Церква

 • П'ятниця, Вересень 24, 2021 - 12:01

  Вислужений Архиєпископ Каракаса був госпіталізований наприкінці серпня з ускладненнями від Covid-19. До кінця свого життя він був близьким з народом у його стражданнях, закликаючи політиків разом докладати зусилля для того, щоб мирно подолати кризу.

 • Четвер, Вересень 23, 2021 - 12:00

  Від 23 до 26 вересня у Римі проводиться Пленарна асамблея Ради Єпископських Конференцій Європи (CCEE). Цього року інституція, котра об’єднає єпископські конференції Європейського континенту, відзначає свій 50-річний ювілей. Блаженніший Святослав, Глава і Отець УГКЦ, представляє Синод Єпископів УГКЦ.

   

 • Середа, Вересень 22, 2021 - 21:02
  Як вже повідомлялося, питання повернення костелу св. Миколая вірянам набуло розголосу у Ватикані та Італії. Останнім часом також зявляються публікації у світових ЗМІ.

  21 вересня у Флоренції розпочалась зустріч Вищих настоятелів Європи зі Згромадження Місіонерів Облатів Марії Непорочної. Настоятель Делегатури місіонерів облатів отець Павло Вишковський, який бере участь у зустрічі, представив учасникам кризову ситуацію, що виникла внаслідок пожежі 3 вересня та заохотив до молитви в намірі якнайшвидшого повернення храму вірянам.

 • Середа, Вересень 22, 2021 - 17:07

  Президент Єпископату Німеччини єпископ Георг Бетцінг закликав своїх колег до радикальної зміни розуміння пастирського служіння. Він різко розкритикував їхнє попереднє ставлення.

  У проповіді під час ранкової Меси 21 вересня 2021 р., відкриваючи осіннє пленарне засідання єрархів у Фульді, єпископ Лімбурга наголосив, що непроста дискусія щодо реформ, які зараз розпочинаються, вимагає "духу і мужності для змін". "Змінітеся! Думайте по -іншому! Насправді, це набагато більше, ніж просто деяка адаптація та продовження діяльності", - сказав Бетцінг.

 • Середа, Вересень 22, 2021 - 13:16
  В Римі триває виборчий Синод Єпископів Вірменської Католицької Церкви, що обирає наступника світлої пам’яті Ґріґора Бедроса ХХ Ґаброяна, що в травні переставився до вічності. В середу початок голосувань.

  Ієрархи Вірменської Католицької Церкви зібралися в Римі для того, щоб обрати нового патріарха, після того, як попередній Патріарх Кілікійський Ґріґор Бедрос ХХ Ґаброян у травні цього року відійшов до вічності. Виборчий Синод Єпископів розпочався у понеділок, 20 вересня 2021 р., а середа, 22 вересня – перший день голосувань.

 • Вівторок, Вересень 21, 2021 - 14:08

  В Туреччині Євангеліє звіщають з допомогою діл милосердя. Сучасні загрози спричиняють до того, що відкрита євангелізація там є практично неможливою. «Наша місія – пошепки розповідати про Ісуса і підтримувати Його живу присутність в Євхаристії», - розповідає новий апостольський вікарій Стамбулу.

 • Вівторок, Вересень 21, 2021 - 13:54

  Гендерна ідеологія не лише проникла в Церкву, але й інфікувала багато сфер її життя та служіння.

  Про це під час симпозіуму «Гендерна ідеологія і Церква. Питання і виклики сучасності» говорив відомий священник Римсько-католицької Церкви в Україні Роман Лаба.

  Симпозіум проходив 15 вересня у Городку.

 • Понеділок, Вересень 20, 2021 - 17:58

  У Римі відбулась щорічна зустріч колишніх учнів Йозефа Ратцінгера та продовжувачів його теологічної спадщини. Темою зустрічі, організованої в Патристичному інституті Августиніанум, була сотеріологія, тобто питання відкуплення людини у світлі віри в Христа, інформує Vatican News.

  Метою проведення щорічних симпозіумів є підняття важливих проблем наших часів і викликів, що стоять перед Церквою, та пошуки переконливих відповідей на ці проблеми у світлі теології Й. Ратцінгера.

 • Понеділок, Вересень 20, 2021 - 14:05

  Авторський проєкт єпископа Олександра Язловецького: "Святий Йосиф - наймогутніший покровитель". (Частина перша)

 • Неділя, Вересень 19, 2021 - 18:26

  Кров св. Януарія, покровителя італійського міста Неаполь, сьогодні зрідла під час св. Літургії в катедрі Успіння Марії, у день спомину святого.

