Інтерв'ю

 • 23 Липень 2024 (20:48)
  Державний Секретар Святого Престолу в інтервʼю для ватиканських медіа підбиває підсумки свого візиту в Україні після богослужінь, зустрічей і переговорів: ми можемо допустити, щоб ця війна перетворилася лише в новини, забуваючи про конкретні страждання людей. Потрібна креативність у пошуках шляхів до миру.
 • 23 Липень 2024 (10:58)

  Ми живемо у час, коли всі все знають, але мало що розуміють. Особливо це помітно, коли йдеться про Біблію. Знайти фахового священника-бібліїста у наш час теж непросто. Але ми це зробили. Отець Володимир Кусьнеж — викладач біблійних наук, на цей час служить настоятелем у римо-католицькій парафії св. Миколая в м. Миколаїв на Львівщині.  Йому 59 років.  Він спеціалізується на Старому Завіті.

 • 19 Липень 2024 (18:07)
  В інтерв’ю для ватиканських медіа Голова Конференції римо-католицьких єпископів України ділиться думками про значення участі Папського Легата кардинала Пʼєтро Пароліна у заключному богослужінні щорічного паломництва до Всеукраїнського Марійського санктуарію в Бердичеві. «Це знак Божої турботи про нас і знак того, що Папа є близько нас, що він молися за нас», – наголошує він.
 • 16 Липень 2024 (13:47)

  Сьогодні в Ужгороді відбувається архиєрейська хіротонія о. Тедора Мацапули, якого 8 травня Папа Франциск номінував єпископом-ординарієм Мукачівської греко-католицької єпархії.

  Коли йому зателефонував нунцій повідомити про обрання єпископом Мукачівським, то священник аж ніяк не очікував цієї новини.

 • 14 Липень 2024 (17:05)

  «Моє найбільше бажання — щоб війна в Україні закінчилася, щоб запанував мир, щоб ніхто не гинув, щоб люди могли повернутися до своїх домівок, відбудувати їх і спати спокійно, не боячись, що вночі їх підірве повітряна тривога», — наголошує єпископ Володимир Ющак, який 19 червня відсвяткував 25-ту річницю єпископських свячень.

 • 14 Липень 2024 (16:49)
  «На цих людей дуже сильно вплинуло те, що я, як священик, про них не забув, навіть коли поїхав і коли вони залишились тут самі», – розповідає в інтервʼю для Радіо Ватикану – Vatican News греко-католицький священик о. Ігор Макар, який від 2005 року здійснює своє служіння на Херсонщині. Хоча перед душпастирем завжди поставало багато викликів, але повномасштабне вторгнення стало особливим випробуванням.
 • 26 Червень 2024 (06:47)

  Здається, що ніколи колективний духовний пошук українців не був таким драматичним, як під час цієї війни, а питання, які ми ставимо самі собі та Всесвіту — настільки глибокими. Розмова із відомим релігійним лідером допомагає і шукати, і прояснювати. З Предстоятелем Української Греко-Католицької Церкви Блаженнішим Святославом ми говоримо про речі, які роблять наше життя більш змістовним, а українське суспільство стійкішим. Розмова про віру на війні та про те, яким буде українське християнство після війни, — в інтерв’ю Укрінформу.

 • 10 Червень 2024 (16:51)
  Формувати майбутніх священиків, щоб «вони дійсно могли були батьками, тобто отцями. А правдивий отець любить так, що він готовий віддати своє життя заради своїх дітей», – зазначив у інтерв’ю для Радіо Ватикану-Vatican News о. Петро Береш, Ректор Ужгородської греко-католицької богословської академії. Він говорив також про служіння цієї академії в час війни, про важливість того, щоб душпастирі говорили до людей рідною для них мовою та про потребу передавати семінаристам спадщину підпільної Церкви.
 • 31 Травень 2024 (16:55)

  Сьогодні майбутнє Європи, зокрема Німеччини, залежить від того, чи зможе Україна вистояти і зупинити неоколоніальну війну, яку веде росія, вважає Отець і Глава Української Греко-Католицької Церкви Блаженніший Святослав. Предстоятель головував у Мюнхені на засіданнях Постійного Синоду УГКЦ та урочистостях із нагоди 65-річчя Апостольського екзархату в Німеччині та Скандинавії. В інтервʼю KAI Блаженніший Святослав зазначив, що 60% населення Німеччини вважає, що їхній уряд, держава, недостатньо допомагають Україні, що спричиняє стихійні протести в різних верствах населення.

 • 28 Травень 2024 (09:48)

  Українська Греко-Католицька Церква вже 65 років має екзархат у Німеччині. Її єпископ Богдан Дзюрах хоче, щоб вона стала повноцінною єпархією.

