Любити і служити: учасники Синоду молилися вервицю за мир у світі
  • Чтв, 26/10/2023 - 15:22
В базиліці святого Петра у Ватикані відбулася молитва на вервиці, в якій об’єдналися учасники XVI Загальної Асамблеї Синоду Єпископів, а також вірні за допомогою сучасних мас медіа. Присутні молилися за припинення воєн та настання миру у світі, а також просили Пресвяту Богородицю, щоб бути носіями життя надії і миру.

25 жовтня 2023 року, після завершення 18-го загального зібрання XVI Загальної Асамблеї Синоду Єпископів, її учасники об’єдналися в базиліці святого Петра у Ватикані у молитві на вервиці в наміренні припинення воєн, насильства, дискримінації, а також, щоб подякувати за «дар жити єдністю в різноманітності у Христі». Молитву очолив кардинал Мауро Ґамбетті, Архипресвітер базиліки Святого Петра.

Дар жити єдністю в різноманітності у Христі

У впровадженні до молитви було висловлено намір, щоб помолитися цей Розарій за мир, а також, щоб в імені членів Синоду, подякувати за глибокий синодальний досвід, який вони пережили разом. «Попри наші відмінності, ми пережили сопричастя, яке можливе як Божий дар, що виявляє єдність людського роду», – підкреслено у вступному слові. «І через цю Марійську молитву ми хочемо разом виявити, що можна поважати, зустрічатися і вести діалог. Вчитися слухати один одного, слухаючи Святого Духа, не бажаючи переважання власної точки зору або нав’язування власних вимог, що кожного разу приводило нас до ширшого, а іноді й немислимого бачення», – сказано в передмові до вервиці.

 

Бути носіями миру надії та життя

У молитві до Пресвятої Богородиці були згадані численні жертви, убогі та всі люди, пригноблені трагедіями, які діються в теперішніх часах. Присутні молилися до Пречистої Діви Марії, щоб «любити і служити цьому світові, який Бог так полюбив та стати ще більшими носіями життя, надії і миру, особливо для тих, хто страждає і піддається жахіттю насильства, яке сьогодні руйнує так багато народів». Подібно до жінок, які на світанку йшли до гробу з миром та ароматами, учасники процесійно увійшли до базиліки зі свічками, щоб молитися Розарій у сопричасті з багатьма людьми по всьому світу, які приєдналися до них за допомогою засобів комунікації. Бажаючи ступати слідами воскреслого Господа, вони просили Його Світла, щоб свідчити, що життя сильніше від смерті і молитися за мир для всіх.   

Дбати про спільний дім та піклуватися убогими

Молитва на вервиці супроводжувалася різними мовами. У четвертій десятці славних таїнств, молитовну спільноту провадив Преосвященний владика Богдан Дзюрах, Апостольський Екзарх для українців греко-католиків у Німеччині та Скандинавії та один з учасників XVI Загальної Асамблеї Синоду Єпископів, який проказав десятку вервиці італійською мовою.

 
 

Час молитви був нагодою дякувати Богові за синодальний шлях, який окреслено «новою П’ятидесятницею». Не забракло також розважання щодо дбання про створіння. Учасники Синоду виявили готовність взяти на себе зобов'язання дбати про спільний дім, захищати природу, творити справедливі стосунки, бути близькими до убогих і стражденних і зростати в любові на образ Триєдиного Бога.