У Тернопільському “Карітасі” безкоштовно навчатимуть дітей англійської мови
  • Суб, 23/03/2013 - 12:06

15 березня Тернопільський благодійний фонд “Карітас” УГКЦ започаткував освітній курс "English Club" для школярів з багатодітних та малозабезпечених родин проекту "Мобільна робота з молоддю". Ділитись знаннями в позаробочий час зголосились вчителі "Школи-ліцею №6 імені Назарія Яремчука". Заняття заплановані щотижня у понеділок та п'ятницю і проходитимуть у благодійному фонді "Карітас", повідомляє телеканал TV4. Організатори запрошують охочих долучатися.

Ідея запровадити безкоштовні курси іноземної мови визрівала давно, розповідають у благодійному фонді "Карітас". Рівно ж всебічним розвитком школярів у рамках проекту "Мобільна праця з молоддю" також займаються тривалий час. Після школи соціальний центр, який діє при фонді, відвідує близько двох десятків тернопільських дітей.

Наталя Коцюба, керівник проекту "Мобільна праця з молоддю" каже: "Є і гурткова робота їх, творча. Є також спортивний гурток, де волонтер займається з ними кікбоксингом. Також ми готуємо по четвергах кулінарні страви різних країн світу. І в п'ятницю в них дозвілля. Але минулого понеділка почались ще і курси англійської мови".

Додаткові заняття з іноземної мови нині недешеві, кажуть освітяни. І водночас дуже потрібні молоді.

Олександр Остапчук, директор ТНВК "Школа-ліцей №6 ім.Назарія Яремчука": "Мій молодший син ходить зараз на курси англійської мови... Одна година вартує 50 гривень, заняття 2 рази в тиждень. Тобто можна порахувати, скільки треба грошей, щоб дитина краще знала англійську мову".

Курси іноземної мови у "Карітасі" - для тих школярів, які мають бажання навчатись, але не мають можливості їх оплатити. Їх можуть відвідувати діти з малозабезпечених, багатодітних сімей. Поділитись заннями вже зголосились і педагоги "Школи-ліцею №6 імені Назарія Яремчука".

Олександр Остапчук, директор ТНВК "Школа-ліцей №6 ім. Назарія Яремчука" сказав наступне: "У нас є 9 вчителів англійської мови і такий розпорядок роботи як понеділок і п'ятниця після обіду, коли навчання в першій зміні завершується, ми маємо можливість делегувати вчителів. Це делегування добровільне, оскільки "Навчання через служіння суспільству" має зачепити душу і кожного вчителя. І відповідно в нас знайшлися добровольці, які будуть займатися цією справою".

Діана Олійник, вчитель англійської мови та літератури ТНВК "Школа-ліцей №6 ім. Назарія Яремчука" каже: "Ми поспілкуємось з дітьми, визначимо їх рівень, і поділимо на групи, вікові категорії, бо малим дітям потрібне навчання у формі гри, а старшим - засвоєння граматики, мовного спілкування".

Стати одним з учнів можуть школярі різного віку. І хоча перші заняття вже відбулись, долучитись до них ще не пізно. Організатори запрошують на курси усіх охочих.

Священик УГКЦ Андрій Марчук, директор Тернопільського благодійного фонду "Карітас" каже: "Найпершим кроком - це прийти в благодійний фонд "Карітас" і зголоситися до керівника проекту "Мобільна праця з молоддю" пані Наталі Коцюби, яка би мала можливість поговорити з ними, записати. Тоді сміло можуть приходити до нас на курси".

Свою допомогу можуть пропонувати і педагоги чи студенти, які вивчають іноземні мови. Адже на вивченні англійської тут не збираються зупинятися. У світі ще стільки цікавих мов.

Журналіст Ольга Савуляк зазначила: "Навчальна кімната у "Карітасі" вже готова прийняти охочих гризти граніт науки школярів. Поки таких зголосилося лише восьмеро. Проте робочих місць значно більше".

Джерело: http://www.tze.org.ua