"Бог дає нам знаки, які передують великому очищенню, як оголосила Богородиця у Фатімі", – Роберто де Маттеї
  • Втр, 28/05/2024 - 11:57

Бог дає нам знаки, щоб підняти дух віруючих. Знаки сповіщають про велике очищення, яке має прийти на людство через його невірність, як проголосила Богородиця у Фатімі. Останнім часом таких знаків було багато: сонячні та місячні затемнення, неймовірне полярне сяйво. Подібні знаки передували катастрофі Другої світової війни. Як повідомляє pch24.pl, про це пише італійський історик проф. Роберто де Маттеї.

Надзвичайні природні явища, включно з затемненнями та полярним сяйвом, стали набагато частішими за останній рік.

8 квітня 2024 року в Америці відбулося велике сонячне затемнення, яке було видно від Мексики через Сполучені Штати до Канади, невдовзі після місячного затемнення, яке затьмарило небо над частиною Америки та Європи 25 березня.

За кілька місяцями до того, 5 листопада 2023 року, небо над половиною Європи осяяло північне сяйво, яке в Італії можна було побачити від Альп до Адріатичного узбережжя. 25 березня нова магнітна буря викликала полярне сяйво, яке можна було спостерігати на різних широтах нашої планети. 10 і 11 травня 2024 року в небі з'явилося ще одне полярне сяйво, яке можна побачити не лише в північній півкулі, а й у південній Європі. Північне сяйво – велика рідкість, і все ж за останні місяці десятки мільйонів людей в Італії та по всьому світу змогли спостерігати це феноменальне видовище тричі.

Звісно, унікальні події, звичайно, мають своє природне пояснення. Полярне сяйво — це оптичне явище: в атмосфері можна побачити рухомі смуги різного кольору, створені в результаті зустрічі частинок, які переносяться сонячними вітрами, з газоподібними частинками в атмосфері Землі. Місячне затемнення відбувається, коли Земля знаходиться між Сонцем і Місяцем; сонячне затемнення – коли Місяць стає між Сонцем і Землею і частково або повністю закриває Сонце. Це «наукові» пояснення, які вказують на природні зв’язки та рухи частинок матерії. Проте виникає питання, чи не криється за цим ще глибший і невидимий сенс.

Уже святий Августин вказував на недостатність кількісного аналізу природних явищ. Цитуючи Книгу Мудрості, він критикував тих, хто досліджує космос, але не може знайти Того, Хто все це сотворив. «Бо якщо вони змогли стільки знати, щоб спромогтись досліджувати світ, то чому раніше не знайшли Володаря його?» (Муд. 13:9). Ці люди «вивчали рух зірок, відстань між різними зірками, шлях небесних світил; так вони здобули такі наукові знання, що передбачили сонячні та місячні затемнення, і коли вони передбачили їх, вони відбулися в день і годину, яку вони передбачили, і в тій мірі та точці простору, яку вони передбачили. Велика майстерність! Велика майстерність! Але коли вони почали шукати Творця, який стояв недалеко від них, вони не могли Його знайти; якби вони знайшли Його, Він був би в них».

У давні часи та в середньовіччі люди досліджували небо, щоб дізнатися значення надзвичайних подій, як це було у волхвів, коли з’явилася комета, сповіщаючи про народження Спасителя. Коли Христос помер на Голготі, небо потемніло, а земля затряслася. Як зазначають Отці Церкви, було доречно, щоб землю огортнула темрява у момент, коли Той, Хто прийшов принести світло світові, був розп’ятий.

У липні 1917 року Богородиця відкрила трьом дітям-пастушкам у Фатімі, що на людство прийде очищення, якщо Її прохання не будуть виконані. Їм мав передувати великий знак із неба. «Коли однієї ночі ви побачите невідоме світло, знайте, що це велике знамення від Бога, що кара приходить на світ за його численні злочини. Буде війна, голод, переслідування Церкви і Святішого Отця».

