Новини

 • 24 Липень 2024 (17:58)

  Папа Франциск через соціальну мережу Х звернувся до юнаків і дівчат, вказуючи на важливість плідного обміну між поколіннями, щоб живити надію на майбутнє.

  «Нам потрібен новий союз між молоддю та похилими віком, щоб життєдайна сила тих, хто має за плечима великий життєвий досвід, живила паростки надії тих, хто зростає. У цьому плідному обміні ми вчимося краси життя і будуємо братерське суспільство».

 • 24 Липень 2024 (17:44)

  Опір доктринальній декларації «Fiducia supplicans» кардинала Фернандеса і Папи Франциска триває. Документ, опублікований 18 грудня 2023 року, наразі відхилила Халдейська Церква – одна зі Східних Церков у повній єдності зі Святим Престолом.

  Найважливішою фігурою цієї Церкви є халдейський патріарх Багдада, нині кардинал Луїс Рафаель Сако.

 • 24 Липень 2024 (16:58)
  Наприкінці свого візиту в Україну Державний Секретар Святого Престолу зустрівся зі священниками-редемптористами, які перебували в російському полоні.
 • 24 Липень 2024 (16:31)

  “Ми повинні вірити у тріумф Непорочного Серця Марії. Будьмо готові дати свідчення, навіть свідчення крові. Молімося і творімо покаяння за навернення Росії, відправляймо набоженство перших субот, молімося вервицю – як просила Мати Божа у Фатімі”, – сказав кардинал Раймонд Берк.

  Кардинал Реймонд Лео Берк виголосив проповідь в Есбері, штат Нью-Джерсі, 13 липня. Він згадав об’явлення у Фатімі.

 • 24 Липень 2024 (16:21)

  «Євангеліє — сила Божа на спасіння кожному, хто вірує» (Рим. 1, 16): Послання Синоду Єпископів Української Греко-Католицької Церкви 2024 року до духовенства, монашества та мирян УГКЦ.

  «ЄВАНГЕЛІЄ — СИЛА БОЖА НА СПАСІННЯ КОЖНОМУ, ХТО ВІРУЄ» (Рим. 1, 16):

  Послання Синоду Єпископів
  Української Греко-Католицької Церкви 2024 року
  до духовенства, монашества та мирян УГКЦ

  А як вони розмовляли та сперечалися між собою,
  сам Iсус, наблизившись, ішов разом з ними
   (Лк. 24, 15).

 • 24 Липень 2024 (12:17)

  “Отже, я збираюся знищити вірус вокізму. Поки у нас непогано виходить”, – сказав Ілон Маск у розмові з Джорданом Петерсоном. Власник Twitter (X) поділився у програмі своїм свідченням про втрату контакту з дитиною, одержимою ідеологією ЛГБТ+.

 • 24 Липень 2024 (11:45)

  У четверту неділю після Зіслання Святого Духа, 21 липня 2024 року, проповідуючи під час Божественної Літургії у м. Дрогобичі владика Ярослав Приріз, єпископ Самбірсько-Дрогобицький, зосередив свою увагу на постаті сотника, який прийшов до Ісуса Христа просити про оздоровлення для власного слуги і виявив цілковиту довіру до Божого Слова.

  З цієї проповіді владики Ярослава Приріза ви довідаєтеся:

 • 24 Липень 2024 (11:26)

  Візит кардинала П’єтро Пароліна до України свідчить про те, що наша країна залишається в серці Святішого Отця, а дипломатичні зусилля Святого Престолу, спрямовані на встановлення справедливого миру, не припиняються. На це вказує єпископ Ян Собіло, нагадуючи, що за останнє десятиліття Держсекретар Ватикану вже двічі відвідував Україну. Зокрема, він започаткував кампанію «Папа для України», яка була спрямована на людей, що найбільше постраждали від нападу на Донецьк і Луганськ.

 • 24 Липень 2024 (11:20)

  Мучениця Христина жила в III столітті. Вона народилася в багатій родині. Її батько Урван був правителем міста Тиру. У віці 11 років дівчинка відрізнялася незвичайною красою, і багато хто хотів одружитися з нею. Проте батько Христини мріяв про те, щоб дочка стала жрицею. Для цього він помістив її в особливе приміщення, де поставив безліч золотих і срібних ідолів, і звелів дочці кадити перед ними фіміам. Дві рабині прислужували Христині.

