Ватикан: гомосексуалізм – це «об’єктивно щось негативне»
  • Суб, 21/09/2013 - 20:51

Кардинал Франческо Коккопальмеріо на з’їзді сімей у Ватикані скритикував новий закон в Італії: «Закон, відповідно до якого всі повинні казати, що гомосексуалізм – це щось добре, був би порушенням свободи мислення».

Ватикан скритикував прийнятий італійським парламентом закон проти гомофобії. Існує небезпека, що цим законом буде обмежуватись свобода слова, – про це заявив у п’ятницю у Ватикані президент Папської Ради з інтерпретації законодавчих текстів кардинал Франческо Коккопальмеріо.

«Закон, відповідно до якого всі повинні казати, що гомосексуалізм – це щось добре, був би порушенням свободи мислення», – стверджує кардинал. Має бути дозволено не визнавати гомосексуалізм і, наприклад, висловлювати аргументи проти одностатевих «шлюбів». За його словами, це є чимось іншим, ніж знецінення і дискримінація гомосексуалістів, проти чого виступає й сама Церква. Ця відмінність мусить бути закріплена також у законі, який ще потребує схвалення Сенату.

Кардинал підтвердив церковне вчення, згідно з яким гомосексуалізм «з об’єктивної точки зору є чимось негативним». Проте, за його словами, таке вчення не спрямоване проти окремої людини. «Гомосексуальна людина заслуговує у нас всіх повагу, нашу любов і наше розуміння», – стверджує кард. Коккопальмеріо, додавши, що Церква не є гомофобною.

Зрештою, закон, який каратиме за дискримінацію гомосексуалістів та транссексуалів, кардинал назвав зайвим. Адже італійське кримінальне право і зараз має можливість вживати відповідні заходи проти дискримінації. Такі висловлювання кард. Коккопальмеріо зробив у ході конгресу з питань прав сім’ї, який в даний час проходить у Ватикані.

Kath.net

З німецької переклав Володимир Мельник