служба» ІА НАН України, найімовірніше, виявлено рештки фундаменту церкви-попередниці Собору Святого Юра. Лише після ряду опрацювань та польових досліджень можна буде зробити висновок про вік віднайденої споруди.

 • Субота, Серпень 11, 2018 - 21:21

  Археологи виявили в північному Єрусалимі поселення віком 7 000 років – таким чином, одне з найбільш ключових міст людської цивілізації виявилося набагато старшим, аніж вважали раніше.

 • Вівторок, Липень 17, 2018 - 18:41

  Світ облетіла новина: половина кривавих плям на Туринській плащаниці не відповідають положенню розіп’ятої людини, ні покладеної до гробу. Науковий «Journal of Forensic Sciences» опублікував статтю дослідників Маттео Борріні, співробітника Ліверпульського університету, та Луїджі Ґарласкеллі, представника Італійського Комітету контролю за ствердженнями псевдонаук, що провели експеримент за допомогою манекену та штучної крові, імітуючи крововиливи, притаманні розіп’ятій людині.

  Дослідження не має нічого спільного з науковою ретельністю

 • П'ятниця, Червень 15, 2018 - 12:35

  Зустрічаючись з учасниками літньої школи з астрофізики, організованої Ватиканською Обсерваторією, Папа Франциск підкреслив, що погляд віри, разом з науковим, допомагає нам збагнути всесвіт

 • П'ятниця, Червень 8, 2018 - 11:41

  Вперше за 245-річну історію Папського Латеранського університету його ректором призначено мирянина. Вінчензо Буономо, професора міжнародного права і консультанта Апостольської Столиці від 1980 року, призначив ректором Папа Франциск.

  До виконання своїх обов’язків новопризначений ректор приступить 1 липня, заступивши на цій посаді Архиєпископа Енріко даль Коволо, котрий був ректором університету впродовж двох термінів - 8 років, інформує CNA.

 • Понеділок, Травень 21, 2018 - 14:18

  Керівник проекту із просівання ґрунту з Храмової гори Цахи Двіра повідомив про виявлення під час недавніх робіт п'яти рідкісних єврейських монет, випущених незабаром після відбудови Другого храму в IV столітті до нової ери.

  Йдеться про ґрунт, який незаконно вивіз мусульманський Вакф у листопаді 1999 року під час робіт з будівництва воріт у підземну мечеть «Аль-Мацала аль-Маруані», відому також як «Соломонові стайні».

 • Понеділок, Травень 14, 2018 - 12:21

  Твердження про те, що наука і релігія є несумісними - це «міф, який не відповідає історії», сказав фізик Ян Хатчінсон, котрий виступав на заході в Університеті Куінніпак.

  Ян Хатчінсон, професор ядерної фізики і фізики плазми в Массачусетському технологічному інституті, виступив з промовою на заході Veritas Forum, який недавно відбувся під назвою «Чи може наука пояснити все?».

  Хатчінсон стверджував, що загальна ідея про те, що наука і віра знаходяться в конфлікті одна з одною, невірна і була відкинута істориками, що спеціалізуються на історії науки.

 • Понеділок, Квітень 2, 2018 - 12:51

  Джуліо Фанті, який викладає методологію вимірювань в університеті Падуї, вивчав Туринську плащаницю протягом декількох років. Минулого тижня він представив 3D-зображення, отримане в результаті вимірів.

  «Відтепер Ісуса Христа слід подавати з урахуванням цієї роботи», - сказав Фанті.

  «Згідно з дослідженнями, Ісус Христос був людиною надзвичайної краси. Він був майже 5 футів 11 дюймів на зріст, в той час як середній зріст людини в той час становив близько 5 футів 5 дюймів (відповідно 180 і 155 см.) У нього було царський і величний вираз обличчя», - вважає професор.

 • Середа, Березень 7, 2018 - 08:47

  Знайдення на території колишньої Нікеї руїн 1600-річного візантійського храму було одним із найважливіших археологічних відкриттів.

  Рештки візантійського храму, датованого IV століттям нашох ери, були знайдені 2014 року на дні озера Ізнік у північно-західній Туреччині, в провінції Бурса. Саме в тому місці, де багато століть тому відбулися два Нікейські Собори — перший 325 року, а другий 787-го, пише Aleteia.

 • Четвер, Лютий 22, 2018 - 20:25

  В Єрусалимі, недалеко від Храмової гори, було знайдено перший речовий доказ існування пророка Ісаї. Команда археологів на чолі з Ейлат Мазар в ході розкопок стародавньої сміттєвої купи виявила маленький шматочок глини з відбитком печатки, довжиною всього близько сантиметра, на якому чітко видно напис "Ісая пророк". Про це повідомляє Times of Israel.

  Доктор Мазар, яка керувала розкопками, заявила:

 • Четвер, Лютий 22, 2018 - 10:00

  Гробниця святого Йони, розграбована бойовиками ІДІЛ, зберігала хроніки легендарного царя Ассирії Есархаддона, який завоював Стародавній Єгипет і відновив Вавилон.

  Екстремістське угруповання Ісламська держава Іраку і Леванту  стало широко відомим на початку 2014 року після публікації в глобальній мережі серії пропагандистських відеороликів з показовими стратами "невірних" і обіцянками створити глобальний халіфат.

 • Понеділок, Лютий 5, 2018 - 20:20

  Сучасна молодь, чим вона живе, до чого прагне? Однозначної відповіді сьогодні не знайти. Адже живемо в епоху великих змін, стрімкого технічного прогресу, економічного та морального занепаду, міграції. Видається, що й одвічне протистояння - батьки-діти посилюється. У цій круговерті важко молодій людині віднайти свій шлях у житті, розпізнати дарований Творцем талант. Як не зневіритися, знайти силу працювати над собою, бути сучасним і не втрачати гідності, наша розмова з молодим науковцем та практикуючою християнкою Софією Керничною.

Сторінки

Паломництво Святими місцями

Добровільний внесок
вкажіть суму пожертви

  грн/місяць