Кардинал Краєвський поблагословить у Львові будинок для потребуючих жінок
  • Срд, 20/09/2023 - 13:24

Апостольський елемозинарій розпочав сьому гуманітарну місію в Україні, де від імені Папи Франциска поблагословить будинок-притулок для жінок і дітей, у спорудження якого вклав кошти також і Святіший Отець.

Вже всьоме кардинал Конрад Краєвський, Префект Дикастерії служіння милосердя, поїхав з доручення Папи Франциска з гуманітарною місією в Україну, що стала жертвою військової агресії. Повідомлення про це поширило згадане відомство Римської курії, що також називається Апостольською елемозінерією.

Притулок для жінок і дітей у Львові

Окрім доставки різнорідної гуманітарної допомоги, під час цього візиту Папський розподілювач милостині візьме участь в інавгурації притулку для жінок і дітей, який у Львові за підтримки Святішого Отця та інших благодійників спорудили сестри альбертинки, які опікуватимуться закладом. Як зазначається в комюніке Дикастерії служіння милосердя, дім призначений для надання підтримки тим людям, які втікаючи з місць, охоплених бойовими діями, не захотіли виїжджати за кордон і зупинилися у Львові. «Одинокі матері з дітьми та бездомні жінки будуть розміщені в належним чином підготовлених кімнатах. У цьому закладі також передбачена їдальня для бідних, щоб мати можливість запропонувати їм гарячу їжу та гостинне місце», – йдеться у повідомленні.

Удар, що нищить можливості для допомоги страждаючим

Кардинал Конрад Краєвський прокоментував знищення складу «Карітас-Спес» у Львові через влучання російського дрона. Цю структуру також використовували для зберігання речей, які для підтримки українського населення надсилав Папа Франциск. «Мені боляче від того, що сталося у Львові через влучання у склад "Карітас-Спес". Вони вдарили, щоб знищити можливість допомагати людям, які страждають», – зазначив Апостольський елемозинарій, який протягом цих днів відвідуватиме в Україні різні спільноти, що приймають біженців.

Сьома гуманітарна місія в Україні

Від початку широкомасштабного російського вторгнення Префект дикастерії харитативного служіння вже всьоме з доручення Папи Франциска поїхав в Україну. Перший візит він здійснив на початку березня 2022 року, а вже через кілька тижнів повернувся вдруге, привізши карету швидкої допомоги. Третя подорож відбулася в квітні в контексті великодніх свят, також і цього разу Апостольський елемозинарій приїхав за кермом карети швидкої допомоги, а у Велику П’ятницю молився в Бучі на місці поховання жертв злочинів окупаційних військ проти цивільного населення. Четверта гуманітарна місія кардинала Краєвського в Україні відбувалася у вересні минулого року: цього разу він відвідував Одесу, Запоріжжя та Харківщину, де побував у звільненому Ізюмі. Врешті, п’ята подорож відбувалася в контексті різдвяних свят і запам’яталася тим, що протягом кількох днів, здійснюючи по три рейси на день, Апостольський елемозинарій особисто за кермом вантажного мікроавтобуса перевозив через кордон гуманітарну допомогу, яку до Польщі з Ватикану доставили три вантажівки. Це були генератори та теплий одяг, надзвичайно потрібні контексті обстрілів енергетичної інфраструктури в зимовий період. Шоста гуманітарна місія, що відбулася наприкінці червня цього року, була зосереджена на Херсонщині, що постраждала від підриву греблі Каховської ГЕС.