 • 21 Травень 2024 (08:26)

  В інтерв'ю телерадіокомпанії «CBS» зі США Папа Франциск наголошує на тому, що Церква приймає «всіх, всіх, всіх», і пояснює деякі моменти, що стосуються благословень, які дозволяє уділяти «Fiducia Supplicans». Він таврує сурогатне материнство, яке стало «бізнесом», а також ідеології, які завжди «лихі». Папа знову звернувся із закликом до країн, що перебувають у стані війни: «Зупиніться і ведіть переговори!». Щодо мігрантів – заклик не залишатися байдужими.

 • 20 Травень 2024 (11:30)
  Ректор Львівської духовної семінарії Святого Духа отець Ігор Бойко розповідає про нещодавню зустріч ректорів греко-католицьких семінарій, про теперішніх семінаристів і свої поїздки на схід України, зокрема, на Харківщину. Він також ділиться своїми думками про те, як плекати надію в ці темні часи. «Те що Україна воскресне, я не маю найменшого сумніву, але ми переходимо зараз через Страсну П’ятницю», – каже він.
 • 18 Травень 2024 (12:45)

  В інтерв’ю для Радіо Ватикану – Vatican News владика Богдан Данило, Єпарх Пармський і голова Патріаршої комісії УГКЦ в справах духовенства, розповів про цьогорічну зустріч комісії, що відбулася в Римі, та про місце священника в сучасному контексті, позначеному війною.

 • 14 Травень 2024 (12:57)

  З 2 до 9 травня владика Микола Бичок, єпископ Мельбурнської єпархії Святих апостолів Петра і Павла, перебував у Сіднеї, де брав участь у Пленарній зустрічі Конференції католицьких єпископів Австралії. Пропонуємо кілька думок владики Миколи про цю подію та її значення.

  Преосвященний Владико, Ви не вперше берете участь у Пленарній зустрічі Конференції Католицьких Єпископів, розкажіть будь ласка що це за зустрічі та яка їхня мета?

 • 13 Травень 2024 (12:33)
  Не тільки похорони військових та супровід родин, які переживають горювання, став особливим викликом для священиків у сьогоднішній Україні, про що ми говорили з о. Романом Микієвичем з Івано-Франківщини. Душпастир розповів у інтерв’ю також про досвід служіння біженцям і переміщеним особам на початку широкомасштабного вторгнення, а також про виклик почуття самотності, з яким часто зустрічається в обставинах сьогодення.
 • 12 Травень 2024 (16:05)

  В інтервʼю hromadske Глава УГКЦ відверто розповів, як контактує з Ватиканом, чи зустрічається з предстоятелем УПЦ Онуфрієм, що стоїть на заваді обʼєднанню УГКЦ з ПЦУ, як церква допомагає священникам в окупації та полоні і коли буде спільна Пасха.

 • 12 Травень 2024 (15:54)
  Серед учасників другої Всесвітньої зустрічі про загальнолюдське братерство, яку у Ватикані організувала фундація «Fratelli tutti», була українська правозахисниця Олександра Матвійчук, яка в інтерв’ю для нашої редакції розповіла про працю разом з лауреатами Нобелівської премії миру над декларацією про мир, поділилася враженнями про зустріч з Папою Франциском та підкреслила роль цінностей свободи в українському суспільстві.
 • 11 Травень 2024 (15:41)

  Розмова з ординарієм Харківсько-Запорізьким єпископом Павлом Гончаруком, який відповідає за військове душпастирство при єпископаті України про перший випуск Школи капеланського служіння, душпастирство священників у часі війни та мобілізацію духовенства.   

  Отче-єпископе, коли я переглядала фото для публікації новини про перший випуск у Школі капеланського служіння, помітила незвичайну ікону Богородиці. Що це за ікона? 

 • 11 Травень 2024 (13:48)
  «Чисто по-людськи кожен може засумніватися в своїх силах, але є Божа благодать, яка доповнює всякі наші немочі, і я на неї уповаю», – зазначає в інтерв’ю владика-номінат Теодор Мацапула, якого цими днями Папа Франциск призначив Правлячим єпископом Мукачівської греко-католицької єпархії.
 • 9 Травень 2024 (13:28)

  Видавництво «Місіонер» – найстарше в Україні. Воно було засноване ще в ХІХ столітті (1895), тож наступного року йому виповниться 130 років. Водночас історія цього видавництва охоплює різні історичні періоди — довоєнний, міжвоєнний, повоєнний, якщо говорити про Другу світову війну. Також цікавим є період відродження видавництва в роки незалежності України, зокрема в період з 2005 до 2017 рр., коли «Місіонер» впевнено зайняв своє місце на загальнодержавному рівні. 

Сторінки