Публікації

 • 24 Травень 2023 (16:24)

  «Радуйся, вірних провіднице до мудрості;

  Радуйся, веселосте всіх поколінь».

   

 • 24 Травень 2023 (12:57)

  «Радуйся, бо Ти просвіщаєш визнавців Святої Тройці;

  Радуйся, бо Ти явила Христа, Господа Чоловіколюбця».

 • 24 Травень 2023 (12:27)

  «Випадок сліпонародженого висвітлює конкретну ситуацію віри у цьому світі. Вона — драматична. Визнання Ісуса Христа і вірність Світлу, вимагають героїчної відваги в подоланні усіх натисків та страхів. Віра переслідується у світі, бо є вибором Сина людського у великій сутичці світла і темряви. Але у цій сутичці вона є і перемогою життя». Про це мовив владика Тарас Сеньків, єпарх Стрийський, на проповіді під час прощі на Ясну Гору, до стіп чудотворної Гошівської ікони Матері Божої 21 травня 2023 року, у неділю Сліпородженого.

 • 23 Травень 2023 (18:52)

  40 років священничого служіння відзначає єпископ Вроцлавсько-Кошалінської єпархії Української Греко-Католицької Церкви та член Постійного Синоду Єпископів. Владика Володимир Ющак — приклад мудрої, національно свідомої людини та душпастиря, який ревно здійснює служіння українцям і Церкві, незважаючи на те, що народився та проживає у Польщі. Відзначаючи річницю священничого свячення, єпископ Вроцлавсько-Кошалінської єпархії закликає українців, які вимушено опинилися за межами Батьківщини, не втрачати своєї ідентичності, не забувати національної та церковної належності.

 • 23 Травень 2023 (12:57)

  Енцикліка св. Павла VI “Humanae vitae” 1968 року зберігає свою важливість і актуальність донині, оскільки є правильною відповіддю Учительського Уряду Церкви на дуалістичні антропології нашого часу. Вона пропонує цілісну антропологію людської особистості, що здатна поєднувати свободу та природу. А згадані сучасні антропології прагнуть інструменталізувати людське тіло і репрезентують не нові, постмодерні та секулярні гуманізми, а радше антигуманізми, – пояснює префект Дикастерії Доктрини Віри кардинал Луїс Франциско Ладарія Феррер.

 • 22 Травень 2023 (14:26)

  У 1772 році в результаті поділу Речі Посполитої Галичина була приєднана до Австрійської імперії. На цей період припадає епоха правління «освічених монархів» Марії-Терезії та її сина Йосифа ІІ. У 1781 і 1783 роках в дусі засад освіченого абсолютизму розпорядженням Йосифа ІІ в Галичині ліквідовано частину монастирів і культових споруд, з них у Львові – 20 костелів, монастирів і 11 церков.

  Це були:

 • 22 Травень 2023 (11:27)

  У глибокому інтимному діалозі з Богом людина отримує відповідь на питання про страждання і біль. Зазвичай, ті відповіді ми не можемо передати словами, бо це щось дуже індивідуальне і глибоке, але бачимо, що воно заспокоює людину, витягує її з пригнічення і розпачу. Про це йдеться в роздумах отця Андрія Рака, що належить до Згромадження Найсвятішого Ізбавителя.

 • 22 Травень 2023 (11:23)

  Зустріч президента України Володимира Зеленського з Папою Франциском у Римі та заяви, зроблені ним після цієї зустрічі, — добра нагода оцінити позицію Ватикану щодо війни в Україні станом на травень 2023 року. Що таке «секретна миротворча місія» Ватикану, про яку нещодавно заявив Папа Франциск? Чого варто і чого не варто очікувати від Ватикану та Папи? Як загалом ставитися до деяких заяв і жестів Папи Франциска, які у часі повномасштабної війни українці сприймають з обуренням?

 • 22 Травень 2023 (11:08)

  Владика Богдан Дзюрах, апостольський екзарх для українців візантійського обряду у Німеччині та Скандинавії, упродовж місяця травня, що традиційно в Українській Греко-Католицькій Церкві присвячений вшануванню Пресвятої Богородиці, запрошує до чергового медійного духовно-пізнавального проєкту #ПохвалаБогородиці. У межах цього проєкту на власній фейсбук-сторінці та на офіційному сайті Синоду Єпископів УГКЦ єпископ ділитиметься власними духовними роздумами про Матір Божого Сина та нашу матір.

 • 21 Травень 2023 (11:46)

  Владика Богдан Дзюрах, апостольський екзарх для українців візантійського обряду у Німеччині та Скандинавії, упродовж місяця травня, що традиційно в Українській Греко-Католицькій Церкві присвячений вшануванню Пресвятої Богородиці, запрошує до чергового медійного духовно-пізнавального проєкту #ПохвалаБогородиці. У межах цього проєкту на власній фейсбук-сторінці та на офіційному сайті Синоду Єпископів УГКЦ єпископ ділитиметься власними духовними роздумами про Матір Божого Сина та нашу матір.

