Створено католицьку єпархію візантійського обряду в Болгарії
  • Птн, 11/10/2019 - 14:22

У п’ятницю, 11 жовтня 2019 р., у Ватикані повідомлено про те, що Папа Франциск підніс Апостольський Екзархат в Софії для вірних католиків візантійсько-слов’янського обряду, що проживають в Болгарії, до рівня єпархії, надаючи їй назву «Єпархія святого Івана ХХІІІ в Софії для католиків візантійсько-слов’янського обряду в Болгарії». Першим єпархом Святіший Отець призначив дотеперішнього екзарха владику Хрісто Пройкова.

 

Першого ієрарха для вірних візантійського обряду з Болгарії, які бажали приступити до єдності з Апостольською Столицею, призначив Папа Пій ІХ 1861 року. З ініціативи Апостольського делегата архиєпископа Анджело Ронкаллі, пізнішого Папи Івана ХХІІІ, 1926 року було створено Апостольський екзархат. Сьогодні він згуртовує приблизно 10 тисяч вірних.

Владика Хрісто Пройков народився 1946 року в Софії, столиці Болгарії. Після завершення богословського вишколу в умовах утисків з боку комуністичної влади, 1971 року висвячений на священика. У 1980-1982 роках вивчав канонічне право в Папському Східному Інституті. Наприкінці 1993 року святий Іван Павло ІІ призначив його коад’ютором тодішнього екзарха Методія Стратєва та 6 січня 1994 року уділив йому єпископське рукоположення. Від 1995 року владика Пройков очолив Екзархат в Софії, а на даний час також очолює Міжобрядову Єпископську Конференцію в Болгарії.


Паломництво Святими місцями

Добровільний внесок
вкажіть суму пожертви

  грн/місяць