Рим: молодь відзначить 40-річчя зародження СДМ
  • Срд, 10/04/2024 - 13:03

На згадку про історичну зустріч 14 квітня 1984 року Міжнародний молодіжний центр святого Лаврентія, під патронатом Дикастерії у справах мирян, сім'ї та захисту життя і Фундації Івана Павла ІІ на підтримку молоді, запрошує в на низку заходів, присвячених пам'яті та актуальності події, з якої розпочалися Світові Дні Молоді в Католицькій Церкві.

 

У Римі відбудеться дводенний захід з метою відзначення першої зустрічі молоді на площі Святого Петра, яку 14 квітня 1984 року скликав святий Іван Павло ІІ. Так було дано початок Світових Днів Молоді, які в наші збирають на зустріч з Наступником святого Петра сотні тисяч, а то й мільйони юнаків і дівчат з усіх частин світу.

Захід, присвячений пам'яті та актуальності того, що стало насінням Світових Днів Молоді, організовує Міжнародний молодіжний центр святого Лаврентія під патронатом Дикастерії у справах мирян, сім'ї та захисту життя і Фундації Івана Павла ІІ на підтримку молоді. Програма включає в себе процесію з Хрестом Молоді, яка в суботу, 13 квітня 2024 р., о 18:00 вирушить від площі Святого Петра до осідку Міжнародного молодіжного центру святого Лаврентія, де о 19:00 кардинал Хосе Толентіно де Мендонса, Префект Дикастерії у справах культури та освіти, очолить Святу Месу, після якої відбудеться молитовне чування та адорація Хреста. У неділю, 14 квітня, Євхаристійне богослужіння о 18:15 очолить кардинал Лазар Ю Хун Сік, Префект Дикастерії у справах духовенства, після чого відбудеится чування, супроводжуване свідченнями.

Прямуючи до СДМ в Сеулі

Участь у дводенному заході португальського та корейського кардиналів є бажанням символічно поєднати попереднє міжнародне проведення СДМ в Лісабоні в серпні 2023 року із наступним таким заходом, який на 2027 рік запланований у Сеулі. У світлі Святого Року 2025 осередок святого Лаврентія, що діє при храмі, розташованому поблизу Ватикану, заохочує молодь наново розпочати, з молитвою та братерством, від християнського звіщення як надії для всіх, до чого закликав Папа Франциск у Посланні, опублікованому 25 березня, в 5-ту річницю післясинодального Апостольського напоумлення «Christus vivit», дивлячись на «сучасний міжнародний контекст... позначений багатьма війнами, багатьма стражданнями», в якому багато людей почуваються розчарованими.

Перша всесвітня зустріч молоді

Зустріч, що відбулася 14 квітня 1984 року, була задумана як міжнародний Ювілей юнаків і дівчат в рамках Святого Року Відкуплення, який святий Іван Павло ІІ проголосив від 25 березня 1983 року до 22 квітня 1984 року з нагоди 1950-річчя Христового Воскресіння. З цієї нагоди до Риму прибуло 300 тисяч юнаків і дівчат з усього світу. Наступного дня Папа Войтила завершив Ювілей молоді під час молитви «Ангел Господній» у Вербну неділю, а під час Великодня, 22 квітня, вручив молоді дерев'яний хрест, який символізує «любов Господа Ісуса до людства і є проголошенням того, що тільки в Христі, померлому і воскреслому, є спасіння і відкуплення», призначивши їм зустріч на Вербну неділю наступного року, який ООН проголосила Міжнародним роком молоді. Відтоді «Хрест молоді» став символом наступних Світових Днів Молоді, а від 2003 року до нього додалася копія ікони Пресвятої Богородиці Спасіння римського люду, яку також подарував святий Іван Павло ІІ. Обидва символи зберігаються в Міжнародному молодіжному центрі святого Лаврентія, а в контексті міжнародних Світових Днів Молоді паломничають дієцезіями приймаючої та сусідніх країн.