«Господь не має інших вуст окрім ваших», – владика Тарас
  • Пон, 06/11/2017 - 20:28

6 листопада 2017 року владика Тарас очолив Архиєрейську Літургію з нагоди вшанування покровителя Стрийської єпархії апостола Якова, брата Господнього, де у своєму пастирському слові через призму життя апостола звернувся до священиків і мирян єпархії з настановами щодо їхнього служіння, праведності і ролі та вартості парафії у проповідуванні слова Божого. «Те, що є найціннішим у нашій єпархії та її будує, це є ви – священики, котрі творите спільноту тих, хто проповідує те, що живе і живе тим, що проповідує. Спільнота, котра має свідчити братню любов, солідарність та служити іншим, бо священство – це не професія, а посвячення себе з усім, що є і, що буде, на служіння Богові, оскільки Господь не має інших вуст окрім ваших, котрі би сьогодні звіщали слово Євангелія, відкривали людям правду про Отця, клали руки і зсилали Святого Духа, котрі би стали руками Христа і подавали людям Його тіло. І в цьому служінні священик має бути даром для других», – звернувся єпископ до священнослужителів.

Говорячи про праведність, владика Тарас підкреслив, що «це не те, що лиш здобувається, але й те, що успадковується на основі прикладу. Сьогодні успішність передавання Євангелія залежить не від красномовства священика, не від мистецького та архітектурного оформлення храмів, але найперше від родини, від батьків, котрі вміють засвідчити свою віру, вписуючи в дитячу душу не словами, але прикладом глибини любові до Бога, до свого народу, вміння себе дарувати і бути вдячним, і те все, що становить фундамент людського благородства, на котре потім можна успішно продовжувати будувати проповіддю Євангелія, мудрістю слова, тому що фундамент є закладений». І тут Архиєрей відзначив потребу заснування Інституту душпастирства подружжя та сім’ї свв. Йоакима і Анни в Стрийській єпархії, «який покликаний централізувати і координувати всю душпастирську працю з родиною – повернути нашим родинам християнське обличчя, повернути їм їхню гідність і покликання, бо родина є колискою будь якого життя, а передовсім християнського. Для вас священиків це є поле праці, на якому маєте навчати відповідальності подружнього життя, супроводжувати молоді подружжя у всіх їх труднощах і радощах, а також повернути важливу роль батька і матері в суспільстві, допомогти їм зрозуміти і прийняти власну Богом дану гідність, і усвідомити відповідальність за дітей, за майбутнє».

Говорячи про апостола Якова, як пастиря першої християнської спільноти, котра після зруйнування Єрусалиму розсіялась по світу, єпископ підкреслив, що «парафії, спільноти родин мають бути свідками перед світом про правду Христа та стати форпостом оборони людської гідності перед тими ідеологіями, які сьогодні прагнуть проникнути в центр життя особи, несучи антихристиянські та вбивчі цінності. Парафія має бути школою, де виховують і формують громадянську зрілість, політичну свідомість та відповідальність перед суспільством. Це має бути середовище де людина має перейнятися християнським духом і християнізувати всі аспекти свого життя».

Ці всі наміри і цілі владика Тарас віддав в руки покровителя Стрийської єпархії, благаючи в Господа сили до їх здійснення на славу Його і ради спасіння людських душ.