Легалізація евтаназії у Португалії: голос єпископів на захист життя
  • Птн, 19/05/2023 - 18:00

Конференція єпископів Португалії висловила глибокий жаль з приводу легалізації евтаназії у країні, про що раніше з сумом згадував Папа Франциск.

12 травня 2023 р. Парламент Португалії схвалив законопроект, що легалізує евтаназію. У середу, 17 травня, Президент підписав новий закон, що викликав обурення Конференції єпископів Португалії, які видали з цього приводу спеціальне послання.

Захищати людське життя від зачаття аж до його природнього завершення

Португальські єпископи стверджують, що людське життя є «беззахисним і зазнає серйозної атаки на свою цінність і гідність». Таким чином, вони підкреслюють, що із легалізацією евтаназії фундаментальний принцип недоторканності людського життя порушується і відкриваються небезпечні двері для ситуацій, в яких можна вимагати від медичних працівників асистування при евтаназії, що суперечить свободі совісті.

«Смерть тепер представлена як вирішення болю та страждань, замість сприяння гуманізації паліативної допомоги до природного завершення життя», – зазначається у посланні Конференції єпископів Португалії. Вони висловлюють побажання, щоби даний закон був скасованим, а людське життя, яке є безцінним даром, «знову буде цінуватися та захищатися на всіх його етапах».

Критика Папи

Минулої суботи Папа Франциск, під час зустрічі з представниками Світового союзу католицьких жіночих організацій, висловив своє занепокоєння через прийнятий законопроект про легалізацію евтаназії. «Сьогодні я дуже сумний, тому що в країні, де з'явилася Пресвята Богородиця, був прийнятий закон про вбивство, ще один крок у довгому списку країн з евтаназією», – сказав Святіший Отець.

Раніше, даний законопроект також зустрів рішучу протидію у португальському суспільстві. Він увалювався чотири рази за останні три роки, але щоразу повертався на конституційну експертизу через надмірно невизначені у ньому поняття, які є критеріями для реалізації евтаназії.