«Нехай Господь дарує вічні обійми»: Владика Володимир під час вшанування пам’яті Героїв Небесної Сотні
  • Втр, 20/02/2024 - 19:22

20 лютого 2024 року, єпископ-помічник Львівської Архиєпархії владика Володимир звершив поминальну панахиду за Героями Небесної Сотні на Личакові та Меморіалі у Львові. Разом з архиєреєм у спільному молінні взяли участь військові капелани та священники різних християнських конфесій. А також представники влади різних рівнів, громадськості та львів’яни.

Вшануванна на Личакові

На полі почесних поховань №67 духовенство, влада та громадськість вшанували Героїв запаленими лампадками та квітами.

Відтак усі присутні єдналися у поминальній панахиді за полеглими Героями під час Революції Гідності.

У духовному слові владика Володимир підкреслив стійкість і витривалість нашого народу, а також закликав продовжувати нашим життям справу, яку розпочала Небесна Сотня на Майдані 10 років тому.

«Так… чергова зустріч. Але зустріч тут на цвинтарі означає, що наші Герої живуть у нашій пам’яті і у нашій молитві. Великою річчю є стійкість і витривалість. Багато хто сумнівався, що після Помаранчевої революції наш народ знайде силу об’єднатися, вистояти. Ось прийшов черговий Майдан – Революція Гідності. Боротьба за те, що називається бути людиною, яка є обдарована гідністю. Сотня. Небесна Сотня. Число сто – глибока символіка безконечності», – зазначив єпископ-помічник.

«Та справа, яку вони почали на Майдані триває вже 10 років.
10 років триває війна. Це 10 років стійкості нашого народу. 10 років вдячності за велике Боже чудо, що ми ще існуємо як держава, як народ.
В тій сотні також вміщуються імена послідовників, які віддавали і надалі віддають на жальжиття за нашу землю, державу. За нас.
Нашою гідністю буде те, що ми їхню справу будемо в єдності продовжувати», – додав владика Володимир.

На Меморіалі Героїв Небесної Сотні

На Меморіалі відбулася загальноміська акція «Ангели пам’яті». Участь взяли представники духовенства різних християнських конфесій, влади, родини Героїв Небесної Сотні, військові, діти, школярі, студенти та львів’яни.

Владика Володимир разом з духовенством звершили панахиду.

«Сьогодні є день молитовної пам’яті за Героїв Небесної Сотні. Ми триваємо у моліннях. З Личакова перейшли сюди до Меморіалу.

10 років тому ці люди напевно мали свої справи, плани у календарі. Мали родини, дітей, батьків, найрідніших людей. Але щось їх спонукало піти на Майдан. Піти за тих, хто є за ними. Не піти проти когось. Це була боротьба і захист за тими, хто є за ними. А за ними є ми. Ті, які стоїмо тут і творимо спільну молитву. Нехай Господь дарує Героям вічні обійми, вічну пам’ять, а ми продовжуємо за них пам’ятати на землі», – сказав у духовному слові єпископ-помічник Львівської архиєпархії.

Після молитви присутні вшанували Героїв прикріпивши символічного ангела, якого напередодні виготовили школярі.