Міжхристиянські відносини

 • Середа, Квітень 17, 2024 - 12:31

  16 квітня 2024 року в Києві в приміщенні Соціального центру релігійної громади ХВЄ «Філадельфія» під головуванням Старшого єпископа Української Церкви християн віри євангельської Анатолія Козачка відбулося засідання Наради Християнських Церков України (Нарада Церков). 

  Глави та уповноважені представники церков розглянули та затвердили Положення про Нараду Християнських Церков України, яке було підготовлене Секретаріатом Наради.  

 • Четвер, Квітень 11, 2024 - 13:59

  10 квітня 2024 року Отець і Глава УГКЦ Блаженніший Святослав прийняв у Патріаршому центрі в Києві екуменічну делегацію Конференції європейських Церков (CEC), яка у знак солідарності з українськими Церквами та народом прибула в Україну, щоби зміцнити відносини та діалог заради миру.

  «Ми тут не для того, щоб робити якісь політичні заяви, але щоб засвідчити, що ви не покинуті та не забуті. Ми з вами, ми поруч», — наголосив під час зустрічі православний архиєпископ Тіатейрський і Британський Нікітос, президент КЄЦ, який очолив делегацію.

 • Четвер, Квітень 11, 2024 - 13:55

  В Україні є свобода віросповідання під час воєнного стану

  10 квітня 2024 року в Києві в приміщенні Дому Біблії Українського Біблійного Товариства (УБТ) відбулася зустріч Всеукраїнської Ради Церков і релігійних організацій (ВРЦіРО) з делегацією Конференції Європейських Церков (КЄЦ), яка відвідує Україну цими днями. 

  Під час зустрічі українські релігійні діячі висловили подяку КЄЦ за молитви, допомогу біженцям й підтримку України на міжнародному рівні та поінформували представників КЄЦ про потреби українців в контексті відбиття російської агресії. 

 • Вівторок, Квітень 2, 2024 - 11:02

  Вітаючи інославних християн, які святкують Пасху Христову, глава Фанару сказав:

  «У цей день вічне послання Воскресіння звучить як ніколи глибоко, оскільки наші неправославні християнські брати і сестри святкують воскресіння нашого Господа з мертвих, святкуючи Святу Пасху. Ми молимося Господу Слави, щоб прийдешнє святкування Великодня в наступному році було не просто випадковою подією, а радше початком єдиної дати його святкування як східним, так і західним християнством.

 • Вівторок, Березень 26, 2024 - 14:52

  У посланні з нагоди Великого Тижня патріарх Луїс Рафаїл Сако закликає вірних не забувати серед різних випробувань про Христову обітницю бути з нами аж до кінця віків.

 • Середа, Березень 20, 2024 - 11:51

  19 березня 2024 року в Києві в приміщенні Соціального центру Української Церкви ХВЄ відбулося засідання Секретаріату Наради Християнських Церков України, на якому було розглянуто низку питань в контексті підготовки чергової зустрічі Глав Християнських Церков України. 

  Освіта та виховання на духовно-моральних засадах  було визначено головним питанням на засідання Наради Християнських Церков України, яке заплановане у квітні цього року. 

 • П'ятниця, Березень 15, 2024 - 11:55

  Керівники українських християнських церков штату Вашингтон (США) вирішили об’єднати свої зусилля для спільного служіння як американському суспільству, так і українській громаді Вашингтонщини. Крім цього, новостворена Рада Церков сприятиме зміцненню дружніх американо-українських відносин.

 • Понеділок, Березень 11, 2024 - 16:57

  Коптська православна церква підтвердила, що її рішення призупинити діалог з Католицькою Церквою було пов’язано із «зміною позиції» Риму щодо гомосексуалізму.

  У відео від 8 березня речник коптської православної церкви о. Мусса Ібрагім сказав, що «найбільш заслуговує уваги» з дев’яти постанов, виданих щорічним Священним Синодом Церкви у Ваді Ель-Натрун, Єгипет, пункт про «припинення богословського діалогу з Католицькою Церквою після зміни її позиції щодо гомосексуалізму».

 • Четвер, Лютий 8, 2024 - 10:42

  6 лютого 2024 року Всеукраїнська Рада Церков та релігійних організацій (ВРЦіРО) на чолі з Головучим у Раді Станіславом Носовим зустрілася з Архієпископом Кентерберійським Джастіном Портал Велбі та обговорили питання щодо подальшої підтримки Украіни у її боротьбі з російською агресією.

  Під час зустрічі духовний глава Церкви Англії запитав представників українських конфесій про те, як війна впливає на служіння церков, які є першочергові виклики та які очікування церков на 2024 рік. 

 • Субота, Лютий 3, 2024 - 18:01

  Отець і Глава УГКЦ Блаженніший Святослав привітав Блаженнішого Епіфанія, Предстоятеля Православної Церкви України, з нагоди 45-річчя від дня його народження.

