Милосердя і солідарність

 • Неділя, Травень 28, 2023 - 09:27

  28 травня, на свято Зіслання Святого Духа за григоріанським календарем, в усіх парафіях і релігійних спільнотах Данії, Швеції, Норвегії, Фінляндії та Ісландії відбудеться молитва за справедливий мир в Україні. Відтак буде проведено збірку для закупівлі продуктових і гігієнічних наборів. Ця ініціатива — наслідок плідного візиту солідарності кардинала Андерса Арбореліуса (Швеція) та єпископа Еріка Вардена (Норвегія) в Україну, що відбувся 9–11 травня.

 • П'ятниця, Травень 26, 2023 - 16:01

  В окопах, бліндажах та підвалах Гуляйпільщини під безперервним вогнем ворожої артилерії віра в Бога об’єднала всі три конфесії – римо-католицьку, греко-католицьку та православну – військовий капелан римо-католицької конфесії отець Іван служить як для греко-католиків, так і для православних, а ще – налагодив чудові стосунки з мусульманами, котрі пліч-о-пліч з християнами боронять нашу спільну державу від тих, що пішли проти Бога.

 • Вівторок, Травень 23, 2023 - 18:29

  Українська Греко-Католицька Церква невдовзі реалізовуватиме програму Синоду Єпископів «Зцілення ран війни». Про її особливості Наталія Павлишин поспілкувалася з головою Комісії УГКЦ у справах душпастирства охорони здоров’я с. Севастіаною Карвацькою, ЧСВВ.

 • Понеділок, Травень 22, 2023 - 14:22

  “Коли я побачив подиву гідну рішучість українців нести життя, це справило на мене величезне враження, будувало мене, додало багато надії”, – сказав єпископ Ерік Варден із Норвегії, резюмуючи свій візит до України. Разом із кардиналом Андерсом Арбореліусом зі Швеції, вони перебували тут у першій половині травня, щоб висловити солідарність із нацією, яка захищається від нападу росії.

 • П'ятниця, Травень 19, 2023 - 18:01

  17 травня о. Любомир Яворський, патріарший економ УГКЦ і керівник Патріаршої фундації «Мудра справа» у присутності представників Ірпінського госпіталю та о. Віталія Воєци, військово-медичного капелана Київської архиєпархії УГКЦ, здійснив Чин освячення транспортного засобу для їхніх потреб. Його передала для порятунку життя українців українська парафіяльна спільнота з м. Таллін (Естонія), якою опікується о. Роман Кіх.

 • П'ятниця, Травень 19, 2023 - 15:38

  У інтерв’ю для ватиканських медіа новобраний Генеральний секретар «Caritas Internationalis» розповів про допомогу людям у кризових ситуаціях, чудовий досвід співпраці з Україною та стратегічні пріоритети у напрямках своєї роботи.

 • Середа, Травень 17, 2023 - 12:30

  Наприкінці середової зустрічі з паломниками Папа Франциск закликав не забувати про страждання в Україні та молитися за поранених і загиблих.

   

  «Й усі ми благаймо Господа за любу Україну: там великі страждання, там стільки страждань… Молімося за поранених, за дітей, за загиблих. За те, щоби повернувся мир», – цими словами Папа Франциск завершив свою зустріч з паломниками, яка в середу, 17 травня 2023 р., відбувалася на площі Святого Петра у Ватикані.

 • Середа, Травень 17, 2023 - 11:58

  Те, що віддаємо іншим, ми насправді отримуємо. Це важлива аксіома здорового духовного шляху. Але одне знати про це, зовсім інше - мати досвід дарування себе. Властиво лише це і можна впевнено назвати духовним досвідом. Тому Ісус запрошує нас зробити широким наше серце. Для цього потрібне внутріше усвідомлення і маленькі щоденні кроки аби служити людям. Такий шлях - пряма антитеза причесаним теологічним теоріям, уяві. Щоби почати жити для інших - треба спочатку припинити жити у своїй голові. Беручи це за основу свого духовного руху ми отримуємо глибоке внутрішнє насичення.

 • Середа, Травень 17, 2023 - 10:19

  З початком війни душпастирська опіка, яку потребують отримати віряни, набула певних особливих ознак. Тому зцілення ран війни для духовенства — це непросте багатогранне завдання, яке полягає в особливій уважності до болю людини. Сьогодні Церква невпинно працює і дбає про необхідне виховання духовенства для того, щоби кожен священник справді був добрим душпастирем в умовах війни.

 • Вівторок, Травень 16, 2023 - 11:50

  Вівторок у Львівській Архиєпархії УГКЦ – день усильного посту за перемогу України та завершення війни. Таке рішення прийняв Синод єпископів УГКЦ, а після повномасштабного вторгнення Росії в лютому 2022 року Церква постійно закликає вірних жертвувати день посту й молитви за мир.

