Папа: війна сама в собі вже є злочином проти людяності
  • Нед, 14/01/2024 - 19:45

Під час недільної зустрічі з паломниками Папа Франциск закликав молитися за народити, що страждають від жахіття війни в різних частинах світу, апелюючи до сумління тих, у чиїх руках вирішення цих конфліктів та наголосивши на важливості виховання до миру.

«Народи потребують миру! Світ потребує миру!». Недільна молитовна зустріч Папи Франциска з вірянами 14 січня 2024 р. завершилася черговим закликом, присвяченим народам, які страждають від війни в багатьох частинах світу. Попросивши не забувати в молитвах про тих, хто постраждав від зсувів ґрунту в Колумбії, що спричинили численні жертви, Святіший Отець сказав:

«І не забуваймо про тих, хто страждає від жорстокості війни в багатьох частинах світу, особливо в Україні, Палестині та Ізраїлі. На початку року ми обмінювалися побажаннями миру, але зброя і далі вбиває і руйнує. Молімося, щоб ті, хто має вплив на ці конфлікти, замислилися над тим, що війна не є способом їх вирішення, бо вона сіє смерть серед мирного населення, руйнує міста та інфраструктуру. Іншими словами, війна сьогодні сама в собі є злочином проти людяності. Не забуваймо про це: війна сама в собі є злочином проти людяності. Люди потребують миру! Світ потребує миру!».

У цьому контексті Папа розповів, що перед початком молитви він слухав виступ о. Фалтаса, який служить у Святій Землі, який говорив про «виховання в дусі миру». «Ми повинні виховувати в дусі миру. І бачимо, що ми, все людство, ще не маємо такого виховання, яке б зупинило кожну війну. Завжди молімося про цю благодать: виховувати в дусі миру», – закликав Святіший Отець.