Іменини Папи: вітання з батьківщини святого Юрія
  • Втр, 23/04/2024 - 16:33

Згідно зі звичаєм, іменини Папи, які відзначаються в день його Небесного покровителя, обраного в момент Хрещення, є вихідним днем у Ватикані. Напередодні цьогорічного відзначення кореспондент «L’Osservatore Romano» разом з делегацією духовенства з Єрусалиму побував на батьківщині святого Юрія, звідки привіз побажання для Святішого Отця.

 

о. Тимотей Т. Коцур, ЧСВВ / Roberto Cetera – Ватикан / Єрусалим

Церква 23 квітня вшановує пам’ять святого мученика Юрія. Цього дня свої іменини відзначає Папа Франциск – Хорхе Маріо Берґольйо. «Хорхе» – саме так це ім’я звучить іспанською мовою. Згідно зі звичаєм, у Ватикані це вихідний день.

Кілька днів тому кореспондент ватиканського часопису «L’Osservatore Romano» у Єрусалимі, разом із представниками римо-католицьких структур Святої Землі, здійснив прощу до містечка Лод, розташованого півдороги між Єрусалимом та Тель-Авівом. Воно відповідає стародавньому місту Лідді, де згідно з Діяннями Апостолів святий Петро зцілив паралітика. Але також це місто відоме тим, що згідно з переданням тут жив і, правдоподібно, помер святий Юрій. Візит до греко-православного монастиря, спорудженого на місці, де був дім святого й де є його могила, став нагодою помолитися за Папу з нагоди його іменин.

У храмі гостей зустрів архимандрит Маркеллос, який також є парохом невеликої православної громади, що складається переважно з мігрантів. «Перекази свідчать, що святий Юрій народився в Каппадокії, на батьківщині свого батька, але його мати Полікронія була родом з Лідди, і саме тут мешкала родина. Відомості про життя святого Юрія, який жив за кілька десятиліть до Костянтина, досить непевні. Але в крипті церкви знаходиться саркофаг з його тілом, який востаннє відкривали близько двох століть тому», – розповів настоятель, додаючи:

«Враховуючи популярність, якою користується святий Юрій у всьому світі (він є покровителем десятків країн, в тому числі, як відомо, Англії), це місце також заслуговує на те, щоб його мистецька краса була включена в маршрути численних паломників, які приїжджають у Святу Землю. Усвідомлення того, що Святіший Отець спочатку носив його ім'я, додає гордості нашій громаді. Ось чому я дуже радий разом з моїми латинськими співбратами з Кустодії, Патріархії та Нунціатури, які прибули з Єрусалиму, щоб молитися разом з нами, мати можливість сказати з дому святого Юра: "Щирі вітанні, Папо Франциску!"».