Публікації

 • Понеділок, Жовтень 3, 2022 - 16:34

  Деколи ми можемо жалітися: «Я є недосвідчений. Я не маю досвіду молитви. Треба часу, щоб навчитися молитви, набратися досвіду, ще якусь книжку гарну почитати, трохи років прожити». 

  Це – неправда. Усі бачили малих дітей, наприклад, віком до року. Мала дитина до року ще не говорить. Але, коли вона чогось потребує, то для неї не проблема, що вона тільки кричить, бо мама звертає увагу, дитина різними знаками показує мамі, чого саме вона потребує. І мама завжди розуміє ту дитячу мову, правда. Розуміє, чого її дитина потребує. 

 • Понеділок, Жовтень 3, 2022 - 15:41

  Ратифікована 20 червня 2022 року Верховною Радою України та підписана 21 червня Президентом Володимиром Зеленським “Конвенція Ради Європи про запобігання насильству стосовно жінок і домашньому насильству та боротьбу із цими явищами” передбачає співпрацю держави з неурядовими організаціями в питанні впровадження гендерної політики, в тому числі в освіті (ст.ст. 9, 13 Конвенції). Є очевидним вплив гендерних громадських організацій в освітній сфері, зокрема в діяльності антидискримінаційної експертизи шкільних підручників.

 • Четвер, Вересень 29, 2022 - 15:30

  Атеїсти в окопах бувають. Сам бачив. Їх не так багато. Значно більше, ніж атеїстів, я бачив чудес.

  Чудо надзвичайно нетехнологічне. У військового-християнина не існує методички на зразок: прочитай Отче наш і 90-й Псалом для захисту від АГС, а від міномета повтори це тричі і додай Царю небесний та Богородице Діво.

  Закони фізики працюють. Але є винятки.

 • Вівторок, Вересень 20, 2022 - 19:00

  Усвідомлення реальної присутності Ісуса Христа у Євхаристії та поглиблення євхаристійної побожності серед вірних – це одні із завдань, які ставить перед собою Католицька Церква у США на найближчі роки. Це стосується не лише Церкви латинського обряду, але й Східних Церков, присутніх на території Сполучених Штатів.

  7 кроків для поглиблення Євхаристійної побожності своїм американським вірним запропонував Маронітський єпископ Ґреґорі Мансур з Брукліна. Ці поради є актуальним для усіх католиків, тому пропонуємо ознайомитись та практикувати.

 • Вівторок, Серпень 23, 2022 - 12:54

  У часі дня безліч причин, щоб нарікати. І часто ми це, не сумніваючись, робимо. Шемраємо, бурчимо, звинувачуємо інших і обставини і все ж остаточно розуміємо, що ми самі не дуже то кращі. Лапаємо себе на думці, що перед нами у боргу цілий світ. Тоді як нам ніхто не винен, ми самі носимо власне каміння. Як це водночас просто і складно збагнути, що нам ніхто не винен! Ми самі як стелимо, так і лягаємо.

   

 • П'ятниця, Серпень 19, 2022 - 11:43

  Коментарі Отців Церкви на святкове Євангеліє

  Євангеліє від св. Матея 17:1-9

 • Четвер, Серпень 18, 2022 - 18:11

  Матір Констянтина Великого, св. Олена, віднайшла багато місць на Святій Землі, серед яких і хрест, на якому помер Христос, а також інші реліквії Його Страстей, деякі з яких привезла зі собою до Риму.

  Ці мощі можна й досі вшанувати, у римській базиліці Святого Хреста з Єрусалиму.

  Ця базиліка спочатку була каплицею, яку св. Олена спорудила для зберігання у ній справжнього Хреста, знайденого на Голготі. Каплиця була частиною імператорського палацу, який Констянтин передав своїй матері, коли переніс столицю Римської імперії до Константинополя.

 • Четвер, Серпень 18, 2022 - 12:27

  15 серпня в Україні відзначався День археолога, і ми запрошуємо вас знову поринути у світ біблійної археології, яка є нерозривною і важливою частиною науки про минуле нашої планети.

  Брама Ілія

  Цього літа археологи, які працюють на розкопках в ізраїльському Тель-Шіло, виявили опори, які могли утворювати двері в комплексі брами на північному краю біблійного міста. На думку Скотта Стріплінга, керівника розкопок Тель-Шіло під егідою Associates for Biblical Research, це може бути саме та брама, де помер первосвященник Ілій.

 • Середа, Серпень 17, 2022 - 15:44

  У Львові для людей з вадами слуху створюють катехитичні відеоролики.

  Цього разу роздумуємо разом з Ієрмонахом Аліпієм Федунь про Таїнство Священства
   

 • Вівторок, Серпень 16, 2022 - 12:03

  Служити Богові: чи ви є служителями в Тілі Христовому?

  КОЛИ СЛУЖИМО БОГОВІ – БОГ СЛУЖИТЬ НАМ

  Проповідь: єпископ Микола Петро Лучок ОР, Апостольський Адміністратор Мукачівської дієцезії 

  Для чого ви прийшли у храм? Чи ви прийшли на Богослужіння?

