Глава УГКЦ: нас чекають гарні події в майбутньому
  • Птн, 15/03/2013 - 11:01

Блаженніший Владико, Ви згадували, що під проводом теперішнього Папи Ви робили свої перші кроки в єпископстві. Два роки тому, після зречення Блаженнішого Любомира,  єпископи обрали Вас Главою УГКЦ, чи коли Ви відʼїжджали з Аргентини, щоб прийняти нове служіння, кардинал Бергольйо сказав Вам яке напутнє слово? І чи міг він сподіватися, що через два роки він повторить Вашу долю?, - запитали журналісти на брифінгу Блаженнішого Святослава Шевчука, Глави УГКЦ, приуроченого обранню Папи Франциска. 

Моє останнє прощання з ним, було дуже зворушливе, бо він відчував в Аргентині дуже сильний тиск з боку аргентинської влади і дуже мене просив про молитву. Тобто тими самими словами, якими ми прощалися, він привітав людей на площі, коли вперше став перед ними як новообраний Папа. Він просив про молитву. Я йому обіцяв, що все те, що ми, в будь-яких форматах,  можемо зробити для аргентинської Церкви, як Церква українська, ми радо зробимо. Я йому пообіцяв свою підтримку. Він подякував і сказав, що аргентинська Церква такої підтримки потребує.

Таким було наше прощання і я думаю, що ні він, ні я не могли собі уявити, в яких обставинах ми зустрінемося наступного разу.

В мене присутнє таке дивне відчуття, що ті події, які відбулися у нашій Церкві два роки тому, стали таким пророчим знаком для всієї Вселенської Церкви. Мій попередник зрікся свого уряду – через два роки це зробив Бенедикт XVI, наші єпископи на Виборчому Синоді обрали Главу Церкви з другого кінця світу – те саме зробили кардинали на конклаві. Насправді, дуже цікаві паралелі життя української Церкви з життям римської Церкви ми в цих днях спостерігаємо. І це, можливо, теж якийсь Божий знак, що нас чекають якісь гарні події в майбутньому.   

За матеріалами Радіо Ватикан