 • 21 Травень 2023 (08:00)

  Я плАчу на кожному служінні в церкві. Це не тільки тому, що я псих з ПТСР чи слабка жінка..
  Просто коли церква співає:
  "Ти за мене Бог воюєш,
  В тіні крил Твоїх стою я,
  Оновив в мені Ти силу - 
  Я піду і не боюсь"..    

 • 20 Травень 2023 (00:45)

  Папа Бенедикт XVI попереджав, що великим викликом для Католицької Церкви і остаточним повстанням проти Бога Творця буде гендерна ідеологія,- переконує американський моральний богослов др. Джон Гаас. Він є колишнім членом Папської академії для життя, скликаної св. Папою Іваном Павлом ІІ для оборони і розвитку автентичного католицького морального і біоетичного вчення.

  Розповідаючи про передбачення Бенедикта XVI, він посилається на приватну розмову, що відбулась з Папою в 2014 році, а потім після того як він зрікся Петрового служіння.

 • 18 Травень 2023 (15:36)

  Сьогодні, у день народження святого Івана Павла ІІ, пропонуємо Вашій увазі 25 фактів про цього Папу.

  1. Кароль Войтила став першим Римським Папою неіталійського походження, обраним за останні 455 років, одним з наймолодших Понтифіків в історії і першим Папою слов'янського походження.

 • 17 Травень 2023 (11:58)

  Те, що віддаємо іншим, ми насправді отримуємо. Це важлива аксіома здорового духовного шляху. Але одне знати про це, зовсім інше - мати досвід дарування себе. Властиво лише це і можна впевнено назвати духовним досвідом. Тому Ісус запрошує нас зробити широким наше серце. Для цього потрібне внутріше усвідомлення і маленькі щоденні кроки аби служити людям. Такий шлях - пряма антитеза причесаним теологічним теоріям, уяві. Щоби почати жити для інших - треба спочатку припинити жити у своїй голові. Беручи це за основу свого духовного руху ми отримуємо глибоке внутрішнє насичення.

 • 17 Травень 2023 (11:31)

  Духовне життя християнина, як говорить нам Конституція ІІ Ватиканського Собору про Святу Літургію, не обмежується лише участю у літургійних богослужіннях Церкви, хоча вони, без сумніву, є надзвичайно важливими.

  Навпаки, згідно Євангельським вченням Церкви, християнин зобов’язаний молитися вдома: закриватися у своїй кімнаті і відкриватися перед Отцем Небесним, який бачить тайни нашого серця і щедро та явно воздає за цю молитву.

  При цьому потрібно дотримуватися певних приписів Церкви.

 • 16 Травень 2023 (17:29)

  Місце, в якому було покладено тіло Ісуса Христа, надалі приховує багато несподіванок. Деякі з них стали відомими нещодавно.

 • 14 Травень 2023 (00:34)
  Продовжуємо вивчати надзвичайну подію в житті вселенської Церкви минулого століття, тобто Другий Ватиканський Собор, 60-ліття з проведення якого ми тепер відзначаємо. Попереднього разу ми згадали, про те, якими були очікування колегії кардиналів від вибору Папи Івана ХХІІІ і про перші несподіванки, пов’язані з цим обранням. Цього разу прослідкуємо перші реакції на оголошення про скликання вселенського собору.
 • 13 Травень 2023 (13:14)

  Спомин Матері Божої Фатімської, який відзначаємо 13 травня, це чудова нагода поміркувати над тим, як фатімське послання можна щодня реалізовувати у нашому житті. Пропонуємо ознайомитись із чотирма принципами Фатіми, які допоможуть зробити конкренті кроки на нашій духовній дорозі.

  Перший принцип – немає нічого гіршого, ніж гріх

 • 10 Травень 2023 (10:22)

  У духовному роздумі владика Венедикт Алексійчук, єпископ Єпархії Святого Миколая Чудотворця, ділиться своїми думками стосовно того, звідки з’являється секуляризм, який, за його словами, є універсальним явищем.

   

  Знаємо біблійну розповідь про Вавилон, де людина хотіла сама побудувати щось без Бога. Але людина завжди обмежена у своїх можливостях і світогляді. І дуже залежить від обставин, в яких вона зростала, від досвіду, який здобула. Людина без Бога завжди залишається в полоні інформації, якою володіє, і формації, яку вона отримала.

 • 8 Травень 2023 (18:14)

  У цей день, 8 травня, народився Архиєпископ Фултон Шін, проголошенню блаженним якого завадила пандемія COVID-19.

  Пропонуємо сьогодні Вашій увазі деякі його роздуми про Євхаристію із "Молитовника на час війни".

Сторінки

Паломництво Святими місцями