Молодь відзначила у Ватикані та в Римі 40-річчя СДМ
  • Пон, 15/04/2024 - 13:35
Сорок років тому перша зустріч молоді на площі Святого Петра з Папою Римським поклала початок Світовим Дням Молоді. Напередодні сорокової річниці відбулася процесійна хода від площі Святого Петра, молитовне чування, адорація та Свята Меса в молодіжному осередку при храмі святого Лаврентія, яку очолив Префект Дикастерії у справах культури та освіти.
 

Сорок років тому, 14 квітня 1984 року, відбулася подія, яка дала початок Світовим Дням Молоді в Церкві, які періодично збирають у різних частинах світу сотні тисяч, а то й мільйони юнаків і дівчат навколо Наступника святого Петра. Сорок років тому святий Папа Іван Павло ІІ вперше запросив юнаків і дівчат до Риму на зустріч, яка згодом стала періодичною.

 

З вдячністю за плоди

Щоб вшанувати цю річницю, ввечері, 13 квітня 2024 року, молодь зібралася на площі Святого Петра у Ватикані, звідки пройшла процесійною ходою, несучи хрест, який подарував Папа Войтила, до храму святого Лаврентія, при якому діє міжнародний молодіжний душпастирський осередок. Там відбулося молитовне чування та Свята Меса, яку очолив кардинал Жозе Толентіно де Мендонса, Префект Дикастерії в справах культури та освіти. «Сьогодні ми дякуємо Господу за велике натхнення, яке мав святий Іван Павло ІІ, скликавши перший СДМ. Дякуймо також за те, як їх пережив Папа Венедикт XVI, і за те, як їх переживає Папа Франциск, як незамінний момент в житті Церкви», – сказав він під час проповіді, підкресливши, що протягом цих років ініціатива принесла «численні плоди надії та любові».

Проповідник нагадав про запрошення Ісуса, звернене до всіх молодих людей: «Прийдіть, доторкніться, подивіться, їжте», – щоб наголосити: «Христос є вирішальним у житті людської особи. Важливість Христа – це не абстрактна теоретична істина, це те, до чого ми доторкнулися». Кардинал Толентіно де Мендонса також зауважив, що під час СДМ молодь у всьому світі переживає радість буття віруючими, радість усвідомлення людського братерства, обіймання один одного, спільної молитви і адорації, слухання, сміху, плачу, цінування цього досвіду Церкви. «Це преображає життя, це перетворило історію великих і продовжує змінювати наше життя, нашу історію. Христос не хоче, щоб ми були глядачами. Христос хоче, щоб ми були свідками. А свідок – це той, хто каже: "Я бачив своїми очима, я чув своїми вухами, я торкався". Це робить нас місіонерською Церквою, Церквою, яка виходить назовні», – наголосив він.

 

Разом з молільниками – учасники першої зустрічі

На Святій Месі були присутні Ґлейсон де Паула Соуза, секретар Дикастерії у справах мирян, сім'ї та захисту життя, спільнота «Шалом», яка опікується душпастирством у церкві святого Лаврентія, а також чимало людей, які були учасниками тієї незабутньої зустрічі 1984 року. Вечір завершився молитовним чуванням, адорацією Хреста та катехизою на тему «Воскресни».

В неділю, 14 квітня 2024 р., ввечері Святу Месу в храмі святого Лаврентія очолить кардинал Лазар Ю Хун Сік, Префект Дикастерії в справах духовенства, після чого відбудеться вечір свідчень. Португальський і корейський кардинали очолили відзначення не випадково, адже попереднє міжнародне відзначення СДМ відбувалося в Лісабоні 2023 року, а наступне заплановане в Сеулі 2027 року. В роки, коли не проводяться міжнародні заходи, відзначення мають місцевий характер, а 2025 року юнаки і дівчата зберуться в Римі на Ювілей молоді в рамках Святого Року.