Сто років тому перша педіатрична лікарня Італії стала «Папською»
  • Втр, 20/02/2024 - 16:08
Заснувавши медичний заклад у 1869 році, герцоги Сальвіаті 1924 року передали його Святому Престолові.

Сто років тому педіатрична лікарня «Bambino Gesù» стала «Папською» лікарнею, орієнтиром у справі лікування хворих дітей у Римі та в усьому світі. Історія розпочалася завдяки дарові, який 20 лютого 1924 року Святому Престолу зробили через тодішнього кардинала-вікарія Базіліо Помпілі та за згодою Пія XI герцоги Сальвіаті, які заснували цю лікарню в 1869 році.

Історія лікарні

Все розпочалося з дванадцяти ліжок у будинку, що належав герцогам Арабеллі та Сципіону Сальвіаті на вулиці Віа делле Дзокколетте в Римі, де була відкрита перша італійська педіатрична лікарня. Трохи менше ніж через двадцять років, у 1887 році, лікарня переїхала до старого монастиря святого Онуфрія на пагорбі Янікулум, де розташована досі. На момент передачі закладу Святому Престолу в «Bambino Gesù» вже отримали допомогу 33 тисячі дітей, зокрема ті, що пережили такі надзвичайні ситуації, як землетрус в Авеццано в 1915 році, коли було госпіталізовано 420 дітей, та епідемія іспанського грипу під час першої світової війни в 1918 році, коли було госпіталізовано 300 дітей.

Провідний осередок

Після вимушеної зупинки під час Другої світової війни, протягом наступних десятиліть лікарня зростала як у плані локацій, – осідок в Санта-Маринеллі був відкритий ще в 1917 році, за ним послідували осідок в Палідоро в 1978 році, в римському мікрорайоні Сан-Паоло в 2012 році і в Пассоскуро в 2022 році, – так і в плані функціонування, з інтеграцією в італійську національну систему охорони здоров'я і отриманням статусу науково-дослідницької та університетської лікарні.

Сьогодні лікарня «Bambino Gesù» є найбільшою дитячою поліклінікою та дослідницьким центром в Європі і пов'язана з основними міжнародними осередками в цій галузі. У 2022 році, читаємо на офіційному сайті, лікарня отримала понад 95 000 звернень до відділень невідкладної допомоги, здійснила 29 000 госпіталізацій, 32 000 хірургічних та інтервенційних процедур і надала 2 500 000 амбулаторних послуг: це один з найзначніших показників педіатричної допомоги в Європі. Під наглядом у 2023 році було 18 тисяч дітей з рідкісними захворюваннями.

Папська педіатрична лікарня після початку широкомасштабного російського вторгнення також активно долучилася до допомоги українським дітям, як тим, що постраждали внаслідок обстрілів та ракетних ударів, так і тих, які втратили можливість лікуватися на батьківщині через шкоду, заподіяну національній системі охорони здоров’я. Протягом лише першого року від початку повномасштабної війни в лікарні «Bambino Gesù» отримали допомогу понад 2 тисячі пацієнтів з України.