Архиєпископ Мокшицький: «В Україні далі триває війна, Росія проникає усередину країни, щодня вмирають люди»
  • Птн, 29/04/2016 - 23:38

«Недільний збір коштів для України, запропонований Папою Римським, виникає з очевидної потреби. Війна далі триває, Росія проникає усередину країни, щодня вмирають люди», – говорить архиєпископ Мечислав Мокшицький.

На думку львівського архиєпископа, велику роль у цьому відіграв архієпископ Гуджеротті, який їздить країною і повідомляє Папу безпосередньо.

«Франциск дуже добре володіє інформацією і знає, що гуманітарна допомога зараз дуже необхідна», – додає архиєпископ Мокшицький.

«Кожного дня – війна, кожна година – обстріл, вмирають люди», – говорив у ефірі Радіо Ватикан архиєпископ Мокшицький.

Але також і тут, у Західній Україні, у Львівській єпархії потребуємо допомоги. Вмирають молоді люди, багато дітей залишаються сиротами. Російські війська з кожним днем просуваються в глиб України, захоплюють чергові населені пункти, люди втрачають свої маєтки, бо змушені втікати. Тому маємо біженців, яким необхідна допомога. Чимало поранених, інвалідів, тому ми потребуємо медичної підтримки.

«Необхідність гуманітарної допомоги – це не лише, щоб допомогти людям прожити додаткові години життя, але перш за все, щоб вони не голодували та не вмирали з голоду. Дуже потребуємо допомоги і солідарності. Наші католицькі костели, які знаходяться і у прикордонній частині України, мають ще більшу потребу, тому що більше там випадків, які потребують такої допомоги. Особливо Харківсько-Запорізька архієпархія, де архієпископи Станіслав Широкорадюк і Ян Собіло намагаються з усіх сил допомагати потребуючим», – зазначає архиєпископ Львівської єпархії.

Пригадуємо, що організований Папою збір коштів для України, відбувся минулої неділі в усіх костелах Європи.

Джерело: wPolityce.pl
Переклад: Ірина Майданська, «Євромайдан-Варшава»