Нові археологічні докази в Єрусалимі підтверджують історичність Біблії
  • Суб, 04/05/2024 - 16:57
Нещодавнє відкриття археологів у центрі Єрусалима може слугувати підтвердженням біблійних текстів. Нові докази вказують на те, що стіна, яку раніше приписували Єзекії, насправді була зведена ще його прадідом, царем Уззією, що узгоджується із записами в Другій книзі Хронік.
 
Вчені з МАА, Тель-Авівського університету та Інституту науки Вейцмана за допомогою радіовуглецевого датування встановили, що знаменита стіна в Єрусалимі була побудована не Єзекією, а його прадідом Уззією.
 
Це відкриття підкріплюється біблійним оповіданням про землетрус, описаним у книзі пророка Амоса, датованому за два роки до цього природного явища.
 
Використання радіовуглецевого датування, особливо з допомогою стародавніх кілець дерев з Європи, дозволило дослідникам точно встановити час спорудження стіни. Ці зразки були отримані з органічних матеріалів, знайдених під час розкопок у давньому центрі Єрусалима, відомому як Місто Давида.
 
Результати дослідження також спростовують давню теорію про те, що місто розширювалось виключно через прибуття біженців після зруйнування Ассирійською імперією.
 
Нові дані свідчать, що Єрусалим був значно більший за часів правління Уззії та що його розширення на гору Сіон почалось значно раніше.