  Блаженніший Святослав у привітальному листі зазначив, що всі знаменні дати — від Господа, який є джерелом нашого життя та подателем спасіння. Відтак молитовно подякував Богові за дар життя Блаженнішого Епіфанія та його плідне першосвятительське служіння.

 • Понеділок, Січень 29, 2024 - 12:58

  У межах Тижня молитов за єдність християн 22 січня 2024 року у Чортківській УВП № 26 Молебень, за участю представників різних конфесій м. Чорткова, очолив владика Дмитро Григорак, ЧСВВ, єпарх Бучацький.

 • П'ятниця, Січень 19, 2024 - 13:23

  В інтерв’ю для ватиканських медіа напередодні Тижня молитов за єдність християн Префект Дикастерії сприяння єдності між християнами поділився думками про рушійну силу екуменічного діалогу та про виклики й завдання, які сьогодні перед ним стоять.

 • П'ятниця, Січень 19, 2024 - 13:04

  Зустрічаючись із екуменічною делегацією з Фінляндії, Святіший Отець підкреслив важливість вшанування святих, які є живими свідками Христа.

  «Як члени спільноти охрещених, ми перебуваємо в дорозі, й наша спільна мета – Ісус Христос», – сказав Папа Франциск, приймаючи у п’ятницю, 19 січня 2024 р. екуменічну делегацію з Фінляндії, що прибула до Риму із щорічним паломництвом з нагоди свята святого Генріха Упсальського, небесного покровителя своєї країни. Під час зустрічі вони подарували Святішому Отцеві пару рукавичок з емблемою святого Олафа.

  Святі, які зміцнюють нашу віру

 • П'ятниця, Січень 19, 2024 - 12:59

  18 січня в Патріаршому соборі відбувся міжконфесійний Молебень за єдність християн. Ним розпочався тиждень екуменічних молитов під гаслом «Люби Господа Бога свого… і ближнього свого, як самого себе» (Лк. 10, 27). Молитву очолив владика Йосиф Мілян, єпископ Київської архиєпархії УГКЦ, у співслужінні з Апостольським нунцієм Вісвальдасом Кульбокасом, єпископами та духовенством католицьких, православних і протестантських Церков.

 • Середа, Січень 17, 2024 - 12:26

  У Харкові розпочався Тиждень молінь за єдність між християнами. Першого дня представники різних християнських конфесій зібралися в катедральному соборі Святого Миколая Чудотворця УГКЦ. Про це повідомляє пресслужба Харківського екзархату.

  Екуменічний молебень очолили владика Василь Тучапець, екзарх Харківський, владика Павло Гончарук, єпископ-ординарій Харківсько-Запорізької дієцезії РКЦ, і владика Павло Шварц, єпископ НЄЛЦУ.

 • Середа, Січень 17, 2024 - 12:11

  Тему для цьогорічного тижня за єдність християн підготувала екуменічна група із західноафриканської країни Буркіна-Фасо, разом зі спільнотою «Chemin Neuf».

 • Понеділок, Січень 1, 2024 - 14:31

  У Вірменії, яка пережила черговий важкий рік, святкують Різдво. Монахині з Конгрегації Непорочного Зачаття в Ґюмрі, поблизу кордону з Туреччиною, виховують і втішають дітей біженців.

  25 грудня 2023 року перед благословенням Urbi et Orbi Франциск закликав до остаточного миру між Вірменією та Азербайджаном. «Нехай це відбувається через реалізацію гуманітарних ініціатив, повернення біженців до їхніх домівок в умовах законності та безпеки, а також взаємної поваги до релігійних традицій і місць культу кожної спільноти», – побажав Папа.

 • Неділя, Грудень 24, 2023 - 00:10

  Всеукраїнська Рада Церков і релігійних організацій напередодні Різдва і Нового року опублікувала звернення до народу України. Вони запевнили, що своїми молитвами, словами і справами добра підтримують «народ, якій проходить вогняне випробування війною, жорстокою навалою».

 • Четвер, Грудень 21, 2023 - 21:01

  20 грудня в Києві відбулася зустріч глав та уповноважених представників християнських Церков Украіни, на якій було ухвалене рішення про спільне звернення з нагоди святкування Різдва Христового. 

  Як відомо в 2023 році вперше переважна більшість християн України відзначатимуть свято Різдва Христового 25 грудня. Раніше цей день також рішенням Верховної Ради Украіїни було визначено святковим. 

 • Субота, Листопад 4, 2023 - 18:15

  Сьогодні у трапезній Українського Католицького Університету відбувся Молитовний сніданок. Духовенство, капелани, волонтери, соціальні працівники, військові, освітяни, медики, представники обласної та міської влади спільно помолилися за усіх наших військових та перемогу України над ворогом. Подія, що є традиційною у країнах світу, відбулася у нашому місті уже втретє.

Сторінки