УГКЦ

 • Вівторок, Вересень 27, 2022 - 12:05

  О, преславне чудо! Ширина і довжина хреста дорівнює небові, бо він божественною ласкою освячує вселену. Ним поганство перемагається і ним справедливість утверджується. О, божественна драбино, якою висходимо на небо, звеличуючи в піснях Христа Господа!

  Стихира з Утрені свята Воздвиження Чесного Хреста

 • Вівторок, Вересень 27, 2022 - 12:02

  24 вересня відбувся візит єпископа римо-католицької дієцезії Гурк-Клагенфурт Йозефа Маркетца до української громади. На подвір’ї храму Annabichl архиєрея вітали діти, душпастир о. Роман Влашин, протосинкел та генеральний вікарій його еміненції кардинала Крістофа Шенборна для вірних візантійського обряду в Австрії о. Юрій Коласа а також голова парафіяльної ради Андрій Якимович.

 • П'ятниця, Вересень 23, 2022 - 12:25

  У середу, 21 вересня, у парафії Різдва Пресвятої Богородиці в с. Зміївка Херсонської області відбулося святкування храмового празника.

  Святкове Богослужіння очолив о. Ігнатій Москалюк, ЧСВВ, який здійснює душпастирство в м. Херсон. Із ним співслужив настоятель парафії Різдва Пресвятої Богородиці о. Іван Барчук.

 • Вівторок, Вересень 20, 2022 - 10:40

  В інтерв’ю для Радіо Ватикану – Vatican News новопризначений Єпископ-помічник Донецького Екзархату УГКЦ розповідає про те, як сприйняв звістку про своє обрання та ділиться думками про те, як салезіянська харизма допоможе в новому служінні та про те, що проситиме в Бога на молитві для свого народу.

 • Понеділок, Вересень 19, 2022 - 13:26

  Папа Франциск дав згоду на рішення Синоду Єпископів УГКЦ та надав священикові-салезіянинові Максимові Рябусі титулярний осідок Стефаніако.

  У понеділок, 19 вересня 2022 р., у Ватикані повідомлено про те, що Синод Єпископів УГКЦ обрав преподобного отця Максима Рябуху, СДБ, Єпископом-помічником Донецького Екзархату УГКЦ, якому Святіший Отець надав свою згоду, призначивши титулярний осідок Стефаніако.

  Біографічна довідка

 • Понеділок, Вересень 19, 2022 - 11:21

  У п’ятницю, 16 вересня, до Запоріжжя завітав кардинал Конрад Краєвський, папський роздавач милостині.

  На зустрічі з кардиналом Краєвським були: владика Степан Меньок, екзарх Донецький УГКЦ, владика Ян Собіло, єпископ-помічник Харківсько-Запорізької дієцезії Римо-Католицької Церкви в Україні, а також отець Андрій Бухвак, канцлер Донецького екзархату.

 • Неділя, Вересень 18, 2022 - 17:13

  У п’ятницю, 16 вересня, владика Кеннет Нованківський, єпископ Української католицької єпархії Пресвятої родини в Лондоні, єпископ для українців, білорусів і словаків греко-католиків у Великобританії, узяв участь в аудієнції Короля Великобританії Чарльза III з релігійними лідерами країни.

  Лідерів релігійних спільнот Сполученого Королівства до Букінгемського палацу попередньо запросив Король Чарльз ІІІ, щоб виступити перед ними.

 • П'ятниця, Вересень 16, 2022 - 11:47

  У середу, 14 вересня, у межах євхаристійної молитви католиків Європи за Україну відбулася молитва в катедральному соборі Пресвятої родини у Лондоні.

  У Лондоні за участі кардинала Ніколса провели молитву за Україну

  У моліннях взяли участь катедральне духовенство та пердставники Римо-Католицької Церкви, зокрема кардинал Вінсент Ніколс.

  Божественну Літургію очолив єпископ єпархії Пресвятої родини в Лондоні Кеннет Новаківський. Архиєпископ Вестмінстера Вінсент Ніколс виголосив проповідь для всіх присутніх, у якій виявив солідарність з українським народом.

 • Середа, Вересень 14, 2022 - 15:13

  Єпископ Єпархії Пресвятої родини із осідком у м. Лондон (Великобританія), Апостольський візитатор для українців греко-католиків, які проживають в Ірландії та Північній Ірландії владика Кеннет Новаківський уклав текст молитви на 14 вересня, коли Європа молиться про мир в Україні.

  Текст молитви публікує пресслужба РКЦ в Україні.

   

  «Всемогутній і Великий Боже,

  прийми нашу вдячність за Твоє безмежне милосердя до нас.

 • Вівторок, Вересень 13, 2022 - 22:20

  Сьогодні Папа Франциск І прибув з офіційним візитом до Казахстану на зустріч світових релігійних лідерів. Казахстан вже віддавна намагається позиціонувати себе як центр релігійного діалогу.

  У Казахстані свого часу проживало до 1 мільйона Українців, які були вивезені туди у різні періоди нашої нелегкої історії. Останні депортації торкалися переважно Західної України.

