Папа до журналістів: нести християнську звістку в різні сфери суспільства
  • Чтв, 04/01/2024 - 14:57

Зустрічаючись із представниками товариства католицьких публіцистів Німеччини «Gesellschaft Katholischer Publizisten Deutschlands», Святіший Отець вручив їм заздалегідь приготовану промову, ділячись у ній деякими думками про особливості комунікації.

У четвер, 4 січня 2023 р. Папа Франциск прийняв на аудієнції членів товариства католицьких публіцистів Німеччини «Gesellschaft Katholischer Publizisten Deutschlands», яке цьогоріч святкує 75-річчя від свого заснування. Віддаючи перевагу живому спілкуванню, Святіший Отець вручив їм заздалегідь приготований текст, де зазначає, що комунікація сприяє сопричастю через мережу взаємовідносин.

Мова комунікації

У приготованій промові Папа Франциск відзначив кілька особливостей товариства, пов’язаних із захистом миру, свободи та людської гідності. «Ці цілі актуальні як ніколи! Скільки конфліктів сьогодні, замість того, щоб бути погашеними діалогом, розпалюються неправдивими новинами або підбурюваними заявами в медіа! Ось чому ще важливішим стає, щоб ви, сильні своїм християнським корінням і щоденним життям у вірі, “демілітаризовані” в серці Євангелієм, підтримували роззброєння мови», – зазначає Святіший Отець. На його думку, в суспільстві існує нагальна проблема в комунікації, яка є пророчою – відзначена підтримкою «тональності миру» в пошані один до одного.

Акценти на шляху синодальності

Описуючи синодальний шлях у Німеччині, Папа пригадав написаний з цього приводу лист у 2019 році, наголошуючи на двох аспектах, які є «фундаментальними для того, щоб не зійти на манівці». «Перш за все, турбота про духовний вимір, тобто конкретна і постійна адаптація до Євангелія, а не до моделей світу, перевідкриття особистого й суспільного навернення через Святі Таїнства і молитву, податливість Святому Духові, а не духу часу, – зазначає він. – А відтак йдеться про вселенський, католицький вимір, щоб не уявляти життя віри як щось, що стосується лише власної культурної та національної сфери».

На думку Святішого Отця, католицькі комунікатори мають відігравати в цьому цінну роль. «Надаючи правильну інформацію, вони можуть допомогти з'ясувати непорозуміння і, перш за все, запобігти їх виникненню, сприяючи взаєморозумінню, а не протистоянню», – наголошує він. Папа Франциск закликає не замикатися на собі, «а нести християнське послання в кожну сферу життя», використовуючи наявні сьогодні засоби і можливості, водночас не будучи «нейтральними» щодо послання, яке передають.

Висвітлювати історії незауважених людей

«Дорогі друзі, ви походите з процвітаючої і розвиненої країни, але навіть там ви знаходите, іноді приховано, чимало труднощів», – зазначає він, вказуючи на соціальні проблеми, які стосуються сім’ї, мігрантів та біженців. Господь «чекає, щоб християни вийшли і пішли до людей на маргінесі. А для цього також потрібні комунікатори, які висвітлюють історії та обличчя тих, на кого мало хто звертає увагу або взагалі ніхто не звертає», – підкреслює Святіший Отець.