Халдейський патріарх на Великий Піст: жодного дня без єдності з Ісусом
  • Чтв, 07/03/2019 - 15:18

Глибоке значення Чотиридесятниці та взаємини зі справжньою християнською вірою в центрі уваги великопосного послання Глави Халдейської Католицької Церкви.

Чотиридесятниця – це час молитви, посту й покаяння, час, призначений для служіння потребуючим, час, який слід присвятити Духові, незважаючи на «щоденні виклики та обставини». Про це у своєму великопосному посланні нагадує Блаженніший Луїс Рафаїл кардинал Сако, Вавилонський патріарх.

Справжні християни

Глава Халдейської Католицької Церкви наголошує на ідентичності «справжнього християнина», який «нікому й нічому не дозволяє негативно впливати на своє наставлення віруючого». Для цього слід не допускати навіть одного дня, проведеного «без шукання єдності з Ісусом Христом, нашим Спасителем». Це стало також нагодою звернутися із закликом до вірних «незважаючи на всі жертви», залишатися на цій землі «де наша Церква була заснована і де вона вкорінена».

За словами першоієрарха, слід переступити через «бар’єри меншості та страху», й надалі рішуче та сміливо співпрацювати в будуванні зв’язків з іншими релігійними спільнотами. Він наголосив, що християни роблять важливий внесок у будування в Іраку «більш мирного, стабільного, справедливого та безпечного» суспільства, що випливає з віри, людяності та національної приналежності, як громадян цієї країни.

Практичні поради

Серед ініціатив, які Блаженніший Луїс Рафаїл пропонує вірним – заохочення використати заощадження, отримані у зв’язку з практикою посту, на те, щоб допомогти людям, які голодують чи не мають змоги полікуватися, тощо.