Церква

 • Неділя, Травень 28, 2023 - 09:32

  У нещодавньому інтерв’ю для «Telemundo» Папа Франциск відповів на запитання про міграцію, про різні актуальні теми церковного життя, про стан здоров'я та про реформи, які він провів під час понтифікату.

 • Неділя, Травень 28, 2023 - 09:27

  28 травня, на свято Зіслання Святого Духа за григоріанським календарем, в усіх парафіях і релігійних спільнотах Данії, Швеції, Норвегії, Фінляндії та Ісландії відбудеться молитва за справедливий мир в Україні. Відтак буде проведено збірку для закупівлі продуктових і гігієнічних наборів. Ця ініціатива — наслідок плідного візиту солідарності кардинала Андерса Арбореліуса (Швеція) та єпископа Еріка Вардена (Норвегія) в Україну, що відбувся 9–11 травня.

 • Неділя, Травень 28, 2023 - 09:25

  У Вроцлаві, в Національному інституті ім. Оссолінських (Ossolineum) у рамках міжнародної наукової конференції «Польща — Україна: на шляху до добросусідства» 26 травня відбулася презентація для польських читачів книги «Бог не залишив Україну» — розмови-свідчення Глави УГКЦ Блаженнішого Святослава з редактором Католицької Інформаційної Агенції Кшиштофом Томасіком про війну в Україні. У презентації взяли участь обидва співавтори книги.

 • Неділя, Травень 28, 2023 - 09:21

  «... поминули вони шаленого Ірода, нездатного співати: Алилуя!»

  Хтось, читаючи попередній пост про необхідність християнського свідчення перед поганами і царями, міг би подумати чи спитатися: «А чому ж сказано, що мудреці, вертаючись з Вифлеєму, не пішли до Єрусалиму, але „поминули шаленого Ірода“?

 • Субота, Травень 27, 2023 - 12:39

  24 травня єпископи Постійного Синоду УГКЦ на чолі з Блаженнішим Святославом провели зустріч з українською молоддю в катедральному соборі Воздвиження чесного і животворного Хреста Господнього у Вроцлаві. Владики зверталися до представників молоді зі словами подяки й мудрими настановами та мали змогу порозважати на важливі теми, що турбують сучасну молодь.

  Пропонуємо вам 5 мудрих думок і настанов від Глави Церкви та преосвященних владик українській молоді, що через війну опинилася за межами Батьківщини.

 • Субота, Травень 27, 2023 - 12:24

  З нагоди святкування П'ятидесятниці очільники Конференції Європейських Церков (CEC) та Комісії Єпископатів Європейського Союзу (COMECE) звернулися до вірних із посланням, закликаючи бути відкритими на прийняття Святого Духа (Ів. 20,22), сила якого може зцілити й примирити людство та преобразити суспільство.

   

  Вікторія Гавалешко – Ватикан

 • Субота, Травень 27, 2023 - 12:20

  Відповідаючи на запитання журналістів, Державний Секретар Святого Престолу сказав що місія Голови Єпископської Конференції Італії, пов’язана з російською агресією проти України, полягає в пошуках мирних шляхів, а не в посередництві у вузькому значенні цього слова.

   

  о. Тимотей Т. Коцур, ЧСВВ – Ватикан

 • П'ятниця, Травень 26, 2023 - 16:01

  В окопах, бліндажах та підвалах Гуляйпільщини під безперервним вогнем ворожої артилерії віра в Бога об’єднала всі три конфесії – римо-католицьку, греко-католицьку та православну – військовий капелан римо-католицької конфесії отець Іван служить як для греко-католиків, так і для православних, а ще – налагодив чудові стосунки з мусульманами, котрі пліч-о-пліч з християнами боронять нашу спільну державу від тих, що пішли проти Бога.

 • П'ятниця, Травень 26, 2023 - 10:54

  Двох священників, настоятелів римо-католицьких парафій Вітебської дієцезії, а також пароха греко-католицької парафії затримали силовики 25 травня. Це сталося вдень, до ночі священників не відпустили – вони за ґратами.

  Це настоятель парафії в Міорах, декан Міорського деканату отець Андрій Кулік, настоятель сусідньої парафії в Ідолці отець В’ячеслав Адамович та настоятель полоцької греко-католицької парафії отець Олександр Шауцоу.

 • П'ятниця, Травень 26, 2023 - 10:01

  “Роки, проведені з Бенедиктом XVI, були для мене справжньою школою життя. Я служив одній із найважливіших постатей у Церкві і так був свідком нелегкого етапу в історії Церкви”, – каже Архиєпископ Ґеорґ Ґенсвайн.

  В інтерв’ю KAI колишній секретар Папи Бенедикта XVI і префект Папського дому, серед іншого, говорить: про бекстейдж книги “Тільки правда: моє життя з Бенедиктом XVI”, що найцінніше залишив нам Бенедикт XVI, взаємини Папи Ратцінґера з Іваном Павлом ІІ, Папу Франциска та німецький “Синодальний Шлях”.

