Ніч у Ватиканських музеях!
  • Суб, 15/04/2023 - 19:44

Ватиканські музеї відновлюють можливість оглянути колекції у вечірні години, а на травень організовують спеціальні «Марійські» відвідини Ватиканських садів.

 

Ватиканські музеї знову будуть відчинені у нічні години. Від 14 квітня до 28 жовтня 2023 р. музеї Папи у п’ятниці та суботи можна буде відвідувати до 22:30 (у суботи від 6 травня – до 20:00). У комюніке зазначається, що в минулому така можливість отримала високу оцінку від відвідувачів, які прагнуть пережити досвід відвідин музею в промовистій і спокійній нічній атмосфері. Зібрані під час попередніх років дані свідчать про те, що вечірні відвідини особливо подобаються молоді та сім’ям.

Образотворче мистецтво доповнене музикою

Культурну пропозицію музейних колекцій доповнить музична програма. Вже в перший вечір у коридорі нового крила від 20:00 виступатиме зведений оркестр ватиканської жандармерії та італійської фінансової поліції. Натомість серед відомих грецьких і римських скульптур Григоріянського музею можна буде почути молодих виконавців римської та удінезької консерваторій.

Незабутній досвід

«Немає нічого більш вражаючого, як зануритися в красу ватиканських колекцій, освічених місяцем, який виглядає з-за купола базиліки Святого Петра», – зазначила Барбара Ятта, Директриса Ватиканських музеїв, представляючи сезон вечірніх відвідин 2023 року. Ця ініціатива зродилася із бажання на кілька годин перетворити музейні приміщення в місця зчудування, навчання під час розваги, слухання музики, відкриваючи красу далеко від поспіху щоденних обов’язків і занять. Для відвідин в рамках ініціативи вечірнього відкриття потрібно заздалегідь зареєструватися на сайті www.museivaticani.va. Там також можна знайти програму запланованих концертів.