Археологи виявили у Салоніках незвичайну церкву 13 століття
  • Пон, 16/10/2023 - 16:43

На Акрополі всередині стародавніх стін Салонік було виявлено церкву та цвинтар 13-го століття, повідомило міністерство культури Греції. Серед руїн було виявлено головний вівтар церкви, а також фрески зі святилища, деякі з яких покриті сусальним золотом. Також були знайдені бронзові монети та кераміка.

Усередині стін Салонік виявлено церкву та цвинтар.

Археологи стверджують, що вперше на Акрополі в Салоніках виявлено цвинтар.

Акрополь стоїть на найвищій точці всередині міських стін завдовжки 4 кілометри, які оточували місто Салоніки в Середні віки і до кінця 19 століття, коли великі частини стін, у тому числі вся частина моря, були знесені після реструктуризації міської структури Салонік османською владою.

Місто було укріплене з моменту свого заснування наприкінці 4 століття до нашої ери, але нинішні стіни датуються ранньовізантійським періодом, бл. 390 р. і включає частини більш ранньої стіни кінця III століття.

На початку IV століття Галерій та Костянтин Великий пройшли через Салоніки та зміцнили стіни. Наприкінці IV століття поза межами попередньої була побудована друга стіна з трикутними виступами. Видима сьогодні стіна була побудована з кінця IV до середини V століття.

Міська стіна у Салоніках

Стіни є типовою пізньоримською змішаною конструкцією з тесаної кладки, що чергується зі смугами цегли.

Північна частина стін примикає до акрополя міста, що утворює окремий укріплений паркан, а всередині нього знаходиться ще одна цитадель - Гептапіргіон (Сім башт), відома в народі з перекладу назви Османа - Еді Куле.

У 1988 році як частина палеохристиянських та візантійських пам'яток Салонік стіни були внесені до Списку всесвітньої спадщини ЮНЕСКО через їхню видатну візантійську архітектуру.