  Перед початком літургії Архиєпископ Неаполю Доменіко Батталья увійшов до каплиці, де зберігається капсула з кров’ю святого, разом з абатом каплиці та мером міста.

 • Четвер, Вересень 16, 2021 - 11:05
  Правозахисник вважає, що держава не зацікавлена в захисті прав своїх громадян.

  Юрист парафії костелу св. Миколая Володимир Тарасюк в етері ток-шоу «Дійові особи» на «5 каналі» заявив, що немає сенсу судитися з державою, яка не зацікавлена у відновленні історичної справедливості і в захисті прав своїх громадян, серед яких є віряни Римсько-Католицької церкви.

 • Середа, Вересень 15, 2021 - 14:52

  Від початку «ковідного» періоду єпископ Атаназій Шнайдер сміливо висловлюється на тему вакцин, пов’язаних з абортами, відверто протистоїть «санітарній диктатурі», яка встановлюється у багатьох країнах під прикриттям боротьби з COVID-19. У розмові з LifeSiteNews католицький пастир дав поради для всіх вірних, які хочуть протистояти диктатурі.

  LSN: Які Ваші духовні поради для занепокоєних католиків? Я бачу багатьох, хто зараз дуже боїться ситуації, яка складається. Що б Ви їм радили робити?

 • Середа, Вересень 15, 2021 - 11:36

  ПИТАННЯ: Чому в Церкві таке велике значення надається гріхам проти шостої заповіді?

 • П'ятниця, Липень 9, 2021 - 12:10

  Дідахе чітко говорить, що кожен, хто бажає приступити до Святого Причастя, повинен спочатку приступити до таїнства Покаяння.

  Святкування Святої Літургії розпочалося після встановлення таїнства Євхаристії на Тайній Вечері. Й завдяки першим учням Ісуса, воно поширилося по цілому світу. Згадку про це «ламання хліба» можна знайти у різних новозавітних листах, а також у стародавньому документі, який має назву Дідахе.

 • П'ятниця, Липень 9, 2021 - 11:17

  До руху, який був перед пандемією, ще далеко, але перші групи іноземних паломників повільно починають повертатися до Святої Землі. Кожен, хто прибуває до Ізраїлю, проходить обов’язкове тестування на коронавірус, а в церквах знову треба носити маски.

  «Потребуємо паломників, тому що після дуже важких 16 місяців вони означають роботу і повернення до звичного життя для сімей, які живуть з туризму», – говорить латинський патріарх Єрусалиму, Архиєпископ П'єрбаттіста Піццабалла. 

 • Четвер, Липень 8, 2021 - 22:55

  Реліквію віком близько 1800 років викрали з церкви у місті Бле, Франція. Йдеться про мощі св. Романа, аскета, який був місіонером у селі Бле. Про нього згадував Григорій Турський, а чин похорону здійснив св. Мартин.

   

  Паломники, прямуючи до Компостели, зупинялись у базиліці св. Романа в Бле. Особливо його вшановували мореплавці. Пам’ять святого відзначається 24 листопада.

   

  Викрадення мощей св. Романа викликало шок і гнів. О. Жан-Лоран Мартін помітив викрадення у вівторок 6 липня, але інцидент, можливо, стався кількома днями раніше.

   

 • Четвер, Липень 8, 2021 - 22:39

  7 липня 2021 р. Б п.

 • Четвер, Липень 8, 2021 - 22:37

  Епідемія COVID-19 засвідчила формування своєрідної релігії здоров’я, вважає відомий католицький ієрарх Атаназій Шнайдер.

   

  Даючи інтерв’ю під час перебування у Франції, єпископ Шнайдер сказав, що коронавірусна криза супроводжується «релігією тіла або ж релігією тілесного здоров’я».

 • Четвер, Липень 8, 2021 - 22:06

  У віці 84 років помер о. Стен Свамі, відомий захисник прав людини та корінного населення. Індуїстський єзуїт перебував під вартою в Мумбаї у фатальних умовах упродовж восьми місяців. Влада звинуватила його в підтримці маоїстських повстанців. Незважаючи на численні втручання Церкви, його не вдалося звільнити.

   

 • Четвер, Липень 8, 2021 - 22:05

  За підрахунками, аж 70 відсотків католиків або відкидають реальну присутність Христа в Євхаристії, або навіть ніколи не чули про це. Як зазначив єпископ Томас Папроцкі з єпархії Спрінгфілд, штат Іллінойз, люди, які приймають Тіло Христове як символ, а деколи навіть роблять це у стані тяжкого гріха, чинять святотатство.

   

Сторінки

Паломництво Святими місцями

Добровільний внесок
вкажіть суму пожертви

  грн/місяць