 • 24 Липень 2024 (11:07)

  24 липня українська Церква вшановує пам’ять князів-мучеників Бориса і Гліба – одних із перших святих Русі.

 • 24 Липень 2024 (10:54)

  23 липня в Національному музеї Голодомору-геноциду відбулася офіційна передача Вступної художньої концепції основної експозиції другої черги від Міжнародного благодійного фонду Музею Голодомору до самого музею. Серед присутніх членів Наглядової ради Міжнародного благодійного фонду Музею був також Отець і Глава УГКЦ Блаженніший Святослав.

  Церемонія зібрала також представників влади, громадськості та релігійних лідерів — благодійників, що долучилися до створення Вступної художньої концепції експозиції другої черги.

 • 23 Липень 2024 (20:48)
  Державний Секретар Святого Престолу в інтервʼю для ватиканських медіа підбиває підсумки свого візиту в Україні після богослужінь, зустрічей і переговорів: ми можемо допустити, щоб ця війна перетворилася лише в новини, забуваючи про конкретні страждання людей. Потрібна креативність у пошуках шляхів до миру.
 • 23 Липень 2024 (20:46)

  22 липня 2024 року в рамках візиту в Україну (19-23 липня) Державний Секретар Святого Престолу, кардинал Пʼєтро Паролін зустрівся з Всеукраїнською Радою Церков і релігійних організацій (ВРЦіРО). Зустріч відбулася в приміщенні Апостольської Нунціатури в Києві. 

 • 23 Липень 2024 (20:42)

  Кардинал Паролін зібрав голос народу і має зустрітися із Президентом України, щоб бути голосом не лише Святого Престолу, а й релігійної спільноти нашої України перед державною владою. Про це сказав Отець і Глава Української Греко-Католицької Церкви Блаженніший Святослав, коментуючи візит Державного секретаря Ватикану в Україну після його зустрічі із Всеукраїнською радою Церков і релігійних організацій 22 липня.

 • 23 Липень 2024 (18:01)

  Після перебування під різними формами домашнього арешту з серпня 2022 року єпископ Матагальпи, Нікарагуа, Роландо Альварес був засуджений до 26 років ув’язнення 10 лютого 2023 року за звинуваченням у «зраді батьківщини» диктатурою президента Даніеля Ортеги. Відповідно до угоди з Ватиканом, Альварес був звільнений із в’язниці майже через рік і засланий до Риму 14 січня.

 • 23 Липень 2024 (16:58)

  Як повідомлялося, триває візит Державного Секретаря Ватикану до України. У вівторок, 23 липня 2024 року, кардинал П’єтро Паролін зустрівся з Президентом України Володимиром Зеленським. Про деталі зустрічі повідомляє Офіційне інтернет-представництво Президента.

 • 23 Липень 2024 (16:43)

  Місце, де особливо проявляється злоба війни – педіатрична лікарня, в яку влучила російська ракета, та духовне серце України – національний заповідник «Софія Київська».

   

 • 23 Липень 2024 (16:34)

  Спілкуючись із представниками українських релігійних спільнот, що входять до Всеукраїнської Ради Церков і релігійних організацій, зустріч з якими відбулася в Апостольській Нунціатурі в Києві, Державний Секретар підтвердив відданість Святого Престолу справі пошуків справедливого миру, наголошуючи на неприпустимості сакралізації війни і підкреслюючи важливість гуманітарної допомоги для населення.

   

 • 23 Липень 2024 (16:08)

  Асоціація Вчителів Німеччини бореться проти використання в школах гендерної мови. Як наголосив очільник організації, вчителі мають користуватися державною мовою, а не якимись конструкціями.

 • 23 Липень 2024 (13:25)

  Джордж Вайґель закликає повернутися до теорії справедливої війни, бо полишати її дуже небезпечно

  Мислення в категоріях справедливої війни тепер замінене “функціональним пацифізмом”, вважає Джордж Вайґель. Це богословська нісенітниця – і небезпечна нісенітниця.

Сторінки