Прем’єр-міністри Канади й Італії посперечались через ЛГБТ
  • Чтв, 25/05/2023 - 14:45

На саміті G7 прем’єр-міністр Канади Джастін Трюдо виступив із критикою уряду Італії щодо політики зупинення всиновлення дітей гомосексуалістами. Він публічно розкритикував прем’єр-міністра Італії Джорджію Мелоні перед переговорами за закритими дверима, а вона звинувачення відкинула, назвавши оцінку свого колеги «непродуманою та несправедливою».

«Канада стурбована певною позицією Італії щодо прав ЛГБТ, але я з нетерпінням чекаю на розмову з вами», — сказав Трюдо. Але Джорджія Мелоні потім заявила, що її канадський колега «став жертвою фейкових новин». Хоча такі відкриті суперечності на саміті G7 є нетиповими, проте загалом очікуваними, якщо враховувати світоглядну і партійну відмінність між канадською та італійською владою.

Джастін Трюдо представляє Ліберальну партію і став відомий своєю політикою сприяння ЛГБТ-спільноті. Він ініціював та підтримував ухваленню законів про заборону конверсійної терапії (допомоги гомосексуалістам полишити свій спосіб життя), а також підтримав Білль С-16, яким канадським громадянам забороняється називати трансгендерів відповідно до їх біологічної статі. Джастін Трюдо називає себе феміністом, регулярно особисто бере участь у гей-парадах і виступав як лобіст інтересів секс-меншин на міжнародній арені (наприклад, посольство Канади регулярно підтримувало українські ЛГБТ-організації).

На початку року правий уряд Мелоні заборонив гомосексуалістам всиновлювати дітей. Одностатеві батьки не визнаються італійським законодавством, і Мелоні раніше заявляла, що кожна дитина має право на матір і батька та заперечувала змінність статі. «Бути чоловіком чи жінкою залежить від того, ким ми є, і це не можна змінити», — заявляла вона в березні. Мелоні представляє праву меншість в Європі, проте сміливо і однозначно виступає на захист традиційної сім’ї.

Сьогодні Україна є частиною західної демократичної коаліції, однак варто пам’ятати, що Європа і Захід є різноманітними та представлені різними політиками. Позиції Трюдо і Мелоні щодо морально-етичних питань (ЛГБТ, аборти, евтаназія) кардинально різняться, проте вони єдині в підтримці України.

Ці факти мають вкотре поставити під сумнів стереотип про необхідність підтримувати одностатеві шлюби і всиновлення дітей гомосексуалістами, щоб стати частиною європейської спільноти. В ЄС є держави та уряди із абсолютно різними позиціями щодо цих питань і те є саме стосується Великої сімки.