Діти повинні мати можливість відмовитися від уроків релігії, але не від статевого виховання, вважає комітет ООН
  • Пон, 05/06/2023 - 19:44

Уроки статевого виховання для підлітків повинні бути обов’язковими, але діти будь-якого віку повинні мати право відмовитися від релігійних уроків, заявив комітет ООН у Великобританії.

Комітет ООН з прав дитини (КПД) у своїх рекомендаціях, опублікованих у п’ятницю, заявив, що релігійні школи й батьки не повинні мати права відмовлятися від сексуальної освіти.

У випадку з підлітками, уряди Великобританії й Північної Ірландії повинні “інтегрувати всебічну, відповідну віку і науково обґрунтовану освіту з питань сексуального і репродуктивного здоров’я в обов’язкову шкільну програму на всіх рівнях освіти й в програму підготовки вчителів, а також забезпечити, щоб вона включала в себе освіту про сексуальне різноманіття, права на сексуальне і репродуктивне здоров’я, відповідальну сексуальну поведінку і запобігання насильству, без можливості для релігійних шкіл або батьків відмовитися від такої освіти”.

Вони також повинні скасувати закони, які роблять відвідування колективних богослужінь обов’язковим, і запровадити законодавчі вказівки “для забезпечення права всіх дітей, включаючи дітей віком до 16 років, припиняти відвідування релігійних занять без згоди батьків”.

Згідно зі звітом КПР, школам в Англії слід заборонити використовувати релігію як критерій для вступу до навчального закладу.

Програма релігійної освіти в Північній Ірландії повинна бути переглянута “з метою включення в неї навчання про різноманітність релігій і повагу до них”, – йдеться в доповіді КПР.

З вересня 2020 року освіта про взаємини є обов’язковою в англійських школах. Статеве виховання викладається в середніх школах, і батьки мають право забирати своїх дітей до трьох семестрів до їхнього 16-річчя, після чого дитина має право вибору.