Кардинал Краєвський відкрив у Неаполі «Пральню і душові Папи Франциска»
  • Нед, 14/01/2024 - 19:53
Послуга, подібна до тих, що відкрилися в інших італійських містах, доступна також у Неаполі: в «Домі Дружби» при храмі святих Филипа та Якова в центрі міста для найбідніших верств населення відкрито заклад, де вони зможуть випрати одяг і прийняти душ. Інавгурація відбулася в присутності кардинала Конрада Краєвського, Папського елемозинарія.

«Милосердя стає видимим і дотичним через конкретні дії», – наголосив кардинал Конрад Краєвський, Префект Дикастерії служіння милосердя, відкриваючи в Неаполі «Пральню та душові Папи Франциска». Гідність – це також одягнути чистий одяг, прийняти душ, відчути себе схожим на інших, позбутися несхвальних поглядів, звернених на тебе. Саме з таким духом Дикастерія служіння милосердя здійснює свою місію, саме з таким поглядом 12 січня 2024 р. відбулося відкриття чергового такого закладу. Після Риму в 2017 році, Генуї в 2019 році і двох пралень в Турині, відкритих в листопаді минулого року, така послуга з’явилася також у південноіталійському місті. Закладом, який розміщений у «Домі Дружби» при парафії святих Филипа та Якова, опікується Спільнота святого Егідія, а кошти на придбання пральних засобів та засобів особистої гігієни надходять від Дикастерії служіння милосердя та від спонсорів.

«Без зайвих слів Папа Франциск показує, як допомагати бездомним і потребуючим», – ділиться кардинал Краєвський в інтерв’ю для Радіо Ватикану. Він зазначає, що комплекс розміщений в центрі Неаполя, в одному з найскладніших районiв міста, де проживає близько 2 тисяч бездомних. Тепер вони зможуть не лише помитися, але й безкоштовно випрати та висушити свій одяг, ковдри та інші речі. «Ми навіть не усвідомлюємо, наскільки цей проект служить відновленню людської гідності», – підкреслює він.

«Пральня обладнана дуже сучасними пральними та сушильними машинами, і завдяки людям доброї волі ми забезпечили засоби для функціонування цього комплексу на кількох років. Багато людей хочуть допомагати бездомним, потребуючим, але не знають як. У такий спосіб Папа без зайвих слів показує, як це можна зробити», – зазначає Папський роздавач милостині, зауваживши, що вистачить пройти повз головний вокзал Неаполя, щоб побачити, скільки тут живе бездомних людей. «Тому відновлення гідності полягає в тому, щоб дати їм те, що ми маємо щодня і чого насправді не усвідомлюємо. Коли ми прокидаємося вранці, ми йдемо до ванної кімнати: можемо вмитися, прийняти душ, випрати одяг. Вони цього не мають. Тому Папа Франциск показує, як повертати гідність цим людям», – підкреслює кардинал Краєвський в інтерв’ю для Радіо Ватикану.

Префект Дикастерії служіння милосердя розповів, що після відкриття пральні та лазні всі зібралися спочатку на спільну Євхаристію, а потім на обід. «Недостатньо лише давати, потрібно також бути з потребуючими», – наголошує він, додаючи, що коли ми допомагаємо потребуючим, ми є справжніми християнами, бо перебуваємо в центрі Євангелія.