Кардинал Леонардо Сандрі посвятив греко-католицький храм свв. Кирила і Методія в Мукачево
  • Нед, 11/12/2016 - 15:34

Пам’ятником вдячності святим рівноапостольним Кирилу і Методію, за яких було охрещене населення Потисся, став названий на їхню честь величний греко-католицький храм у Росвигові – новому житловому масиві міста Мукачево на Закарпатті. У суботу, 10 грудня 2016 р., престол та церкву посвятив кардинал Леонардо Сандрі, Префект Конгреґації для Східних Церков. Розділити цю радість прибули єпископи з України, Румунії та Словаччин. Духовенство і вірники молилися церковнослов’янською, українською, угорською і румунською мовами.

У своїй проповіді кардинал Сандрі зазначив, що святі Кирило і Методій були насправді слугами Євангелія і через це зуміли стати творцями культури, творцями мостів єдності між Церквами і між народами. Він також пригадав, що на заклик Святішого Отця Франциска відгукнулися католики всієї Європи, щоби надати свою підтримку страждаючим від війни на сході України, а свою проповідь завершив такими словами:

«Пам’ятайте, що очі всього католицького світу є звернені на ті страждання, які переживає ваш український народ. Пам’ятайте, що ми завжди з вами солідарні. Ми не можемо стриматися від жалю з приводу того всього, що переживає український народ. Ми не можемо спокійно дивитися на ці страждання, які в особливий спосіб переживають найменші – діти. Пам’ятайте, що наша солідарність, наші молитви завжди будуть звернені до Господа Бога за вас».

Префект Конгреґації Східних Церков подарував чашу для нової святині. Він розповів, що коли понад п’ять років тому під час візитації Мукачівської греко-католицької єпархії бачив, як розпочиналося будівництво нового храму в Мукачево, пообіцяв пароху отцю Володимиру Буришину, що прибуде на посвячення і свою обіцянку дотримав.

Від імені Голови Конференції Римо-Католицьких Єпископів України Архиєпископа-Митрополита Львівського Мечислава Мокшицького Єпископ-сеньор Мар’ян Бучек урочисто передав для нової церкви святих Кирила і Методія мощі св. Івана Павла ІІ, який 1980 року проголосив «Солунських братів» співпокровителями Європи.