 • Вівторок, Травень 16, 2023 - 10:47

  Аби вшанувати пам’ять о. Григорія Назара, українського священника в Польщі, який займався душпастирством молоді та несподівано переставився до вічності, Команда допомоги Церкві на Сході, що діє при Секретаріаті єпископату Польщі, організувала спеціальну збірку для участі української молоді в СДМ.

   

 • Вівторок, Травень 16, 2023 - 10:14

  ЗАЯВА

  Всеукраїнської Ради Церков і релігійних організацій з приводу ініціатив Президента України щодо притягнення до відповідальності російської влади та відновлення справедливості 

 • Вівторок, Травень 16, 2023 - 10:03

  Зцілення духовних і психологічних ран війни — одна з частин душпастирського плану УГКЦ. Кількість зранених людей в Україні через війну, на жаль, невпинно зростає. Наші захисники особливо потребуватимуть підтримки та професійної психологічної і духовної допомоги після переможного повернення додому. Для цього вже сьогодні Українська Греко-Католицька Церква працює над вишколом медичних капеланів.

 • Понеділок, Травень 15, 2023 - 11:13

  13 травня 2023 року у Всеукраїнському санктуарії Матері Божої Святого Скапулярію відбулося паломництво військових і ветеранів. Також доєдналися до паломництва рідні військових, які нині захищають Україну та родини загиблих захисників України. Головним організатором паломництва став єпископ Павло Гончарук, ординарій Харківсько-Запорізької дієцезії РКЦ.

   

 • Понеділок, Травень 15, 2023 - 10:55

  Делегація Всесвітньої Ради Церков разом з представниками Державної служби України з етнополітики та свободи совісті, Всеукраїнської Ради Церков і релігійних організацій 12 травня відвідала храм святого апостола Андрія Первозваного в Бучі, на території якого знаходиться місце масового поховання безневинно вбитих російськими нелюдами мирних жителів.

 • Понеділок, Травень 15, 2023 - 10:22

  Особливо хочемо обійняти по-людськи і по-християнськи матерів, чиє материнство зранила ця жорстока війна. Тих матерів, які моляться за своїх синів і дочок, які воюють на фронті, просять, щоб Господь Бог, Пречиста Діва Марія зберегли їх діточок від убивчої руки ворога.

   

  Про це сказав Отець і Глава Української Греко-Католицької Церкви Блаженніший Святослав під час проповіді до вірних у Патріаршому соборі Воскресіння Христового в неділю Самарянки та у День матері, який Україна традиційно святкує у другу неділю травня.

 • Середа, Травень 10, 2023 - 17:44

  Приймаючи учасників конференції на тему продовольчих і гуманітарних криз, організованої Папською академією наук, Папа Франциск, говорячи про загрози від кліматичних змін і військових конфліктів, згадав також війну в Україні.

   

  В середу, 10 травня 2023 року, перед загальною аудієнцією Папа Франциск зустрічався з учасниками конференції, організованої Папською академією наук на тему: «Продовольча та гуманітарна кризи: наука і політика для запобігання та пом’якшення».

  Полегшити страждання братів і сестер

 • Середа, Травень 10, 2023 - 12:18

  Ввіряючи Україну заступництву Пресвятої Богородиці, Папа Франциск завершив загальнв аудієнцію, під час якої закликав пам’ятати в молитвах про жінок і дітей, які страждають від війни.

   

  Хоча загальна аудієнція у середу, 10 травня 2023 р., мала незвичний формат, пов’язаний із візитом до Ватикану Глави Коптської Православної Церкви, але завершилася вона традиційно, тобто закликом до молитви за Україну.

 • Середа, Травень 10, 2023 - 11:48

  «Разом за мир» («Împreuna pentru pace») – назва проєкту, який вже більше року діє у Кишиневі в Европейському освітньому центрі «Фідес». Цей центр є спільним проєктом фонду «Йоан Павло ІІ» з Римсько-Католицьким єпископатом Кишинева.

   

 • Понеділок, Травень 8, 2023 - 16:52

  Звернення голови Конференції єпископів України єпископа Віталія Скомаровського з нагоди Дня пам’яті та примирення.

   

  Шановні священники та богопосвячені особи! 

  Улюблені брати і сестри!

  Цього року 8 травня, яке відзначаємо як День пам’яті та примирення є для нашого народу особливо болючим, адже на наших землях тривають воєнні дії. Здавалося б, жахіття Другої світової війни не мали би повторитися. Однак сьогодні наш народ досвідчує на собі увесь тягар воєнних дій та сили зла.

Сторінки

Паломництво Святими місцями