Церква

 • Понеділок, Травень 27, 2024 - 18:10
  В осідку Папської академії наук відбудеться третій «World Changers Summit», що об’єднує представників науки й технологій, щоб шукати перспективи для розвитку загального блага.
 • Понеділок, Травень 27, 2024 - 17:22
  Проголошуючи блаженним італійського священника Джузеппе Россі, кардинал Марчелло Семераро, Префект Дикастерії у справах святих, підкреслив його жертовне служіння та зазначив, що навіть в умовах небезпеки та переслідування він намагався допомогати кожному, хто опинився в скрутному становищі.

  В неділю, 26 травня 2024 року, кардинал Марчелло Семераро, Префект Дикастерії у справах визнання святих, під час Святої Меси в катедральному соборі Внебовзяття Пречистої Діви Марії в місті Новарі (Італія), проголосив блаженним Слугу Божого о. Джузеппе Россі.

 • Понеділок, Травень 27, 2024 - 17:17
  У черговій публікації з циклу, присвяченого Другому Ватиканському Соборові, розглянемо перебіг другої сесії цієї всецерковної асамблеї, згадуючи про перші документи.

  Зосередившись попереднього разу на промові Папи Павла VI в день відкриття другого соборового періоду, словах, що стали програмою подальшого розвитку ІІ Ватиканського Собору, переходимо до розгляду перебігу цієї сесії, знайомлячись із пропозиціями соборових отців, прийнятими остаточними рішеннями та подіями, що відбувалися у світі впродовж цього соборового періоду.

 • Четвер, Травень 23, 2024 - 15:22

  Аріанська єресь ще жива, – каже префект Папської ради єдності кардинал Курт Кох. Багато людей думають, що Ісус Христос — лише людина, але не хочуть вірити в Його божественність. Це стосується і католиків.

  «Аріанська єресь стверджує, що Ісус не міг бути Сином Божим, а лише проміжною істотою між Богом і людиною. Ця єресь уже не в минулому. Вона також широко проголошується сьогодні»,- сказав кардинал в інтерв’ю німецькій щоденній газеті «Die Tagespost». Особливо він звернув увагу на німецькомовні країни.

 • Середа, Травень 22, 2024 - 20:42

  21 травня 2024 року єпископи Постійного Синоду УГКЦ відвідали міську ратушу Мюнхена. Під час відвідин Отець і Глава УГКЦ Блаженніший Святослав був вписаний до Золотої книги міста. Цей акт символізує визнання значного внеску УГКЦ у життя Мюнхена та нерозривний зв’язок між Україною та Німеччиною, особливо в час війни.

 • Середа, Травень 22, 2024 - 20:37

  18–19 травня у Крехові пройшли відпустові святкування з нагоди перенесення мощів святого Миколая та 450-ї річниці від дня народження митрополита Йосифа Вельямина Рутського.

 • Середа, Травень 22, 2024 - 12:59

  Папа Франциск надіслав послання учасникам міжнародного симпозіуму про паліативну опіку, що відбувається у канадському Торонто.

   

 • Середа, Травень 22, 2024 - 12:52

  25-26 травня відбудеться щорічна піша проща до святині Львівського передмістя – Годовицької чудотворної ікони Божої Матері Утішительки!

  Це — одноденна піша хода від Храму Христового Воскресіння у Львові (вул. Городоцька, 319а), через села Скнилів, Басівка до с. Годовиця (Львівського району Львівської області).

  Загальна відстань прощі — всього 12 км.

  Проща відбудеться у суботу, 25 травня 2024 року. Вона розпочнеться зі спільної Євхаристійної жертви — Божественної Літургії у Храмі Христового Воскресіння, о 10.00, по завершенні якої, відбудеться благословення прочан.

 • Середа, Травень 22, 2024 - 12:20

  Звертаючись із відеопосланням до учасників конференції з нагоди 100-річчя Concilium Sinense, першого і єдиного Собору Китайської Католицької Церкви, Святіший Отець відзначив справжню синодальну подорож його учасників, які відкрили нові шляхи для Церкви в Китаї.

