Також і в Римі вшанують жертви Голодомору
  • Птн, 15/11/2013 - 19:03

Як повідомив Олесь Городецький, що очолює Громадський комітет із вшанування жертв Голодомору в Італії, з 18 до 24 листопада 2013 року в Римі проходитиме «Тиждень вшанування жертв Голодомору». Заходи організовані Громадським комітетом вшанування 80-ї річниці Голодомору-Геноциду в Італії спільно з УГКЦ, Посольствами України в Італії та при Святому Престолі, міською радою Риму.

Він розпочнеться в четвер, 21 листопада о 16-ій годині римського часу урочистим відкриттям виставки Міжнародного благодійного фонду «Україна 3000» «Страчені голодом: Невідомий геноцид українців (1932–1933 рр.)», яку в Палаццо Валентіні презентує Громадський Комітет (м. Київ) та Християнське Товариство українців в Італії за сприяння Посольства України в Італії. У Римі виставка триватиме до 27 листопада, а потім буде демонструватися також в регіоні Калабрія на півдні Італії, де її зможуть оглянути школярі місцевих шкіл.

У римському «Будинку Пам’яті» (Casa della Memoria) 19 листопада відбудеться презентація книги «Українські зошити» – графічні новели Ігорта – за участі професора Оксани Пахльовської. Презентацію організувало Християнське Товариство українців в Італії та міська рада Риму.

В рамках вищезазначених заходів, напередодні Дня пам’яті жертв Голодомору, 21 листопада в залі Carroccio міської ради Риму відбудеться міжнародна наукова конференція на тему: «Голодомор – 80-их років пам’яті українського геноциду», організована Християнським товариством українців в Італії спільно з Італійською Асоціацією українських студій, за сприяння додаткового радника міської ради Риму, Тетяни Кузик.

У конференції братимуть участь відомі італійські та українські науковці, Апостольський візитатор для українців в Італії та Іспанії владика Діонісій Ляхович, ЧВВВ, отець-доктор Атаназій Маквей з Канади, Посол України в Італії Євген Перелигін та інші представники дипломатичного корпусу в Італії і при Святому Престолі, представники духовенства та різних громадських організацій.

У суботу 23 листопада, у день вшанування пам’яті жертв Голодомору 1932-1933 рр., гаслом якого цього року є «Україна пам’ятає – світ визнає»! о 16:00 у співкатедральному соборі Святої Софії в Римі буде відслужена Архиєрейська Літургія та Панахида, яку очолить Глава УГКЦ Блаженніший Святослав Шевчук у співслужінні єпископів Синоду УГКЦ. Після Літургії відбудеться запалення Свічки пам’яті за жертви Голодомору в Україні.

У неділю 24 листопада о 18-ій годині на площі Республіки буде відправлена Панахида, а о 19:30 в базиліці Святої Марії Ангелів та Мучеників відбудеться концерт.

Текст із сторінки сайту Радіо Ватикану