Семінаристам презентували діяльність «Карітас-Львів УГКЦ»
  • Чтв, 24/09/2015 - 15:09

22 вересня у Карітас Львова завітали студенти шостого курсу Львівської Духовної Семінарії Святого Духа, які мають намір пройти пасторальну практику у цьому благодійному фонді. Отець Андрій Сенейко, директор львівського Карітасу, провів семінаристам презентацію, розповівши про місію, цілі, завдання і конкретні проекти благодійного фонду, які він на цей час реалізовує. Детальніше про самі проекти розповіли Наталя Загайко – керівник «Центру дозвілля і соціальної реабілітації для молодих людей з особливими потребами», Марія Неділя – керівник дошкільного закладу, що діє при Карітасі Львова і опікується соціально незахищеними дітками від 3-х до 6-ти років, Віталій Герасимів – керівник львівського проекту «Мобільна робота з молоддю в Україні», який відвідують діти та молодь від 7 до 21 року, Надія Гудз – керівник центру соціальної допомоги самотнім людям та інвалідам похилого віку. Цього року також планується відкрити клуб велосипедистів для дітей і молоді з кризових родин, а також здійснюватиметься робота із дітьми з аутизмом та їх родинами.

Отець Андрій Сенейко зазначив, що семінаристам, як майбутнім священикам, недостатньо гарно співати і проповідувати - вони повинні мати співчуття до бідних і знедолених і допомагати їм. Для цього потрібно залучати парафіян до соціального служіння, виявляти на парафії тих, хто особливо потребує.

Отець Андрій нагадав, що слово «карітас» походить з латинської мови і означає милосердя, розуміння, підтримку, допомогу нужденним і потребуючим. Історія Карітасу сягає початків християнства, коли була запроваджена дияконія. У 1897 році о. Лоренц Вертман створив у Фрайбурзі першу організацію Карітасу. Про необхідність створення пасторальної структури Карітасу з педагогічними функціями говорилось на Другому Ватиканському соборі.

Мета Карітасу – виховувати до спільності, до переосмислення родинного та особистого стилю життя, а також до готовності поділитися наявними ресурсами – часом, здібностями, професійністю і т.д., щоб долучитись до солідарної любові. Про пріоритет виховного завдання говорив також і папа Венедикт XVI. Про потребу парафіяльного Карітасу зазначалось на Патріаршому соборі УГКЦ, що проходив цьогоріч в Івано-Франківську.

Сьогодні мережа Карітасів в Україні є лідером щодо надання послуг соціального характеру.

Отець Андрій Сенейко зазначив, що відмінність Карітасу та інших благодійних організацій полягає в тому, що за Карітасом стоїть Церква і тому він буде діяти незалежно від того, хто цей благодійний фонд  очолюватиме.

Семінаристи виявили неабияке зацікавлення діяльністю Карітасу. Відтепер щосереди користувачі проектів Карітасу матимуть можливість поспілкуватись з майбутніми священиками.