 • Четвер, Травень 25, 2023 - 14:28
  Зустрічаючись з референтами Синодального шляху Католицької Церкви в Італії, Святіший Отець поділився кількома настановами в процесі розпізнавання почутих голосів церковних громад, які стосуються ідентичності Церкви як Божого люду.
 • Четвер, Травень 25, 2023 - 13:38

  У Ватикані представлено Послання Папи Франциска на Всесвітній день молитви в намірі піклування про створіння, відзначення якого має екуменічний вимір і припадає 1 вересня, що є початком церковного року в Церквах візантійської традиції. У центрі уваги роздумів, якими ділиться Святіший Отець, – образ ріки.

 • Четвер, Травень 25, 2023 - 11:04

  Цього тижня в Мексиці була здійснена спроба поранити ножем архиєпископа і вбито священника. На Кубі на священника напав зловмисник, озброєний мачете.

  Отець Хав’єр Гарсіа Вільяфанья, монах-августинець, був парохом в Уандакарео, маленькому містечку в центральній Мексиці. Його знайшли мертвим на трасі. Напад стався у понеділок, коли він повертався до своєї громади. Зловмисники та мотиви невідомі. Напередодні в Дуранго, трохи північніше, стався напад на місцевого архиєпископа. Зловмисник, озброєний ножем, дочекався закінчення літургії. Однак його зупинили священник і паламар.

 • Четвер, Травень 25, 2023 - 09:52

  Вознесіння – це увінчання і завершення земного життя Господа Ісуса і тріумф нашого Спасителя.

  Пам'ятаєте, хто з апостолів це описав? Де це сталося? Коли Господь Ісус оголосив про це? І що означає Вознесіння для вашого вічного щастя?

  1. Як вознесіння описане в Євангелії?

 • Середа, Травень 24, 2023 - 16:17

  З 23 по 25 травня у Ватикані відбувається Генеральна асамблея Єпископської конференції Італії (ЄКІ). Делегатом Блаженнішого Святослава, Глави й Отця УГКЦ, є владика Максим Рябуха, єпископ-помічник Донецького екзархату. У перший день робочих засідань владика Максим зачитав листа від Глави УГКЦ.

 • Середа, Травень 24, 2023 - 13:00

  Пожежу в шкільному гуртожитку Гайани, що забрала життя 19 дітей, почала учениця після того, як адміністрація гуртожитку конфіскувала її смартфон, повідомляє Reuters, посилаючись на поліцію Гайани. Залежність молоді від технологій виходить з-під контролю...

  Пожежа спалахнула в неділю близько 22:50 за місцевим часом у місті Махдія (спеціалізується на видобутку золота й алмазів, приблизно за 320 кілометрів на південь від столиці Гайани Джорджтауна). Загинуло 19 дітей, більшість із них померли на місці від опіків та отруєння димом.

 • Середа, Травень 24, 2023 - 12:36

  У Нігерії викрали ще одного священника. Це вже п'ятий випадок за два роки в єпархії Окігве на південному сході країни.

  О. Джуд Кінґлсі Мадука – парох парафії Христа Царя в Езінначі-Угваку, штат Імо. Коли 19 травня він відвідував новозбудовану молитовну каплицю в одному із сіл, його викрали. Як повідомляє Vatican News, зловмисники наразі невідомі.

 • Середа, Травень 24, 2023 - 10:59
  Єпископ-помічник Київсько-Житомирської дієцезії ділиться думками про важливість підтримки священиків, на яких лежить нелегке завдання духовної опіки вірними в час війни, розповідає про стан парафій та про переміни, що відбуваються в духовному житті людей. В контексті того, що на Заході дещо знижується увага до ситуації в Україні, єпископ говорить також про роль постійних закликів Папи молитися за Україну.
 • Вівторок, Травень 23, 2023 - 18:47

  Владика Богдан Дзюрах, апостольський екзарх для українців візантійського обряду у Німеччині та Скандинавії, упродовж місяця травня, що традиційно в Українській Греко-Католицькій Церкві присвячений вшануванню Пресвятої Богородиці, запрошує до чергового медійного духовно-пізнавального проєкту #ПохвалаБогородиці. У межах цього проєкту на власній фейсбук-сторінці та на офіційному сайті Синоду Єпископів УГКЦ єпископ ділитиметься власними духовними роздумами про Матір Божого Сина та нашу матір.

 • Вівторок, Травень 23, 2023 - 18:31

  Наприкінці асамблеї Всесвітнього союзу католицьких жіночих організацій обрано нову Голову цієї спілки. Нею стала мексиканка Моніка Сантамаріна. Вона подякувала за виявлену їй довіру та висловилася, що трудитиметься задля розвитку організації та зміцнення прав жінок.

Сторінки

Паломництво Святими місцями