Папа призначив нового Заступника секретаря Дикастерії східних Церков
  • Пон, 15/04/2024 - 15:57

Монсеньйора Флавіо Паче, якого нещодавно призначено Секретарем Дикастерії сприяння єдності між християнами, замінить монсеньйор Філіппо Чампанеллі з дипломатичної служби Святого Престолу.

 

У понеділок, 15 квітня 2024 р. у Ватикані повідомили про те, що Папа Франциск призначив монсеньйора Філіппо Чампанеллі, дотеперішнього радника нунціатури, що працював у відділі загальних справ Державного Секретаріату, Заступником Секретаря Дикастерії для Східних Церков. Ця посада стала вакантною після того, як його попередник монсеньйор Флавіо Паче був призначений Секретарем Дикастерії сприяння єдності між християнами.

Монсеньйор Філіппо Чампанеллі народився 30 липня 1978 року в італійському місті Новарі, і в Новарській дієцезії 2003 року став священником. Захистив докторат з богослов’я у Папському Григоріянському Університеті, а після навчання в Папській Церковній Академії 1 липня 2009 року поступив на дипломатичну службу Святого Престолу. Служив у папських представництвах в Грузії, Вірменії, Азербайджані й Білорусі. Від 2015 року служив у Відділі загальних справ Державного Секретаріату.

Монсеньйор Філіппо Чампанеллі став більш відомим широкому загалові після того, як Папа Франциск доручив йому читати свої катехизи та промови під час деяких аудієнцій і зустрічей, коли через застуду мав проблеми з голосом.