Протопресвітери Львівської Архиєпархії завітали з колядою до Митрополита Ігоря та владики Володимира
  • Срд, 03/01/2024 - 18:45

У Митрополичих палатах сьогодні, 3 грудня, відбулася коляда протопресвітерів Львівської Архиєпархії разом з Архиєпископом та Митрополитом Львівським Ігорем та єпископом-помічником Львівської Архиєпархії Володимиром.

Дякуючи протопресвітерам за служіння, Митрополит пригадав за піст і наголосив, що літургійний спів у храмах є важливим елементом спільнотної молитви. Особливо, коли цей спів є зрозумілим і ніхто не поспішає.

Варто знати, що протопресвітер — це пресвітер, призначений єпархіальним єпископом очолювати певний єпархіальний округ, на якому від його імені виконує певні завдання, визначені правом.

Протопресвітер є співпрацівником єпархіального єпископа, виконує своє служіння під владою цього ж єпископа задля більшої пасторальної ефективності на визначеній території.

Протопресвітер на своїй території має два головні завдання: представляти єпископа та гарантувати колегіальність між пресвітерами в пасторальній діяльності.

У богослужіннях протопресвітер має першість серед священнослужителів після єпархіального єпископа, протосинкела, судового вікарія та синкела.