   

 • Середа, Травень 22, 2024 - 11:56

  Триденний міжнародний конгрес стане для його учасників нагодою для того, аби в дусі Апостольського напоумлення Christus vivit обговорити такі теми як молодіжне лідерство, синодальність, формація та духовний супровід.

   

 • Середа, Травень 22, 2024 - 11:53

  21 травня 2024 року в Мюнхені (Німеччина) розпочалася 8-ма (79-та) сесія Постійного Синоду УГКЦ. Робочі засідання владик триватимуть до 24 травня.

  Про це повідомляє пресслужба секретаріату Синоду Єпископів УГКЦ.

 • Середа, Травень 22, 2024 - 11:51

  Вих. ВА 24/154

  ПАСТИРСЬКИЙ ЛИСТ

  Архиєрейського Синоду УГКЦ в Україні

  «СЛОВО ДО ОСВІТЯН»

  «Пустіть дітей! Не бороніть їм приходити до Мене,
  бо таких Царство Небесне»

  (Мт. 19, 14)

 • Середа, Травень 22, 2024 - 11:47

  Завершуючи середову зустріч з паломниками, Папа Франциск наголосив на потребі молитви за мир, закликаючи не забувати про народи, що страждають від війни, вказавши в першу чергу на мученицьку Україну.

   

 • Середа, Травень 22, 2024 - 11:43

  Роздумами про покору, чесноту, що «лежить в основі християнського життя», Папа Франциск завершив черговий цикл катехиз.

   

 • Середа, Травень 22, 2024 - 11:39

  Архиєрейський Синод Української Греко-Католицької Церкви в Україні в пастирському листі «Слово до освітян» закликав Міністерство освіти і науки України мінімізувати бюрократичний тягар, який заважає педагогам реалізувати їхні творчі таланти.

  У посланні відзначено, що за час останнього воєнного десятиріччя сфера освіти як фундаментальна частина соціально-гуманітарного та людського капіталу в Україні зазнала значних втрат.

 • Вівторок, Травень 21, 2024 - 18:36

  Поглиблене опитування молодих німецьких священників показало, що вони не дуже зацікавлені у змінах Католицької Церкви, рекомендованих суперечливим «Синодальним шляхом». В опитуванні, опублікованому 17 травня, священників, висвячених у 2010-2021 роках, запитали, як, на їхню думку, слід реформувати Католицьку Церкву. Більшість із них не обрали відповідей, які підтримували учасники Синоду.

 • Вівторок, Травень 21, 2024 - 10:07

  Минулими вихідними 18 тисяч вірних здійснили піше паломництво з Парижа до катедрального собору в Шартрі. Більшість із них молодь. Середній вік - 20 років. Паломництво стає все більш популярним. Торік у ньому взяли участь 16 тисяч людей, але охочих було набагато більше. Тому цього разу запланували додатково 2000 місць, хоча й цього виявилося недостатньо. Реєстрацію закрили за місяць до паломництва.

 • Вівторок, Травень 21, 2024 - 09:52

  У минулі вихідні розпочалось чотири етапи Національного Євхаристійного Паломництва - безпрецедентної спроби пройти з Євхаристією тисячі миль по Сполучених Штатах як публічне свідчення вчення Церкви про те, що Євхаристія є справді тілом Ісуса Христа.

 • Вівторок, Травень 21, 2024 - 08:58

  Під час аудієнції з керівництвом Університету Лойоли з Чикаго Папа Франциск наголосив, що існує потреба в чоловіках і жінках, готових працювати для того, щоб світ знайшов мир. За його словами, в цей час швидких змін і дедалі складніших викликів роль університетів є вирішальною.

   

 • Вівторок, Травень 21, 2024 - 08:53

  17–18 травня відбувалася проща до Ярославської чудотворної ікони в Польщі. До стіп Матері Божої, прославленої в чудотворній іконі «Двері Милосердя», з’їжджалися паломники з різних куточків країни, щоби вимолити в Богородиці заступництва в небі для всіх християн та довгоочікуваного миру для України.

  Про це повідомила пресслужба Перемишльсько-Варшавської архиєпархії УГКЦ.

Сторінки