Русифіковані регіони найбільш сприятливі для впровадження фемінізму та ЛГБТ-ідеології
  • Чтв, 08/06/2023 - 17:17

Попри негативні тенденції, захід України лишається найбільш консервативним. Натомість на сході нашої країни духовна руїна, спричинена комуністичними експериментами минулого, створює сприятливий ґрунт для впровадження новітніх деструктивних ідей.

Зокрема, для східних, найбільш русифікованих регіонів України характерний найвищий рівень толерантності до гомосексуалізму та інших сексуальних відхилень, а також найменша прихильність до традиційних, «патріархальних» уявлень про чоловіка і жінку.

Черговим свідченням цього стали результати дослідження соціологічної групи «Рейтинг», яке, попри його ідеологічну упередженість, можна вважати індикатором важливих світоглядних обставин.

Так, згідно з дослідженням, саме мешканці заходу України найбільш прихильні до думки про материнство як головне покликання жінки. Загалом до цієї думки схиляються 63% опитаних мешканців західних регіонів. На другому місці опинилися центральноукраїнські області. Їхній показник – 61%. На сході ситуація найгірша: там із цією думкою погоджується 51%, не погоджуються – 47% (натомість на заході не погоджуються 37%).

Подібною виявилася ситуація зі ставленням до так званих «ЛГБТ-осіб».

На заході показник негативного ставлення до них становить 35%, на сході – 30%. Щодо позитивного ставлення, то відповідні показники на заході та сході є однаковими – 8%.

При цьому у всіх регіонах найбільш популярна відповідь на питання «Як Ви ставитеся до ЛГБТ осіб?» – «Нейтрально».

Відносно велику відірваність східних регіонів від консервативних цінностей можна пояснити комплексом взаємопов’язаних чинників: дехристиянізації, індустріалізації, урбанізації, руйнування традиційних норм та інститутів унаслідок змішування етнічно різнорідного населення.

Також звертає на себе увагу та обставина, що у царині негативних тенденцій зі сходом змагається Київ. У його випадку найімовірніше простежується ефект прихильності до ліберальних цінностей мешканців столиць. Цей ефект виразно простежується і в столицях інших країн Центрально-Східної Європи.

Джерело: Політична теологія