Біоетика

 • Середа, Червень 19, 2024 - 23:34

  Заступниця секретаря Дикастерії у справах мирян, сім'ї та захисту життя модерувала зустріч, присвячену проблемі сурогатного материнства, яка відбулася в офісі ООН в Женеві в контексті сесії Ради з прав людини. На ній обговорювалася необхідність міжнародного планування для захисту жінок і дітей від усіх форм експлуатації.

   

 • Субота, Червень 15, 2024 - 21:07

  Сенат США відхилив два законопроекти про екстракорпоральне запліднення (ЕКЗ). Хоча ця “процедура”, що суперечить моральному вченню Католицької Церкви, користується підтримкою значної частини американського суспільства, політики наразі мають проблеми з її врегулюванням через цьогорічне рішення Верховного суду Алабами, який вказав, що запліднена яйцеклітина – це особа і не можна позбуватися так званих зайвих ембріонів, які зазвичай знищують після успішної імплементації заплідненої яйцеклітини в організм жінки.

 • П'ятниця, Червень 7, 2024 - 12:10

  Кількість абортів в американському штаті Індіана впала на 98 відсотків. Дані, оприлюднені Департаментом охорони здоров'я штату, показують, що в першому кварталі цього року було вбито 45 дітей, у порівнянні з 1931 дитиною за той самий період роком раніше.

  В Індіані захист життя ненароджених дітей запровадили після рішення Верховного суду 2022 року, який визнав відсутність конституційних гарантій свободи вбивати дітей. В Індіані аборти наразі дозволені за обмежених обставин, наприклад, коли життя матері знаходиться під загрозою.

 • Середа, Червень 5, 2024 - 12:59

  Відкритий лист з приводу небезпеки введення хибних стандартів статевого виховання був надісланий до української влади у День захисту дітей. Ініціаторами та підписантами є професори та викладачі Українського Католицького Університету (УКУ). Лист направлено президенту, Кабінету міністрів, парламенту, мерам міст, головам обласних і районних адміністрацій.

 • Середа, Червень 5, 2024 - 12:31

  «Біологічна стать має значення. Ми захищаємо жінок і дівчат», – ці слова написав на своїй сторінці в X (Twitter) прем’єр-міністр Великобританії Ріші Сунак 3 червня

  У такий спосіб він ще раз чітко задекларував свою позицію на захист біологічної статі людини та проти ідей так званих гендерних переходів. Таким чином глава британського уряду продовжує свою політику, розпочату торік, коли на з’їзді своєї партії він заявив: «Чоловік є чоловіком, а жінка є жінкою».

 • Середа, Червень 5, 2024 - 12:23

  Таке зростання числа абортів вважають наслідком запровадження дозволу на переривання вагітності вдома під час пандемії

   

  Кількість абортів у Шотландії минулого року досягла рекордно високого рівня, що спричинило заклики до термінового відновлення особистих консультацій перед кожним абортом, повідомляє sobor.com.ua з посиланням на Christian Today.

 • Понеділок, Червень 3, 2024 - 17:24

  В американському штаті Техас як і раніше буде діяти закон, що рішуче захищає життя. Згідно з рішенням Верховного суду штату, в Законі про серцебиття не буде жодної лазівки, яка б дозволяла аборти в т.зв. «складні стани» здоров’я.

 • Понеділок, Червень 3, 2024 - 09:53

  Коментуючи збільшення кількості випадків застосування смертної кари у світі за 2023 рік, президент Папської академії «За життя» наголосив на важливості закликів Церкви, щоб цей вид засудження був скасований у світі.

 • Четвер, Травень 23, 2024 - 15:17

  Міністерство освіти Великобританії планує заборонити пропаганду гендерної ідеології в державних школах. Не буде допускатися повторення брехні, в тому числі про «гендерний спектр» або гендерну ідентифікацію на власний розсуд. Проте учні все одно отримають інформацію про можливість т. зв переходу, хоча із зазначенням, що це можливо лише після досягнення 18 років.

 • Вівторок, Травень 21, 2024 - 08:26

  В інтерв'ю телерадіокомпанії «CBS» зі США Папа Франциск наголошує на тому, що Церква приймає «всіх, всіх, всіх», і пояснює деякі моменти, що стосуються благословень, які дозволяє уділяти «Fiducia Supplicans». Він таврує сурогатне материнство, яке стало «бізнесом», а також ідеології, які завжди «лихі». Папа знову звернувся із закликом до країн, що перебувають у стані війни: «Зупиніться і ведіть переговори!». Щодо мігрантів – заклик не залишатися байдужими.