Друга світова війна почалася 1 вересня 1939 року. Їй передували два полярні сяйва, 25-26 січня 1938 р. та 23 серпня 1939 р. Сестра Луція в Інституті св. Дороти в Туй, Іспанія, де вона жила у той час, здається, ототожнила полярне сяйво 1938 року з «великим знаком», оголошеним Богородицею. «Бог використав світанок, щоб дати мені зрозуміти, що Його справедливість має бути віддана винним народам, і я почала рішуче просити про Причастя відшкодування у перші суботи та про освячення Росії» (Документи з Фатіми, Порто, 1976 р., стор. 231). Слова сестри Луції спонукають до роздумів, але оскільки Друга світова війна була початком, а не кінцем очищення, яке має прийти на людство через його невірність, полярне сяйво 1938 і 1939 років слід вважати передчуттям інших небесних знаків, тих, які ще надійдуть – а їхнє походження, природне чи надприродне, не буде очевидним.

Яким би не був знак із неба, який передбачила Богородиця, здається, що Боже Провидіння пошле його не стільки для того, щоб навернути тих, які загрузли у гріху, а радше для зміцнення у вірі та надії тих, які боряться за встановлення Царства Марії, обіцяного у Фатімі. Згідно з Євангелієм, навіть воскресіння з мертвих не могло змінити невірства братів багача, які відкинули слова пророків (Лк. 16:19-31). То як же навіть вражаючий знак з неба міг переконати тих, які вперто відкидають пророче послання Богородиці до людства у Фатімі?

23 серпня 1939 року міністри закордонних справ СРСР і Німеччини В'ячеслав Молотов і Йоахім фон Ріббентроп підписали пакт про ненапад, який призвів до поділу Польщі. Того дня Гітлер зібрав своїх найближчих соратників у своїй резиденції в Зальцбурзьких Альпах. «Тієї ночі, — писав Альберт Шпеєр, архітектор режиму [Третього Рейху], — ми стояли на терасі Берґхофа, щоб помилуватися рідкісним небесним явищем: близько години яскраве полярне сяйво освітлювало червоним світлом легендарний Унтерсберг [гірський масив], що лежав перед нами, а склепіння неба було вкрите палітрою кольорів усієї веселки. Остання дія «Сутінків богів» [опера Річарда Вагнера] не могла мати більш видовищного антуражу. Навіть наші обличчя та руки засвітилися неприродним червоним кольором. Це видовище викликало в нас велику тривогу (Спогади, опубліковані Mondadori, Мілан, 1997, стор. 196).

Нацистські лідери були здивовані, але не зрозуміли символіки цієї події. Інакше було у випадку письменника Адальберта Штіфтера (1805-1868), який спостерігав велике сонячне затемнення у Відні 8 липня 1842 року. Штіфтер стверджує, що ніколи в житті він не був настільки зворушений, бачачи в цьому руку Бога: «Ніколи за все своє життя я так не тремтів у таємничому страху, як у ті дві хвилини» (Затемнення. Зимові листи з Баварського Лісу, вид. Clueb, Болонья, 2006 р., стор.38).

Бог забажав у вічності цих надзвичайних подій; Він також хотів викликати в наших серцях глибоке почуття подиву та зачудування, що призводить до бажання відкрити їхнє значення. Такий дух, який дозволяє нам комтемплювати «метафізичну симфонію всесвіту», як сказав Плініо Корреа де Олівейра («Священне споглядання всесвіту», вид. Кантагаллі, Сієна, 2013), сьогодні має бути відновлений, щоб могти знову збудувати глибоко сакральне і впорядковане Богом суспільство.

Втрата розуміння трансцендентності історії пов’язана з втратою метафізичного погляду на природу. В обох випадках Бог, творець неба і землі, вигнаний зі створеного всесвіту. Тож піднімімо очі до небозводу, намагаючись осягнути ці таємничі послання, які не можуть зрозуміти астрономи, але які не залишаються непоміченими людьми, які споглядають у Всесвіті «любов, що рухає сонцем та іншими зірками». (Данте, Рай, 23, 145).