  Чи ви прийшли послужити Богові?

  Як можна служити Богові?

   

  Літургія – грецьке слово, що значить «Служіння»

 • Вівторок, Серпень 16, 2022 - 11:50

  У Львові для людей з вадами слуху створюють катехитичні відеоролики.

  Цього разу роздумуємо разом о. Орестом Фрединою про Таїнство Подружжя

 • Вівторок, Серпень 16, 2022 - 10:57

  Чимало людей у світі охоплені важким почуттям полишеності. У них нерідко складається враження, що усі сили зла повстають проти них. Що зло домінуюче скрізь і всюди. А звідси людським розумом починає володіти хибне переконання, що зло найсильніше.

   

  Таке помилкове наставлення володіє нами тоді, коли втрачаємо орієнтир віри. Коли ж ми, напоєні живою вірою, будемо повсякчас гаряче молитися, ці помисли відступлять. Тоді знову віднайдемо міцну опору, стоячи на якій не похитнемось.

   

 • Понеділок, Серпень 15, 2022 - 12:58

  Від сьогодні, 15 серпня 2022 р., розпочинається Успенський піст️, який триватиме до 28 серпня.

  Пригадуємо правила посту в УГКЦ.

  Покутна практика посту, покаяння та стриманості, метою якої є надолуження за вчинені гріхи та осягнення більшої досконалості задля особистого освячення, – це найдавніша традиція УГКЦ.

   

  Усі вірні зобов'язані постити в такі періоди церковного року:

  - Великий піст і Страсний тиждень; Петрівка; Різдвяний піст, п'ятниці впродовж року.

 • Субота, Серпень 13, 2022 - 11:56

  Потрібно поступово досягати вищого ступеня молитви — Господи, дай мені силу прийняти Твою волю, якою б вона не була щодо мене. Дай мені мужність протистояти ворогу і закрити собою мого побратима.

  Так про молитву воїна говорить о. Іван Гаваньо, богослов, викладач Дрогобицької духовної семінарії, у другому випуску програми «Християнин і війна» — спільному проєкті Самбірсько-Дрогобицької єпархії УГКЦ і сайту «Духовна велич Львова» — про богословський вимір російсько-української війни, релігійні контексти та духовний баланс.

  Про молитву воїна з 26:08:

   

 • П'ятниця, Серпень 12, 2022 - 17:17

  У Львові для людей з вадами слуху створюють катехитичні відеоролики.

  Цього разу роздумуємо разом з Владикою Володимиром Груцою про Таїнство Покаяння
   

 • П'ятниця, Серпень 12, 2022 - 17:03

  Десять порад, як молитися

  1. З Богом ми можемо зустрітися в молитві.

  2. Кожна молитва – унікальна і неповторна. Наприклад, читаючи Псалом 50, сьогодні нас може щось одне зачепити, а завтра – щось інше.

  3. У молитві, коли ми зустрічаємося з Господом, то пізнаємо, що є правдивим добром.

  4. Важливо перед молитвою знайти час утихомиритися й усвідомити присутність Божу, усвідомити те, хто я є, перед Ким я стою, а не одразу братися за молитву. Неуважність під час молитви випливає з нашого неусвідомлення того, перед Ким ми стоїмо.

 • П'ятниця, Серпень 12, 2022 - 16:24

  1 серпня 1917 р., Папа Венедикт XV написав відомого «Листа Главам воюючих народів», який запам’ятався висловом «даремне кровопролиття». Цей документ, який радикально засудив війну, належить до найважливіших Папських документів, що побачили світ протягом чотирьох з половиною років збройного конфлікту. Зрештою, вся діяльність Святого Престолу під час першого світового конфлікту виявилася інноваційною, випереджуючи очікування свого часу.

   

 • Четвер, Серпень 11, 2022 - 13:45

  У Львові для людей з вадами слуху створюють катехитичні відеоролики.

  Цього разу роздумуємо разом з Ієрмонахом Юстином Бойко про Таїнство Пресвятої Євхаристії
   
 • Середа, Серпень 10, 2022 - 19:27

  Слово «мученик» (англ. martyr) походить від грецького слова «martyr» і означає свідка, котрий свідчить факт, про який він дізнався із власного досвіду. В християнському використанні це слово спочатку застосовували до апостолів, котрі були безпосередніми свідками життя Ісуса Христа і Його воскресіння.

 • Середа, Серпень 10, 2022 - 16:56

  Молитва – це спосіб нашої комунікації з Богом. Це – дар, однак деколи вона стає завданням, тягарем чи навіть світською частиною нашої щоденної рутини. Ми можемо відчувати «застій» в духовному житті, відчувати, що віддаляємося від Бога. А згодом навіть можемо перестати намагатись поговорити з Ним.

Сторінки

Паломництво Святими місцями

Добровільний внесок
вкажіть суму пожертви

  грн/місяць