Папа: навчімося цінувати людей з їхніми здібностями, нікого не виключаючи
  • Пон, 04/12/2023 - 09:27

У недільних закликах після молитви «Ангел Господній» Папа Франциск висловив жаль через зрив перемир’я в Газі, склав співчуття постраждалим від теракту на Філіппінах і звернувся із закликом з нагоди Міжнародного дня людей з інвалідністю.

«Сьогодні – Міжнародний день людей з інвалідністю. Прийняття і включення тих, хто живе в такому стані, допомагає всьому суспільству ставати людянішим. У сім'ях, на парафіях, у школах, на роботі, у спорті: навчімося цінувати кожну людину з її якостями та здібностями, нікого не виключаючи», – закликав Папа Франциск після проказування молитви «Ангел Господній» в неділю, 3 грудня 2023 року.

Святіший Отець очолив проказування молитви, промовляючи до вірних з «Дому святої Марти» за посередництвом телемосту. Як і минулої неділі, після короткого вступного слова Папи, його катехизу прочитав монсеньйор Брайда з Державного Секретаріату. Наступник Святого Петра особисто провів молитву й уділив благословення, після чого його помічник зачитав заклики, що стосувалися різних подій у світі, повертаючись, зокрема, до ситуації в Палестині та Ізраїлі.

«Нам боляче, що перемир'я порушено: це означає смерть, руйнування, злидні», – зазначає він, додавши, що хоч було звільнено багатьох заручників, чимало ще залишається в Газі. Папа висловив побажання, щоб «усі залучені сторони змогли якнайшвидше досягти нової угоди про припинення вогню і знайти інші вирішення, окрім зброї, пробуючи ступати сміливими шляхами миру».

«Хочу запевнити у своїй молитві за жертв теракту, що стався сьогодні вранці на Філіппінах, де під час Святої Меси вибухнула бомба. Я близький з сім'ями, з народом Мінданао, який вже так багато вистраждав», – запевняє Святіший Отець, додавши також, що хоч і на відстані, але «уважно слідкує» за працею кліматичної конференції ООН в Дубаї, поновлюючи заклик «відповісти на кліматичні зміни конкретними політичними змінами».