Еритрея: закриті всі католицькі медичні заклади
  • Срд, 17/07/2019 - 14:46

Еритрейський уряд конфіскував усі медичні заклади католицької Церкви.

 

С. Лідія Короткова, СНДМ – Ватикан

Уряд Еритреї, держави в східній Африці, націоналізував усі лікарні, медичні центри та клініки, якими керувала католицька Церква. Приблизно 40 медичних закладів надавали медичну та санітарну допомогу всьому населенню, незалежно від етнічної чи релігійної приналежності, майже завжди забезпечуючи безкоштовні послуги. Щороку медичними послугами користувалось понад 200 тисяч осіб, насамперед, бідних та малозабезпечених громадян, а також розгорталась широка благодійна діяльність.

 

Запечатані дверії однієї з католицьких лікарень в Еритреї

Наслідки закриття католицьких лікарень

Остання католицька лікарня була закрита 5 липня 2019 р., черниці, які там трудились, були примусово виведені силами охорони правопорядку, а двері запечатані. Конфіскації лікарень передували погрози та залякування. Одна з сестер сказала, що вона залишає лікарню «з розбитим серцем і такими діями завдано шкоди не релігійним організаціям, а звичайним людям, які опинились без необхідної медичної допомоги».

 

Один із католицьких медичних центрів в Еритреї

Благодійна діяльність не може бути заборонена

Секретаріат Католицької Церкви в Еритреї опублікував заяву, що закриття медичних закладів порушує релігійну свободу, яка гарантована та захищена законом. Про це не було попереджено заздалегідь і націоналізації не передував діалог з Католицькою Церквою. Порушено також право громадян користуватись медичними послугами. Єпископитакож вказують, що «світська» політична лінія не може бути приводом для заборони благодійної діяльності Церкви.

Міністерство охорони вказало, що конфіскація відповідає правилам, введеним 1995 року, що обмежують діяльність релігійних установ від шкіл до сільськогосподарських проектів, від лікарень до опіки за літніми людьми й була «звичайною адміністративною операцією». Слід згадати, що Еритрея досі не має Конституції, не проводились президентські вибори та реформа законодавства.


Паломництво Святими місцями

Добровільний внесок
вкажіть суму пожертви

  грн/місяць