Одеський храм святого апостола Петра врочисто проголосили малою базилікою
  • Нед, 17/03/2019 - 10:44

У суботу, 16 березня 2019 року, Апостольський Нунцій в Україні архієпископ Клаудіо Ґуджеротті очолив у храмі святого апостола Петра в Одесі урочисту Месу з нагоди проголошення храму малою базилікою. Про це повідомляє сайт «Костели та каплиці України».

Із ним співслужили єпископ-коад’ютор Одесько-Сімферопольський Станіслав Широкорадюк, єпископ-помічник дієцезії Яцек Пиль та екзарх Одеський і адміністратор Кримський владика Михаїл Бубній (УГКЦ).

Статус малої базиліки надав храмові Папа Франциск, щоб підкреслити його надзвичайну роль у збереженні (в радянські часи), відродженні (у посткомуністичний період) і поширенні християнства не тільки в Одесі, а й на всьому Півдні України. Адже титул базиліки надають не з огляду на монументальність чи інші архітектурні особливості споруди, а тоді, коли йдеться про непересічну активність вірних і духовенства.

В урочистості взяли участь отці салезіяни, які з 1958 року – тоді в особі легендарного отця Тадеуша Хоппе SDB – опікуються парафією, сестри салезіянки, інші одеські священики, черниці й віряни.

В Україні це вже третій храм, який удостоївся статусу малої базиліки. 1910 року такий титул отримала катедра Успіння Пресвятої Діви Марії у Львові, а 19 липня 2014 року – храм Воздвиження Святого Хреста у Чернівцях.

Джерело: КМЦ


Паломництво Святими місцями

Добровільний внесок
вкажіть суму пожертви

  грн/місяць