Папа: нехай крик болю цивільних жертв війни спонукає до проектів миру
  • Срд, 31/01/2024 - 12:41

У контексті вшанування в Італії цивільних жертв війни Папа Франциск звернувся із закликом, присвяченим надто численним цивільним жертвам війн, які точаться у світі сьогодні, вказуючи на Близький Схід та Україну.

Загальна аудієнція, що в середу, 31 січня 2024 р., відбувалася в залі Павла VI у Ватикані, проходила напередодні Національного дня цивільних жертв війни, який в перший день лютого відзначається в Італії. Тож перед тим, як привітати італійських учасників аудієнції, Папа Франциск використав цю нагоду, щоб привернути увагу до страждання цивільного населення в сьогоднішніх війнах.

«Завтра в Італії відзначається Національний день пам'яті цивільних жертв війни. Молитовно вшановуючи пам'ять загиблих у двох світових війнах, згадаймо також численні – занадто численні – цивільні, беззахисні жертви війн, які, на жаль, досі вмивають кров'ю нашу планету, як те, що діється на Близькому Сході та в Україні. Нехай же крик їхнього болю торкнеться сердець провідників державам і спонукає до проектів миру», – побажав Святіший Отець, додавши, що читаючи розповіді цих днів про війну, бачимо велику жорстокість. «Просімо у Господа миру, він завжди лагідний, він не жорстокий», – додав він.