До Папи на аудієнцію прибув Рух Фоколярів
  • Чтв, 07/12/2023 - 16:06
Під час аудієнції з членами Руху Фоколярів з нагоди 80-ї річниці від заснування, Святіший Отець побажав їм бути апостолами єдності на служінні Церкві та людству.

У четвер, 7 грудня 2023 року, Папа Франциск прийняв на аудієнції у Ватикані Президентку Руху Фоколярів д-ра Маргарет Каррам, співголову о. Хесуса Морана, членів Генеральної ради та делегатів, з нагоди вісімдесятої річниці заснування цього руху, відомого як Діло Марії. Їх також супроводжував кардинал Кевін Фаррелл, Префект Дикастерії в справах мирян, сім’ї та життя.

Відзначення річниці збігається з днем, коли Слугиня Божа К’яра Любік вирішила повністю присвятити себе Богові. Приймаючи її послідовників, Наступник святого Петра пригадав, що це все розпочалося 7 грудня 1943 року в Тренто, Італія, в розпал Другої світової війни і напередодні урочистості Непорочного Зачаття, коли К’яра вимовила своє “так”, повністю віддавши себе Господеві. Він відзначив, що протягом цих вісімдесяти років учасники руху «зробили так, щоб це послання звучало серед молоді, громад, сімей, осіб богопосвяченого життя, священиків і єпископів; а також у різних соціальних середовищах, у сферах освіти, економіки, мистецтва та культури, у сфері інформації та засобів масової інформації; і, зокрема, у сферах екуменізму та міжрелігійного діалогу». «Таким чином, – сказав Святіший Отець, – ви були активним знаряддям великого розквіту діл, ініціатив, проектів і, перш за все, навернень, покликань, життів, відданих Христові та братам і сестрам».

 

Мріяти про синодальну та місійну Церкву

Папа пригадав, що виступаючи перед Генеральною Асамблеєю цього руху в лютому 2021 року, він наголосив на трьох важливих аспектах: «жити своєю харизмою з динамічною вірністю, приймати кризові моменти як можливості для дозрівання та втілювати духовність із послідовністю та реалізмом: жити духовністю» (Звернення, 6 лютого 2021 року). Згадуючи про це, він заохотив їх жити цими аспектами та «розвивати їх у трьох напрямках: церковна зрілість, вірність харизмі та відданість справі миру». Святіший Отець висловив побажання, щоб «мрія про повністю синодальну та місійну Церкву дедалі більше втілювалася в життя», розпочавши від спільнот, «виховуючи в них стиль участі та співвідповідальності, у тому числі на рівні управління». Він побажав, щоб Рух Фоколярів зростав та поширював довкола себе «атмосферу взаємного слухання і родинного тепла, в якій поважають і піклуються один про одного, приділяючи особливу увагу тим, хто слабший, і тим, хто найбільше потребує підтримки», заохотивши «приділяти особливу увагу спілкуванню та щирому діалогові».

Стосовно вірності харизмі, Папа пригадав кілька слів засновниці, яка говорила: «Залишайте лише Євангеліє тим, хто йде за вами. Якщо ви це зробите, то ідеал єдності зберігатиметься [...]. Те, що залишається і завжди буде залишатися, це – Євангеліє, яке не зазнає впливу часу». (C. LUBICH, в La Parola di Dio, Рим 2011, 112-113)

Плекати прагнення миру

Говорячи про третій аспект, Єпископ Риму наголосив на прагненні до миру, який так важливий сьогодні. «Сьогодні, на жаль, світ все ще роздирають численні конфлікти і він продовжує потребувати ремісників братерства та миру між окремими людьми та народами», – додав він. Папа закликав присутніх «бути свідками і будівничими миру, який Христос приніс своїм хрестом, перемігши ворожнечу».

Повернутися до Євангелія, кореня віри

На завершення Святіший Отець закликав до пильності, особливо, у час Адвенту. «Пастка духовної світськості завжди підстерігає нас», – сказав Папа. Він заохотив, щоб «реагувати з рішучістю, послідовністю і реалізмом», підкресливши, що «невідповідність між тим, про що ми говоримо, і тим, ким ми є насправді, є найгіршим антисвідченням». За словами Єпископа Риму, «ліками завжди є повернення до Євангелія, кореня нашої віри і вашої історії: до Євангелія смирення, безкорисливого служіння, простоти». Святіший Отець побажав присутнім, щоб Пресвята Богородиця «була джерелом їхньої втіхи та сили, щоб вони могли бути апостолами єдності на служінні Церкві та людству».