Новини

 • 25 Лютий 2024 (18:00)
  В інтерв'ю для ватиканських медіа архиєпископ Вісвальдас Кульбокас описує ситуацію в країні після 24 місяців широкомасштабної війни: люди виживають завдяки гуманітарній допомозі, мільйони дітей не ходять до школи, священики та волонтери будують логістичні мережі, єпископи роздають речі першої необхідності.
 • 25 Лютий 2024 (17:55)
  Патрік Келлі, Верховний Лицар католицької організації братерського служіння, розповідає про підтримку і допомогу, надану українцям під час війни: війни. «Ми повинні бути знаком Божої любові до них посеред трагедії, яку вони переживають».

  «Український народ – це народ героїв, який досі потребує нашої гуманітарної допомоги», – на цьому в інтерв'ю для Радіо Ватикану - Vatican News, присвяченому другій річниці повномасштабної військової агресії Росії проти України, наголошує Патрік Келлі, Верховний Лицар Ордену Лицарів Колумба.

 • 25 Лютий 2024 (17:54)

  Ставати шукачами Христового світла в молитві та в наших ближніх – це, за словами Папи Франциска, може стати доброю постановою на Великий Піст.

 • 25 Лютий 2024 (17:46)

  24 лютого, у день 2-ї річниці повномасштабної війни росії проти України, Отець і Глава УГКЦ Блаженніший Святослав освятив меморіал «Хрест Героїв» у Вишгороді — місті, де 2 роки тому українці зупинили російську навалу на Київ.

  Із Главою УГКЦ співслужили: Апостольський нунцій Вісвальдас Кульбокас, владика Андрій Хімʼяк, єпископ-помічник Київської архиєпархії та священники Київської архиєпархії.

 • 25 Лютий 2024 (17:39)

  Напередодні 2-ї річниці повномасштабного вторгнення росії в Україну архиєпископ Ерік де Мулен-Бофор, очільник Єпископської конференції Франції, написав листа солідарності Блаженнішому Святославові, Отцю і Главі Української Греко-Католицької Церкви.

  У листі архиєпископ Бофор висловив співчуття українському народу із приводу жертв, яких він зазнав унаслідок війни. А також запевнив, що єпископи та народ Франції з увагою і скорботою стежать за бойовими діями, що тривають.

 • 25 Лютий 2024 (17:37)

  Сестра Марія Кінас, МНІ, — психотерапевт і викладач актуальної освітньої програми УГКЦ «Зцілення ран війни» у блоці психічне здоров’я. У розмові зі с. Марією вдивляємося в обличчя рани війни, шукаємо точки перетину між душпастирським супроводом і психотерапією, пробуємо віднайти християнські цінності у психотерапії. Розглядаємо, які необхідні базові знання для священника, щоби вміти розгледіти в людини травму і скерувати до фахівця. А також с. Марія ділиться рекомендаціями про те, як берегти ментальне здоров’я під час війни.

 • 25 Лютий 2024 (17:36)

  Після проказування молитви «Ангел Господній» в останню неділю лютого Папа Франциск звернувся із закликом, приуроченим до другої річниці від початку широкомасштабної війни в Україні. В його молитвах не забракло згадки й про інші частини світу, що страждають від насильства.

  Промовляючи до римлян і паломників, які в неділю, 25 лютого 2024 р., зібралися на площі Святого Петра у Ватикані на молитву «Ангел Господній», Папа Франциск, уділивши своє благословення, відразу скерував думку до сумної річниці, яка припадала напередодні.

 • 24 Лютий 2024 (14:59)

  На 26 лютого припадає 91-річчя від дня народження світлої пам’яті блаженнішого патріарха Любомира Гузара. З цієї нагоди спільнота «Покоління Любомира» запрошує усіх до Патріаршого собору на вечір спогадів та молитви.

 • 24 Лютий 2024 (14:58)

  23 лютого 2024 року в Голменс кірхе (Holmens Kirke) відбулося екуменічне богослужіння за мир в Україні з нагоди 2-ї річниці повномасштабного збройного вторгнення росії в Україну. У богослужінні взяв участь Його Величність Король Данії Фредерік Х, члени данського уряду та парламенту, єпископи та священники різних церков, представники українських організацій та інші.

