«Сміливість надії. Релігії та культури в діалозі» – XXVII Міжнародна зустріч людей і релігій за мир
  • Пон, 30/09/2013 - 14:55

Вже 27-й раз мирянська організація «Спільнота святого Еґідія» зібрала представників великих світових релігій, політичних діячів і представників світу культури на зустріч, присвячену темі шукання й будування миру. XXVII Міжнародна зустріч людей і релігій за мир, яка відбувається у Римі від 29 вересня до 1 жовтня 2013 р., зібрала понад 400 учасників із 60-ти країн світу, які роздумують над темою: «Сміливість надії. Релігії та культури в діалозі». Серед головних тем цьогорічної зустрічі – загострення сирійської кризи та її загрозливі наслідки для миру на всьому Близькому Сході.

Євхаристійне богослуження з нагоди початку зустрічі відбулося 29 вересня 2013 р. в папській базиліці Святого Павла. Його очолив кардинал Аґостіно Валліні, Вікарій Папи для Римської дієцезії. Коментуючи під час проповіді притчу про багача та Лазаря, він наголосив, що бути християнами означає бути відповідальними за ближніх. «Багач, – зазначив проповідник, – не робив нічого злого. Але цього недостатньо. Його вразливим місцем було те, що він не чинив добра, яке міг зробити».

Після церемонії відкриття, що відбулася у неділю, 29 вересня, протягом двох наступних днів праці відбуваються в рамках трьох робочих сесій, зосереджених довкола тематичних круглих столів. Їхні теми – 50-річчя енцикліки блаженного Івана ХХІІІ «Pacem in Terris»; ситуація в Сирії та на Близькому Сході, Латинська Америка Папи Франциска, релігійний тероризм, Іслам і культура співжиття, релігії й питання насильства над жінками, імміграція – від прийняття до інтеграції, «хворі» міста й екзистенціальні периферії, інформація на служінні миру, відвага надії. Окрему увагу буде присвячено діалогові між віруючими та невіруючими, загальносвітовому управлінні, безкорисливості в контексті ринкових стосунків, цінності життя в період слабкості, довголіттю, як благословенню, сучасній дійсності мучеництва. Представники різних релігій збираються на свої молитовні зустрічі.

У понеділок, 30 вересня, учасників зустрічі прийняв Папа Франциск. Церемонія закриття відбудеться ввечері, 1 жовтня, на Капітолійській площі Риму, де буде виголошено «Римський заклик до миру 2013».

Текст із сторінки http://uk.radiovaticana.va