- Пон, 14/08/2023 - 15:38
![](http://www.catholicnews.org.ua/sites/default/files/styles/medium/public/field/image/f_123.jpg?itok=eAoxUpYa)
Велелюдною прощею 12 серпня вшанували памʼять Блаженнішого Любомира Гузара у Поморянському деканаті Львівської Архиєпархії УГКЦ, в селі Вороняки, що на Золочівщині. Саме там є храм Жінок Мироносиць ― єдиний, який освятив Блаженніший Любомир. Ця знакова подія відбулася 25 років тому, а саме ― 9 серпня 1998 року.
Ініціювали прощу священники деканату на чолі з отцем деканом Іваном Медведем.
Архиєрейську Літургію очолив Преосвященний владика Степан Сус, голова Пасторально-Місійного відділу УГКЦ у співслужінні з деканальними отцями, а також отцями василіянами зі Золочева та Синкелом монашества Львівської Архиєпархії отцем Юстином Бойком, який поділився детальною інформацією про перебіг прощі.
![](https://synod.ugcc.ua/pub/images/ce100e77d89640e1.jpg)
Після Літургії на площі Патріархів відслужили Панахиду за Блаженнішого Любомира та воїнів, полеглих за Україну.
Завдяки старанням отця Юстина, який записав відеокоментарі, ділимося думками владики Степана Суса про прощу:
― Дуже приємно було переживати цю прощу в такому місці в рік, коли вшановуємо 90-ліття Блаженнішого Любомира. Хотів би нагадати, що він, не залежно від свого віку, завжди старався бути молодим ― душею, серцем, мріями, думками. Тож молода людина не лише та, яка має молодий вік, а й та, яка мріє і втілює мрії у життя. Молодий той, хто вміє прагнути, хотіти і має свої ідеали, цінності. Для нас важливо не лише мріяти, а й докладати зусиль, щоб усі ці мрії здійснювалися, ― наголосив владика .
Під час прощі виступили місцеві молодіжні колективи з різних парафій Поморянського деканату.
Після концертної програми прочанська процесія вирушила до джерела «На небесах» недалеко від храму. Там відслужили Молебень до Пресвятої Богородиці та освятили воду.
А після того відбувалася катехиза про Блаженнішого Любомира.
― Ця подія ― дуже велична. До неї готувалися не лише наші парафіяни, а й уся Золочівщина. Адже Вороняки ― найбільше село в цьому районі, але ніколи не мало свого храму. Збудувавши церкву, ми радилися з Блаженнішим Любомиром, коли і як відбуватиметься освячення, і він наголосив, що хотів би її освятити. Це відбулося 9 серпня 1998 року. Із того часу Блаженніший Любомир любив приїжджати сюди і з воронянської гори любуватися красою Божою.
Завершилися святкування молодіжними бансами та спільним почастунком.
![](https://synod.ugcc.ua/pub/images/73cb494d682212f1.jpg)