 • 24 Лютий 2024 (14:55)
  Ним став дотеперішній Заступник Секретаря Дикастерії для Східних Церков священник з Міланської архидієцезії Флавіо Паче, що також призначений титулярним єпископом Долії.

  У п’ятницю, 23 лютого 2024 р., у Ватикані повідомлено про те, що Папа Франциск призначив Секретарем Дикастерії сприяння єдності між християнами отця Флавіо Паче, дотеперішнього Заступника Секретаря Дикастерії для Східних Церков, надаючи йому титулярний осідок Долії та підносячи до архиєпископської гідності.

 • 24 Лютий 2024 (14:45)
  У першій проповіді з нагоди Великого Посту, Проповідник Папського дому роздумував над наслідуванням Христа, яке проявляється, зокрема, через «споживання» Євхаристії та Божого слова.
 • 24 Лютий 2024 (14:43)

  З нагоди другої річниці початку російського повномасштабного вторгнення в Україну, в яку він вперше приїхав уже на початку березня 2022 року, кардинал-елемозинарій ділиться думками про важливість молитви і наголошуючи на солідарності з народом, який носить рани війни.

 • 24 Лютий 2024 (14:42)
  Дзвони катедральних соборів і монастирів Європи зазвучать на знак солідарності з країною, яка вже два роки протистоїть повномасштабній агресивній війні.
 • 24 Лютий 2024 (14:41)
  Понад 2500 неповнолітніх з країни, що потерпає від агресії, пройшли лікування у ватиканській педіатричній лікарні протягом двох років від початку повномасштабної війни. Все це охоплює медичні огляди, госпіталізації, хірургічні операції і навіть високоспеціалізовану допомогу.
 • 24 Лютий 2024 (14:39)
  Отець Олександр Богомаз, греко-католицький священник, пережив російську окупацію в Мелітополі, допити, а потім видворення. «Ми не знали, коли прийдуть до нас, надягнуть мішок на голову і заберуть нас звідси», –ділиться він, додаючи також, що бути поруч з вірними, які там залишилися, було для нього честю.
 • 24 Лютий 2024 (14:37)

  Про це повідомила пресслужба Святого Престолу. Напередодні Папа завершив духовні вправи, з огляду на які протягом тижня була призупинена його діяльність.

  «У зв'язку з легкою застудою, Папа Франциск, як запобіжний захід, скасував аудієнції, заплановані на сьогодні», – повідомлення такого змісту вранці, 24 лютого 2024 р., поширила пресслужба Святого Престолу.

 • 24 Лютий 2024 (14:36)
  Заохочення служити, говорити мовою близькості, завжди бути готовими до Божих несподіванок і до ситуацій, які не вписуються в наші схеми знаходимо у промові, яку Папа Франциск приготував на зустріч із дияконами, які готуються стати священиками в Римській дієцезії.
 • 24 Лютий 2024 (14:34)

  Блаженніший Святослав очолив у Патріаршому соборі Воскресіння Христового в Києві молебень, яким розпочав молитовне стояння Української Греко-Католицької Церкви за перемогу України і справедливий мир у 2-гу річницю повномасштабної війни, 24 лютого 2024 року.

 • 23 Лютий 2024 (13:16)

  Важливості особистої зустрічі з Ісусом присвячена п’ята медитація з циклу роздумів, якими в соціальних мережах ділиться проповідник Папського дому в контексті тижня духовних вправ Папи та Римської курії.

 • 23 Лютий 2024 (13:15)

  На 96-й сесії Архиєрейський Синод УГКЦ в Україні визначив 24 лютого 2024 року, 2-гу річницю повномасштабного вторгнення росії в Україну, Днем молитви і посту за перемогу України та справедливий мир.

  Блаженніший Святослав, Отець і Глава УГКЦ, закликав вірних і людей доброї волі долучитися цього дня до молитовного єднання.

Сторінки