 • Четвер, Травень 16, 2024 - 14:40

  14 травня президент Папської академії захисту життя архієпископ Вінченцо Палья повідомив ватиканські ЗМІ про свою участь у міжнародній конференції в Торонто (Канада), запланованій на період із 17 до 23 травня. Захід присвячений темі підтримки хворих на останніх етапах життя.

 • П'ятниця, Травень 10, 2024 - 13:03

  Під гаслом «Колумбія. З життям є надія» десятки тисяч колумбійців вийшли на вулиці своїх міст. Учасники маршу закликали Конституційний суд Колумбії скасувати рішення, які декриміналізували, а потім лібералізували аборти.

  За даними організації United for Life, 18-й Національний марш за життя пройшов у понад 110 містах, зокрема: у Боготі, Медельїні, Калі, Кукуті, Монтерії, Перейрі, Кумаралі.

 • Четвер, Травень 9, 2024 - 11:07

  Конституційний суд Чехії скасував правову норму, яка вимагала обовʼязкової хірургічної процедури для офіційної зміни статі транслюдей.

  Рішення суду стало результатом скарги позивача, який після народження був офіційно зареєстрований як жінка з жіночими іменем і форматом номера народження (у Чехії при народженні присвоюють ідентифікаційний номер залежно від статі).

 • Понеділок, Квітень 29, 2024 - 16:52

  У своєму пастирському листі єпископи Шотландії просять католиків закликати своїх депутатів відхилити нещодавно опубліковані пропозиції щодо легалізації так званого асистованого самогубства.

  Лист зачитали в усіх 460 католицьких парафіях Шотландії під час Святих Мес 27 та 28 квітня 2024 року.

  Священнослужителі назвали пропозицію депутата від ліберальної партії Ліама Макартура «небезпечною» та закликали депутатів зосередити свою енергію на покращенні паліативної допомоги, яка, за їхніми словами, «недофінансована та обмежена».

 • П'ятниця, Квітень 26, 2024 - 13:59

  У середу, 24 квітня, Європейський Парламент проголосував за визнання деяких форм сурогатного материнства торгівлею людьми. Депутати підтримали перегляд директиви 2011 року щодо торгівлі людьми, і тепер цей злочин включатиме експлуатацію сурогатного материнства, незаконне всиновлення та примусовий шлюб.

 • П'ятниця, Квітень 26, 2024 - 13:39

  Алабама переймає досвід Флориди та розширює заборону на ЛГБТ-пропаганду в освіті. 23 квітня Палата представників Алабами більшістю голосів схвалила законопроект HB130, який розширює заборону гомосексуальних тем в програмі на середню школу (раніше він стосувався лише дошкільної та початкової освіти).

 • Четвер, Квітень 25, 2024 - 12:31

  «Ми не можемо заохочувати підтримку медичних процедур, заснованих на реконструкції, або ліків, які шкодять організму. Натомість наша мета – допомогти знову відкрити та виховати людство, створене Богом», – зазначають єпископи Англії та Уельсу. Вони опублікували пастирські роздуми про ґендер (т.зв. культурну стать), наголошуючи на вченні Церкви та зазначаючи, що супровід людей, які борються з гендерною дисфорією, є «складним, але необхідним душпастирським завданням».

 • Субота, Квітень 20, 2024 - 14:31

  Прем'єр-міністр Італії Джорджія Мелоні закликає парламент прийняти суворішу заборону щодо сурогатного материнства – практику, яка була незаконною в країні протягом двох десятиліть і вже може призвести до тюремного ув'язнення та фінансових санкцій.

 • П'ятниця, Квітень 19, 2024 - 11:05

  Від 12 до 14 квітня у Павшино відбувався практичний пролайф семінар, організований Комісією у справах душпастирства сімей при єпископаті України та Мукачівською дієцезією. Про враження від зустрічі та подальші плани ми поспілкувались з очільником Комісії єпископом Радославом Змітровичем ОМІ, який увесь цей час перебував разом із учасниками.

 • Четвер, Квітень 18, 2024 - 17:15
  Щонайменше сорок жінок, що не мають належного доступу до служби охорони здоров’я, мали нагоду пройти в амбулаторії для бездомних і вбогих, яку провадить Дикастерія харитативного служіння, діагностичні обстеження для запобігання раку молочної залози.

Сторінки