Внесок парохів у Синод: зустріч 300 парафіяльних священників з усього світу
  • Нед, 04/02/2024 - 16:28

Захід організовують Генеральний Секретаріат Синоду та Дикастерія у справах духовенства за погодженням з Дикастерією євангелізації та Дикастерією для Східних Церков. Він має на меті вислухати та належно відзначити досвід священників з місцевих Церков, даючи нагоду відчути динамізм синодальної праці на вселенському рівні.

Триста парафіяльних священиків, визначених Єпископськими Конференціями та Східними Католицькими Церквами, візьмуть участь у всесвітній зустрічі слухання, молитви та розпізнавання у Ватикані. Цей міжнародний захід організовує Генеральний Секретаріат Синоду та Дикастерія у справах духовенства за погодженням з Дикастерією у справах євангелізації (Відділ першої євангелізації та нових місцевих Церков) і Дикастерією для Східних Церков. «Парохи для Синоду. Міжнародна зустріч» – такою є назва заходу, який має на меті вислухати та належно оцінити досвід, яким живуть священики у відповідних місцевих Церквах, а також запропонувати їм можливість відчути динамізм синодальної праці на вселенському рівні. Вона відбуватиметься від неділі 28 квітня до четверга 2 травня 2024 року в «Fraterna Domus» у Сакрофано поблизу Риму. В четвер, 2 травня, учасників на аудієнції прийме Святіший Отець.

Відповідь на пропозиції першої сесії синодальної асамблеї

Ця ініціатива є відповіддю на вказівку, висловлену учасниками Першої сесії XVI Звичайної Загальної Асамблеї Синоду Єпископів, що від 4 до 29 жовтня 2023 року відбувалася у Ватикані. У Підсумковому звіті вказувалося на необхідність «розробити шляхи для більш активного залучення дияконів, священиків та єпископів до синодального процесу протягом наступного року. Синодальна Церква не може обійтися без їхнього голосу, їхнього досвіду та їхнього внеску». Зустріч передбачатиме активне залучення учасників до круглих столів для обміну досвідом, семінарів душпастирських пропозицій, діалогу з експертами та літургійних богослужінь.

Критерії участі

Кількість учасників визначалася згідно з такими самими критеріями, як і участь єпископів у ватиканських асамблеях Синоду Єпископів, тобто, пропорційно до кількості ієрархів у єпископській конференції чи синоді або раді ієрархів східних Церков. Для відбору учасників Єпископським Конференціям та Східним Католицьким Церквам було запропоновано враховувати, наскільки це можливо, деякі критерії, як от надавати перевагу душпастирям, які мають значний досвід душпастирства в перспективі синодальної Церкви та зважати на розмаїття душпастирських середовищ (сільська, міська місцевості, специфічні соціокультурні контексти тощо). Результати зустрічі сприятимуть підготовці Instrumentum laboris, робочого документа, для другої сесії синодальної асамблеї в жовтні 2024 року.