Під будівлею посольства США у Римі відкрито монограму Христа з І століття
  • Пон, 12/03/2018 - 19:55

Під будівлею посольства Сполучених Штатів у Римі відкрито на мурі монограму Христа з часів переслідувань християн у І столітті нашої ери.

Як стверджують учені, це відкриття поливає нове світло на те, як поширювалося християнство. Щоденна газета «Il Messaggero» підкреслює, що це один із перших християнських настінних знаків, — пише Niedziela.

На стіні в тунелі, що був відкопаний під будівлею посольства США по віа Венето під час будівництва підземного гаража, знайшли зображення: літера Х поверх літери Р. Це Христограма — поєднання літер грецького алфавіту, як символ імені Христа.

«Il Messaggero» звертає увагу на незвичайне місце відкриття. У цьому регіоні були розташовані сади Саллюстія, де за часів Римської імперії мешкали високопоставлені особи.

Знайти монограму імені Христа у цьому місці — факт виняткового значення, бо це територія колишніх публічних місць тих часів, а не катакомби. А це, стверджують фахівці, проливає нове світло на те, як поширювалося християнство на самому початку своєї історії.

Столична газета цитує фахівців, які стверджують: це черговий доказ того, що християнську релігію сповідували також представники заможних верств, а не тільки раби та бідняки.

— Такі граффіті християни уміщували з конкретною метою, а монограма Христа мала священний характер. Цей знак мав певним чином нести послання, — пояснює професор історії Церкви з Латеранського університету П’єр Луїджі Ґ’юдуччі. — Може, то був «знак на щастя»; може, вираження тріумфу чи прослави, немовби полемічна відповідь тим, хто практикував інші культи.

Менш імовірною професор визнав гіпотезу про те, що це доказ мучеництва. На думку історика, можливими є також інші пояснення: наприклад, те, що монограму залишили на стіні солдати або імперські чиновники. Ґ’юдуччі підкреслив, що деякі римські особистості долучалися до нової релігії потай з огляду на ризик, що був пов’язаний із цим через функції, які вони виконували в державі.


Паломництво Святими місцями

Добровільний внесок
вкажіть суму пожертви

  грн/місяць