 • Неділя, Вересень 11, 2022 - 16:56

  Минає 130 років, як після ієрейських свячень у Перемишлі Андрей Шептицький 11 вересня 1892 року у рідному селі Прилбичі відслужив першу Святу Літургію. Опис цього дня до нас дійшов у записках мами Софії із Фредрів:

 • П'ятниця, Вересень 9, 2022 - 21:26

  Цей хлопець бачив вічне життя по-своєму, тобто бажав його осягнути без жодної жертви, щоб його не торкалися зусилля волі та фізичні навантаження, щоби багатство земне перетягнути у вічність й у такому стані йому було би вигідно та практично! Часто багатство ближче людині, ніж Бог! Багатство — присутнє в руках чи гроші у банку, а Господь — «далеко», так думають певні заможні особи! А висновок Ісуса вголос був таким: «… тяжко багатому ввійти у Царство Небесне».

 • П'ятниця, Вересень 9, 2022 - 21:18

  На тлі подій, які відбуваються на фронті, надходять дуже тривожні звістки з окупованих територій. Ворог наче скаженіє від власного безсилля і посилює терор місцевого населення. Прикривається, як щитом, мирними людьми… Про це сказав Отець і Глава Української Греко-Католицької Церкви Блаженніший Святослав у своєму щоденному воєнному зверненні у 198-й день війни.

  «Україна не просто вміє протистояти ворогові, — Україна перемагає несправедливого ворога», — Глава УГКЦ у 198-й день війни

 • П'ятниця, Вересень 9, 2022 - 12:12

  В якихось двадцяти метрах від епіцентру ракетного влучання культова споруда майже не зазнала значних пошкоджень.

  У Чорткові освятили відреставровану капличку, яка дивом вціліла після ракетного удару

  Про це повідомило Чортків. City, передає «Еспресо. Захід».

  Після майже трьох місяців після ракетної атаки окупантів на Чортків на каплиці Покрови Пресвятої Богородиці практично не залишилось слідів — лише ледь помітні вм’ятини на золотих колонах нагадуватимуть про пережите.

 • Середа, Вересень 7, 2022 - 22:46

  11 вересня 2022 р. в селі Корсів Золочівського району Львівської області відбудеться святкування на честь чудотворної ікони Пресвятої Богородиці.

  У такий важкий для нашої України час запрошуємо вас до молитви біля стіп чудотворної ікони Пресвятої Богородиці в Корсові. Намірення цьогорічної прощі – за перемогу і захист наших воїнів.

  До перемоги з Богородицею!

  Розпорядок:

  10:30 год.- Утреня.

  11:30 год.- Освячення води.

  12:00 год.- Зустріч прочан. Молебень до Богородиці.

 • Вівторок, Серпень 30, 2022 - 12:24

  27 серпня Українська Греко-Католицька Церква спогадувала 30-річчя перенесення тлінних останків патріарха Йосифа Сліпого із крипти Прокатедрального собору Святої Софії в Римі до крипти Архикатедрального собору Святого Юра у Львові, як він це заповів.

 • П'ятниця, Серпень 26, 2022 - 12:03

  24 серпня, у 31-шу річницю Незалежності України, у катедральному храмі Апостольського екзархату Жировицької Божої Матері і святих мучеників Сергія і Вакха відбулася молитва за мир, які очолив владика Діонісій Ляхович, апостольський екзарх.

 • Четвер, Серпень 25, 2022 - 16:27

  День Незалежності є особливим святом, бо об’єднує всіх українців. Але це свято сьогодні позначене неймовірними стражданнями. Такими словами звернувся до присутніх на Літургії в катедральному храмі в Мюнхені апостольський екзарх для українців візантійського обряду в Німеччині та Скандинавії владика Богдан Дзюрах.

 • Вівторок, Серпень 23, 2022 - 12:24

  Якщо молитва є цінністю для нас – ми повинні молися регулярно. Повірте, час витрачений на молитву – не змарнований час. Святі робили немало добрих справ у своєму житті. Плоди їх діяльності відчутні і нині. В чому ж секрет їх успіху? В тому, що в них завжди знаходився час для молитви. Коли ми хочемо зробити щось важливе на протязі дня, то маємо частину часу, навіть декілька годин, повинні провести в молитві.Отже, якщо ми цінуємо молитву, ми зобов’язані мати регулярне молитовне життя.

   

 • П'ятниця, Серпень 19, 2022 - 12:08

  Цей допис для тих, хто у цей святковий день не вдовольняється звичним окропленням яблук і гронів винограду. Хто, окрім данини звичаєвій побожності, бажає дізнатися трохи більше, що стоїть за цим непростим поняттям «преобразився».

   

  Що ж насправді відбулося з Христом у момент його дивної переміни на Таворі? Скажу відразу, що тут не все так просто як багатьом може видаватися на перший погляд. Відповідь на це питання знаходиться в кінці мого тексту.

  Щонайменше варто виокремити 3-ри невластиві розуміння цього факту. Або простіше кажучи чим Преображення не було.

   

Сторінки

Паломництво Святими місцями

Добровільний внесок
вкажіть суму пожертви

  грн/місяць